Tepovaní koberců

Upečte si čokoládovú pochúťku

Ako povedal osol v Shreku, skoro každý má rád koláče. A krásna na nich je ich variabilita. Môžu byť ovocné, lekvárové, makové, tvarohové, alebo napríklad čokoládové. Ak ste fanúšikom zrovna posledného spomínaného, máme tu niečo pre vás: Čo namiesto kúpenej vyskúšať domácu pochúťku? Upiecť výborný koláč nie je zas tak zložité.  Tento recept je veľmi jednoduchý, takže každý to zvládne.

Jednoduchá pochúťka

Budete naň potrebovať 115 g horkej čokolády, 175 g zmäknutého masla, 150 – 200 g krupicového cukru – to už záleží na vás, ako sladký tortu chcete, 3 vajcia, 150 g bieleho jogurtu, 150 g hladkej múky, ½ prášku do pečiva a jeden vanilkový cukor. Po prvé, rozpustite čokoládu v pohári a medzitým utrite maslo cukrom a vanilkovým cukrom. Pridajte vajcia a potom pridajte rozpustenú čokoládu a jogurt. Postupne pridajte do zmesi posypanú múku s práškom do pečiva. Nalejte hmotu korpusu do vymazanej formy, ktorá má na dne papier na pečenie. Vložte do vyhrievanej pece zohriatej na 190 ° C. Pečte asi 30 minút.

Čokoládová poleva

Po vybratí rúry nechajte koláč vychladnúť. Počas chladenia pripravte polevu. Potrebujete 100 gramov horkej čokolády, 75 mililitrov šľahačky a 25 gramov masla. Znovu rozpustite čokoládu a pridajte zostávajúce prísady. Vylejte polevu na koláč a rozotrite ho na celý koláč. Až poleva začne tuhnúť, vyklopte stuhnutú čokoládu, ktorú ste si pripravili na zdobenie a škrabkou na zemiaky vytvorte krásne hoblinky. Vytváraním koláča bez krému je oveľa menej náročné a netrvá toľko času.

Pozor na nehody

Vidíte, až tak zložité to nebolo. Len si musíte dať pozor na to, aby čokoláda miesta na torte neskončila na koberci. Jednak by to bola škoda čokolády – koberec si na nej dozaista tak nepochutná ako vy. A navyše, čo teraz s tým? Obrovská hnedá škvrna. To nie je len tak. Našťastie nemusíte smútiť a nový koberec taky kupovať nemusíte. Stačí kontaktovať firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Tepovanie kobercov Nitra. Jejich stroj na čistenie kobercov dokáže vyčistiť ako koberec, tak čokoládu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *