převodovky

Základní příprava pro správnou montáž elektropřevodovky

K dosažení efektivnějšího provozu průmyslových pohonů se určitě vyplatí popřemýšlet nad investicí do elektropřevodovky. Výzvou může být nejen její samotný výběr ale také její správná montáž. Nemusíte se však ničeho obávat, náš tým odborníků v Kelheim vás ochotně provedení celým procesem od výběru až po montáž elektropřevodovky. Abyste se ale na tento proces mohli lépe připravit, vypracovali jsme pro vás souhrn doporučení pro montáž elektropřevodovky.

elektroprevodovky Elektropřevodovky si své uplatnění nacházejí v různých průmyslových oblastech. V Kelheim vám nabízíme především čelní a šnekové (závitnicové) elektropřevodovky, které se vyznačují kombinací kvalitního zpracování, vysoké odolnosti a jednoduchosti používání. Tyto převodovky zvládnou zapojení v rámci jednodušších i složitějších instalací a umožní naplno využít potenciál elektromotoru a tedy i samotného poháněného zařízení.

Jen v krátkosti připomeňme, že elektropřevodovky si vybírejte podle zpracování, kvality a parametrů, které od převodovky očekáváte. Zohledněte také prostředí, v jehož rámci bude převodovka provozována. Pro provoz v příliš vlhkém nebo prašném prostředí je třeba vybrat elektropřevodovky se zvýšeným stupněm krytí.

Pokud již máte za sebou, je třeba připravit se adekvátním způsobem na její montáž. Určitě proto nezapomeňte na tyto kroky:

– Místo, na které bude instalována elektropřevodovky vyčistěte a připravte si návrh její upevnění. Zohledněte při tom umístění přírub a dalších prvků elektropřevodovky.

– elektropřevodovky musí být ke stroji připevněna tak, aby nedocházelo k jejímu pohybu. Upevnění tedy musí být stabilní a motor převodovky a chlazení musí být správně umístěny.

– Hřídel elektropřevodovky musí být umístěn tak, aby byl zajištěn přenos točivého momentu.

– Před montáží zkontrolujte náplně elektropřevodovky (pomocí olejoznaku) a zvenku přístupné těsnění.

– Na závěr, před prvním spuštěním nezatěžujte převodovku maximálně ale postupně a důkladně si ověřte její funkčnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *