zbavovanie sa plesni

Zlikvidovať pleseň sa podarilo až s firmou „Odstránenie plesní Košice“

zbavovanie sa plesniPred pár rokmi sme kúpili nedostavený dom. Stavba stála dlhšiu dobu bez okien a dverí. Vykonali sme potrebné opravy a dokončili stavbu, zaobstarali si plastové okná a uviedli dom do prevádzky. Celú jar a leto bolo všetko v poriadku. Ale s chladnejším počasím sa dostavili aj plesne. Vytvorili sa v okolí okien v kuchyni a detskej izbe.

Skúšali sme sa ich zbaviť všetkým možným, radili sme sa s kdekým ako odstrániť pleseň, ale nič nám v boji proti nim nepomáhalo. Navyše na plastových oknách sa každé ráno hromadilo veľké množstvo vody. Bolo nám jasné, že to asi tiež veľmi snahám o odstránenie plesne neprispieva.

 

Kamarát nám poradil…

 

Kamarát nám poradil, nech sa čo najskôr obrátime na niektorú z firiem zaoberajúcich sa plesňami a ich odstraňovaním. Čím dlhšie ich ignorujeme, tým viac času im poskytujeme pre deštrukciu stien a produkciu toxínov, ktoré vdychujeme.

Mal pravdu, o problémoch, ktoré plesne spôsobujú, počúvame často. Nechceli sme nič riskovať, a preto sme problém neodkladali a hľadali vhodnú firmu. prečo máme pleseňRozhodli sme sa pre A SERVIS LIPKA, s.r.o., zbavovanie sa plesni ,ktorá sa nám veľmi zapáčila už pri prvom kontakte s ochotnou a milou telefonistkou.

Ani technici firmy neboli žiadni suchári, príjemne sme si s nimi porozprávali. Ale hlavná vec bola, že prišli na to, prečo sa nám plesne tvoria. Mohla za to prílišná vlhkosť v byte spôsobená veľkým množstvom vodných pár, ktoré nezvládame odvetrať, pretože nevetráme efektívne. Používame väčšinou ventilačky a to vraj nie je dobré, musíme vetrať s oknami dokorán.

Keď nás poučili o tom, čo robíme zle, mohli začať odstraňovať plesne. Mali k tomu kefy a účinnú dezinfekciu. A aby nám pomohli udržať vlhkosť ďalej od múrov, naniesli na stenu LSG protiplesňový náter. Náter zaisťuje nepriepustnosť steny. Múr vďaka tomu môže byť suchý a nestáva sa domovom plesní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *