Jak odstranit plíseň

Topná sezóna přináší do bytů také plísně. Řešení jak odstranit plísně vytvořené kondenzační vlhkostí.

Plísně, které se v okolí oken a v rozích místnosti objevují především na podzim a v zimě, by se neměly podceňovat. Některé houby totiž produkují toxiny, které způsobují alergie nebo kožní onemocnění. To si dobře uvědomuji, a proto jsem po delším marném boji s plísněmi začal pátrat jak odstranit plíseň, po příčině jejich vzniku a hledal jsem možnost, jak se jich nadobro zbavit.

Kdo odstraní plísně Praha 1?

Samozřejmě, že jsem pátral i mezi osvědčenými radami našich babiček. Ty se často zmiňují o octu jakožto účinném bojovníkovi s plísněmi. Zjistil jsem ale, že nemá dostatečný účinek, působí pouze krátkodobě, jestli vůbec. Vápník dokáže jeho působení neutralizovat, proto ocet na stěnách ztrácí svoji účinnost. Dokonce se říká, že ocet může některé druhy plísní rozšiřovat.

Zjistil jsem, že…

Zjistil jsem, že jednou z nejčastějších příčin tvorby plísní jsou tepelné mosty, které vznikají už při výstavbě. Nejednou plísně zmizely po tom, co se dům či byt zateplil nebo, když se opravily protékající a netěsnící střechy či trhliny ve zdi. Izolací se daří zvýšit povrchová teplota stěn a sníží se tepelné namáhání obvodové konstrukce v průběhu celého roku. To naštěstí nebyl můj případ, protože likvidace plísní v takovém případě je velice nákladná a vyžaduje stavební zásahy.

Čím odstranit plísně v bytě?

Moje plísně měly původ v tzv. kondenzační vlhkosti. V mém případě byla tedy hlavním důvodem vzniku plísní, které se projevují jako černé fleky na stěnách, zvýšená vlhkost. Ta se může v bytě nebo domě objevit například po výměně starých oken za nová plastová. Může za to nedostatečný odvod zvýšené vlhkosti v místnostech.

Zjistil jsem, že vyřešit tento problém by mi mohla pomoct firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. a její geniální ochranný protiplísňový nátěr LSG, má totiž dlouhodobou inteligentní funkci, která zabraňuje vlhkosti a nedovolí novému vznikání plísní.

Technici firmy, které jsem si pozval…

Kvalitní odstranění plísní Praha 3

Technici firmy, které jsem si pozval, aby mi plísně odstranili a nanesli nátěr, mi také mezi řečí poradili, abych přímo po sprchování i praní větral, protože největším producentem vlhkosti v domácnosti je koupelna, ze které se vlhkost v podobě vodní páry rozšiřuje do celého bytu. Jestliže není v koupelně okno, je možné použít větrák nebo odsávač. Také by se neměly nechávat v koupelně mokré osušky.

Aby se zabránilo tvorbě plísní, neměla by vlhkost v bytě překročit 65-70 %, těsně u stěn to nesmí být více než 80 %. Ideálních hodnot je možné dosáhnout větráním. Větrat je třeba krátce ale intenzivně několikrát denně. Nejlepším způsobem větrání je průvan, kdy se v krátké době vymění vlhkost za čerstvý sušší vzduch.

Profesionální odstranění plísně

Dále mi řekli, že v rámci prevence před plísní je dobré nechávat dveře mezi místnostmi otevřené, aby se zabezpečilo volné proudění vzduchu v bytě. Nábytek v pokojích je nutné odsunout od stěn, aby se zajistilo dostatečné proudění vzduchu také za ním. Kromě toho by se mělo pravidelně a dostatečně topit v každé místnosti a také odstraňovat prach, který slouží jako živina pro plísně.

Protože jsem si samozřejmě…

Kdo nám pomůže se zbavit plísní?

Protože jsem si samozřejmě nenechával nanášet ochranný nátěr na všechny stěny v bytě, ty plísní nepostižené se mi zdálo zbytečné natírat, umiňoval jsem si, že budu provádět všechna opatření, která mi technici poradili. Když jsem totiž viděl, jakou práci dá jen odstraňování plísně, neměl jsem chuť tímto procesem procházet znovu.

Plísně se musely odstraňovat velice pečlivě, aby v místnosti nezůstal jediný zbyteček, ze kterého by se plísně mohly opět rozrůstat.

Šetrné odstranění plísní

Kvalitní kyselou chemií se nejprve plísně ze stěn odstraňovaly na mokro a postižená místa se ihned vydezinfikovala LSG, jedinou účinnou dezinfekcí. Která má dlouhodobý účinek a na plísně působí vražedně.

Stěny i podlahy se musely důkladně vysát vysavačem, aby se zlikvidovaly volné plísňové spory. Pro jejich spolehlivou likvidaci, byly ještě vodorovné plochy přetřeny LSG dezinfekcí.

Po tomto přepečlivém odstraňování plísní se mohlo přistoupit k hlavnímu bodu práce A SERVISU, a tedy nanášení ochranného LSG nátěru, díky kterému se plísně na zdi již neobjeví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *