vlhkost a plísně

Údržba fasády nemusí být noční můrou

Pracuji…

Pracuji ve školním kampusu a mám na starosti údržbu a provoz budovy a fasáda naší univerzitní knihovny už vypadala vážně zoufale.  Byly na ní nánosy městského spadu, prachu a bůh ví čeho dalšího a po bližším zkoumání jsme si na pár místech mohli všimnout i rozrůstající se plísně. A původní barva byla také samozřejmě pryč. Ale zůstat to tam nemohlo. Bylo to velice neprofesionální. A tak jsem se rozhodla, že si na to najmu nějakou firmu. Ale neměla jsem se žádnou zkušenosti, tak jsem se musela podívat na internetu. A naštěstí jsem tam našla firmu, kterou všichni hodně vychvalovali. Jedná se o firmu, která nabízí službu čištění fasád, která zahrnuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se totiž pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. Díky němu je možné zajistit, že vaše problémy s plísněmi mohou zmizet jednou pro vždy. Plíseň totiž vzniká velmi snadno. Stačí vlhkost a plísně jsou na světě. Většina lidí nikdy ani neví, jak je možné, že se jim plíseň udělala. Jenže ono stačí opravdu málo. A velkým problémem je i to, že si dnes prakticky každý nechává zateplit svůj dům. A budova kde je naše kancelář se taky před pár lety zateplovala.

 

Dnes…

Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Tento nátěr a služba jsou vážně skvělé a já ji musím doporučit. Pro více detailů se podívejte na jejich webovky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *