Jak odstranit plíseň Praha 7

Výměnou oken můžete zvýšit vlhkost. A pozor na plísně!

Jak odstranit plíseň v bytě Praha 2Asi to znáte skoro všichni. Vyměnili jsme stará dřevěná okna za plastová a s tím se zvýšila vlhkost v místnosti, na stěnách se začaly vytvářet plísně a místnost tak začala zavánět zatuchlinou. Ale proč se to vlastně děje a jak odstranit plíseň? Celý problém mi vysvětlili pracovníci firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se likvidací plísní zabývá už dlouhá léta.

Dozvěděl jsem se, že plastová okna sice dokáží snížit tepelné ztráty, ale omezují cirkulaci vzduchu. Je to tím, že těsní mnohem lépe než stará. Vlhkost nemá kudy odcházet z místnosti a prosakuje do zdí. Situace se zhoršuje, když se k tomu přidají vodní páry. Způsobené dýcháním čtyřčlenné rodiny, vařením, sušením prádla, přítomností pokojových květin a dalšími.

 

 

Řekli mi…

 

Řekli mi, že velice důležité je nezapomínat na větrání, v obytných místnostech by to mělo být alespoň dvakrát denně po deseti minutách. Bohužel větrání samo o sobě v našem případě nemohlo snížit vlhkost natolik, aby se plísně už vůbec nevytvářely. Potřebovali jsme nanést na stěnu ochranný LSG nátěr, který zamezuje vodním parám, aby prostupovaly do zdi. Když se nám stěnu podaří udržet suchou, zbavíme se i plísní.

Čím odstranit plísně v bytě?Před nanášením nátěru bylo ještě nutné ze stěny odstranit shluky plísní. To ale vůbec nebylo tak jednoduché, jak jsem předpokládal. Bylo k tomu zapotřebí nanést na plísně kyselou chemii, aby mohly být mechanicky odstraňovány bez rizika dalšího šíření. Plochy se ošetřily dezinfekcí a začalo se s likvidací plísňových zárodků volně rozesetých po pokoji. Vysály se průmyslovým vysavačem a ještě se všechny vodorovné plochy ošetřily opět dezinfekcí.

Nanesení nátěru už nebylo nijak náročné. Zdá se, že vlhkost do stěn opravdu nepropouští, protože jsou stěny na dotek teplé a suché, taky plísně se přestaly objevovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *