Jak odstranit plíseň Praha 1

Úskalím starého domu je vlhko a plísně

Koupili jsme s manželem krásný starý dům. Věděli jsme, že budeme muset investovat peníze do mnoha věcí a dům rekonstruovat, ale krása a čistota architektonických prvků této budovy nás okouzlila a nezatěžovali jsme se dopředu problémy s rekonstrukcí. To přišlo až později při výměně oken a zateplení domu. Od tohoto okamžiku nám v domě začaly docela ve velkém řádit plísně – jak odstranit plíseň.

Profesionální odstranění plísní

Radili jsme se se svými známými, jak odstranit plíseň  a co by mohlo být příčinou a co by se dalo podniknout. Zjistili jsme, že se to má tak, že co člověk to názor. Bylo nám mnohokráte doporučováno vyzkoušet různé stavební úpravy, ale nebyli jsme si jistí, jestli by to pomohlo a jít do něčeho tak nákladného a nevratného bez jistoty úspěchu se nám nechtělo.

Poslechli jsme ale radu…

Poslechli jsme ale radu manželčina bratrance, který sám měl podobný problém a vyřešil ho LSG protiplísňovým nátěrem. Vzali jsme si kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nátěr zajišťuje. Pozvali jsme si je na návštěvu, aby náš problém vyhodnotili a mohli navrhnout řešení. Dozvěděli jsme se, že na vině je výměna oken a nekvalitní zateplení, které způsobilo vytvoření teplených mostů, což je příčina zvýšené vnitřní vlhkosti.

Čím odstranit plísně?

Sami jsme tvorbě plísní napomohli také špatným větráním. Používáme mikroventilaci, která se v žádném případě nemohla rovnat jednorázovému vyvětrání. Kdy se vlhkost sníží mnohem výrazněji. Samotné větrání by ale náš problém s plísněmi nevyřešilo, takže jsme souhlasili s aplikací nátěru.

Nejednalo se o žádný velký zásah, jednoduše se odstranila plíseň, plocha se vydezinfikovala a na toto místo se nanesl nátěr. Perfektně to funguje a plísně už se u nás neobjevují, funkčnost nátěru jsme si také ověřili vlhkoměrem, který nám ukázal markantní snížení vlhkosti v blízkosti nátěru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *