Máte doma plíseň? Jak odstranit plíseň

Zbavování se, odstranění a sanace plísní nikdy nebylo snadnější

Odstranění plísní a řas ze zateplené fasády Praha 10Věděli jste, že milióny lidí jsou každý den vystavovány plísním? V domě se mi rozrostly plísně, a abych věděla, s čím mám tu čest, udělala jsem si takový průzkum, abych věděla, co od nich čekat a jak se jich zbavit a jak odstranit plíseň.

Zjistila jsem, že k přenosu dochází dotykem, vzduchem, případně trávením. Nejhorší na tom je, že o tom většinou nemáme ani tušení. Plíseň je tichým nebezpečím pro nás pro všechny. Může se rozrůstat ve stěně, pod podlahou a někdy i v našem jídle. Lidé ani netuší, že plísně mohou způsobovat velice vážná onemocnění, dokonce i smrt.

Plísně mají mnoho zdravotních rizik. Organismus vystavený plísním je totiž velmi narušený, může dojít k poškození kloubů, nervového systému, mozku a je oslaben imunitní systém. V určitých případech může zapříčinit i vznik rakoviny.

Odstraňování plísní není vůbec snadné, většina čisticích prostředků určených na plísně jsou totiž agresivními chemikáliemi, ze kterých vycházejí nebezpečné výpary. Když si k tomu vezmeme, že vlastně ani pořádně nefungují, protože se plíseň i po jejich aplikaci opakovaně vrací, je naprosto nesmyslné je používat.

Stejně tak je to i s přírodními látkami, které jsou na internetu často doporučovány na odstraňování plísní. Mezi často zmiňovanými je 3% roztok peroxidu vodíku, ocet, tea tree olej, extrakt z citrusových jader nebo soda bikarbona. Je to však opět jen krátkodobé řešení, v první chvíli se může zdát, že zapůsobilo, ale po určité době zjistíte, že se plíseň jen přesune na jiné místo.

Existují však možnosti…

Existují však možnosti, jak se jich zbavit nadobro. S velice účinným řešením přišel A SERVIS LIPKA, s.r.o. Jestliže se potřebuje zbavit plísní vzniklých kondenzační vlhkostí, zaručeně vám pomůže jejich revoluční LSG protiplísňový nátěr. Speciální vlastnosti tohoto nátěru dokáží zamezit vznikání vlhkosti na ošetřeném místě a plíseň tady nemá šanci.

Odstranění plísně - co pomůže?Problematičtější je, jestliže je vlhkost přítomná ve stavebních konstrukcích, v tomto případě bude LSG nátěr úspěšný jen částečně, je nutno přistoupit k razantnějším řešením jako je zateplení, podřezání zdiva, oprava svodů, střech atd. Musí se vyřešit problém stálého přísunu vlhka.

Mohu ale potvrdit, že v případě plísní vzniklých kondenzací vodních par z běžného provozu v domácnosti (vaření, sprchování, sušení prádla apod.) funguje LSG nátěr velice spolehlivě. Plísně už se znovu nevytvářejí.

Musí se však zvolit správný postup při odstraňování plísní. Technici firmy nejprve odstraňovali plísně mechanicky na mokro za použití kyselé chemie, postižená místa dezinfikovali profesionální dezinfekcí LSG – D, která má dlouhodobý účinek.

Průmyslový vysavač se poté použil na vysátí volných spor ze stěn a podlah. Tento úkon se zopakoval i na mokro, kdy se na vytření všech ploch v objektu použila opět LSG – D dezinfekce, aby zaručeně zlikvidovala spory, které by jinak mohly plísně dále rozšiřovat.

Technici A SERVISU mi nabídli možnost nové výmalby, té však nebylo zapotřebí, v mém případě nedošlo k poškození původní výmalby. Posledním a zásadním krokem bylo nanesení LSG nátěru, který plísním nedovolí opětovný vznik.

Nečekejte tedy, až se plísně rozrostou. V tu chvíli se už do vzduchu dostane velké množství plísňových spor, které mohou poškodit zdraví vám i vašim blízkým. Povolejte A SERVIS do akce co nejdříve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *