umývanie okien aj vo výškach, výškové práce Bratislava

Umývanie okien vo výške. Práce vo výškach Bratislava

Žijeme s dcérkou samé a každý deň sa snažíme zvládať skôr s úsmevom, ako zachmúreným čelom. Iste, občas to fakt nebýva žiadna zívačka, no držíme pevne spolu a zatiaľ nám toto odhodlanie vydržalo. Musím otvorene dodať, že všetky starosti a nepríjemnosti zvládam aj vďaka dobrej práci, ktorá nie je len o peniazoch, ale tiež o tolerancii a ľudskej blízkosti kolegov, či samotného majiteľa firmy.

Ako bez šmúh umyť okno

Pri rozumnom plánovaní si tak nájdem dostatok času na dcérku, jej výchovu, ale aj domácnosť, či môj osobný život. Samozrejme, že výraznú oporu mám vo svojej skvelej rodine, najmä mame, ktorá ma sem-tam zastúpi. Pyšne dodávam, že moje zlato je veľmi šikovné, takže mi rada pomáha, a napríklad sobotňajšie pranie už zvláda – moja osemročná slečna – takmer celkom sama.

Ak to celé zjednoduším…

Ak to celé zjednoduším, vieme si v rámci rodiny vždy poradiť a doposiaľ sme všetko dotiahli do úspešného konca. Ako ženu ma však z času na čas trápi iná vec – veľké upratovanie. Nie, nie som prehnane na poriadok a neobieham s prachovkou každý kút, no dať do poriadku domácnosť po dlhej zime alebo pred Veľkou nocou, nebýva žiadna maličkosť. Istou nevýhodou je i poloha nášho bytu.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Priamo do centra to síce máme električkou len desať minút, ale zvýšená koncentrácia obytných domov, ľudí a dopravy sa podpisuje na poriadnych dávkach prachu všade okolo nás. Stačí, ak ráno pozabudnete zatvoriť ventilačku a po príchode z práce máte v okolí okna pár viditeľných odkazov našej zaprášenej civilizácie.

O nič lepšie to nie je ani so samotnými oknami. Po dvoch-troch mesiacoch bez umytia, sú doslova potiahnuté matným filmom. A bez preháňania: takýto obrázok ma vie spoľahlivo rozhodiť. Umývanie okien mi problém nikdy nerobilo, ale bývame na siedmom poschodí, čo absolútne nezvládam, keďže výšky nenávidím už od detských rokov. Jednoducho – dilema, ktorú treba z času na čas vyriešiť.

Dokonca som párkrát skúsila…

Ako umyť okná po stavbároch

Dokonca som párkrát skúsila aj pomoc študentskej upratovacej služby. Sú mladí, dynamickí, nepýtajú veľa a dvaja-traja zvládnu okná v byte veľmi šikovne. Ale ako sa však zvykne hovoriť – nie som taká bohatá, aby som si kupovala lacné veci. Mládež robila s nadšením, no kvalita za veľa nestála. Okná po nich ostávali občas nedorobené, fľakaté, kdekade zachytané a leskli sa skôr v odraze ranného slnka, ako vďaka čistote.

Musela som preto hľadať pomoc inde. V ktorýsi večer som si tak sadla s dávkou rozhodnosti za počítač a rozbehla pátranie po dajakej upratovacej firme, ktorá mi podá pomocnú ruku.

Naozaj bolo z čoho vyberať, ale u mňa prvý dojem víťazom zväčša nebýva. Chcela som nájsť spoločnosť, ktorá sa môže odprezentovať pozitívnymi odkazmi, kladnými reakciami klientov a dobrými recenziami.

Napokon som sa jednoznačne rozhodla pre firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien aj vo výškach, výškové práce Bratislava. Z jej stránky bolo ihneď jasné, že svoje remeslo berie firma ako vážnu profesionálnu výzvu, má nazbieraných dostatok skúseností a odborných schopností, no a všetky tieto závery potvrdzuje množstvo kladných reakcií a odkazov.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej techniky

Už som nečakala…

Už som nečakala a zodvihla telefón. Môj šiesty, ženský zmysel opät raz nesklamal. Reakcia na druhej strane bola taká, akú som čakala – ústretová a milá.

Dohodli sme sa veľmi rýchlo, a to aj napriek tomu, že jediným dňom, ktorý u mňa prichádzal do úvahy bola sobota. Slečna ma upokojila a uistila, že ide o celkom bežnú požiadavku zákazníka, takže všetko bude v najlepšom poriadku. V tomto svetle bola otázka práce vo výške, či siedmeho poschodia, všednou súčasťou objednávky.

Zo všetkého som mala dobrý pocit a dokonca som sa začala tešiť na ich príchod. To bolo v utorok. V sobotu po deviatej sa u nás – načas a s úsmevom – objavila dvojica mladých mužov, ktorí sa bez zbytočných rečí pustilo do práce. Dcérka mala o zábavu postarané, aj keď som ju sem-tam musela z toho prievanu ťahať k sebe do kuchyne.

Chlapcom išla robota skutočne od ruky. Každý ich pohyb svedčil o tom, že sú v tejto téme úplne doma a vedia veľmi presne, ako dosiahnuť ten najlepší výsledok.

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov

Videla som – aj keď len úchytkom – že okná najprv saponátovým roztokom zbavili toho matného, špinavého filmu. Potom všetky plochy poriadne poutierali gumenou stierkou a dali sa do finálneho leštenia.

Čo bolo pre mňa naozaj prekvapivé, nepoužívali žiadne chemické leštidlo, rozprašované priamo na sklo, teda postup, ktorý každá žena dôverne pozná. V rukách mali iba čistú, bavlnenú tkaninu a vďaka sile svojich svalov a trpezlivosti, dosiahli dokonalý výsledok. Skutočne – naše okná, vrátane rámov, sa leskli ako nové a doslova žiarili. Musím uznať, že ma ich práca ohúrila v tom najlepšom zmysle slova.

Ako dievča som…

Ako dievča som doma okná umývala pravidelne, no tak čisté okná som si v pamäti vybaviť nevedela. Vždy sa našla dajaká tá šmuha, fľak alebo nedokonalosť. A to nehovorím o tom, že umytie všetkých okien by mi trvalo takmer celý deň.

výškové práce bratislava

Páni z A SERVIS skončili s prácou už o niekoľko hodín. Padol mi kameň zo srdca. Umývanie okien už pre mňa nebude nepríjemným rébusom, bez praktického riešenia.

Pochopiteľne, že som si túto malú rodinnú udalosť nenechala iba pre seba. Dala som vedieť mame aj viacerým dobrým priateľkám. Niektoré z nich už dokonca profesionálne upratovacie služby firmy A SERVIS LIPKA vyskúšali vo svojej domácnosti a boli viac ako spokojné.

Som presvedčená, že ak podobný krok urobíte u vás doma, zaradíte sa medzi spokojných klientov spoločnosti A SERVIS LIPKA aj vy. Koniec-koncov, na stránke a-servislipka.sk nájdete aj ďalšie, zaujímavé informácie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *