jak odstranit plíseň

Zamezit plísním v přístupu, omezit a vytěsnit jejich novotvorbu a výskyt nemusí být vždy tak složité

V minulých letech jsme každou zimu museli likvidovat plísně, které se nám objevily v okolí oken. Stříkali jsme je savem, chvíli jsme měli pokoj, potom se opět vynořily a my jsme zase dávali savo. Na jaře jsme ale zateplili dům a předpokládali, že se plísně už neobjeví. Pro jistotu jsme si také dávali pozor na pravidelné větrání. Snažili jsme se to dělat podle rad odborníků – rychlé a důkladné vyvětrání místnosti, které nezpůsobuje takové úniky tepla jako větrání na ventilaci – jak odstranit plíseň.

Čím odstranit plíseň?

Dlouho to vypadalo nadějně, ale potom se plísně objevily znovu. Nejprve jen zarosená okna a pár malých plísňových teček. Okna jsem začal pravidelně a fanaticky od vody otírat. Plíseň jsem zase vystříkal savem, ale manželka, která savo nesnáší, se v tu chvíli tvářila úplně zdrceně a přemýšlela jak odstranit plíseň. Doufala stejně jako já, že se nám už plíseň nevrátí a místo toho jsme si už opět zamořovali byt postřiky.

Když jsem si po pár dnech všiml…

Kdo odstraní plíseň v Praze?

Když jsem si po pár dnech všiml, že plíseň vyskočila ve větší míře i v okolí dalšího okna, pustil jsem se do pročesávání rad na internetu. Kromě velkých stavebních zásahů jsem ale nenašel nic, co bychom nevyzkoušeli.

Potom jsem ale narazil na informaci o protiplísňovém LSG nátěru. Nešlo o žádnou invazivní metodu, takže jsem se rozhodl ji vyzkoušet, zavolal jsem do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., který tento nátěr aplikuje, a domluvil si aplikaci nátěru u nás.

Práce probíhala ve dvou fázích, v první bylo nutné mechanicky odstranit plísně a ošetřit dezinfekcí možná postižená místa. V druhé fázi se mohlo na takto ošetřenou plochu nanést nátěr. Nejednalo se o žádné velké zásahy ani nic zdlouhavého, zaměstnanci servisu s tím byli dost rychle hotoví.

Zatím si s manželkou pochvalujeme, jak to pěkně funguje. Plíseň se nám už dlouhé měsíce neobjevila a počítáme s tím, že se ani neobjeví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *