Odstránenie plesní v murive

Ako je to s teplotou, vlhkosťou a plesňou a ich odstránenie a prevencia. Čistenie plesní Trebišov

Aby ste sa doma cítili príjemne, nemôžete mať v byte vysokú ani nízku vlhkosť. Najvhodnejšia teplota izby je 18 – 21 ° C. Najvhodnejšie relatívna vlhkosť vzduchu je 45 – 55 %. Vlhkosť nad 60 % podporuje množenie zárodkov plesní a mikroorganizmov, ktoré dokážu vyvolať alergie, astmu alebo tiež infekcie dýchacích ciest. Oproti tomu veľmi suchý vzduch (pod 35 %) spôsobuje vysušenie očí a slizníc, neskôr dráždivé reakcie až zahlienenie, bolenie hlavy a krku. Vlhký vzduch sa horšie zahrieva, studený vzduch zvonku sa pri zahriatí stáva suchým a spotrebuje na ohriatie menej tepla ako vlhký vzduch. Teplý vzduch pohlcuje oveľa viac vody ako studený.

Zateplenie urobí dom nepriedušným

Zateplili ste, máte plastové okná a zle sa vám dýcha? Je to práve tým, že ste zateplili, byt je preto nepriedušný. Staré steny mohli „dýchať“, sálali vlhkosť zo vzduchu v miestnostiach. Vlhkosť sa vsiakla do stien a vietor ju ďalej odfúkol z povrchu von, samozrejme za cenu tepelných strát. Staré drevené okná prefukovalo, vzduch cirkuloval. Ak ste zatepľovali nedávno, nezabúdajte na to, že byt môže vlhnúť alebo tiež plesnivieť, ak ste zabudli na vetranie!

Každý človek do svojho okolia vydychuje okrem ďalšieho aj vodnú paru a oxid uhličitý, je nutné tieto látky z obytných miestností odstraňovať. Za deň človek vypotí a vydýcha 1 až 2 litre vody. Keď je vzduch ochladzovaný, tak relatívna vlhkosť časom dosiahne svoje maximum 100 %. Ak sa vzduch ochladzuje aj ďalej, tak vodná para nahromadená vo vzduchu začne kondenzovať a vytvárať mokré plochy na chladnejších miestach. Pri teplote vzduchu 20 ° C a relatívnej vlhkosti 65 % začne vzduch kondenzovať a vytvárajú sa kvapky vody na strope a stenách, ktoré sú chladnejšie. To môže viesť k tvorbe plesní a následným zdravotným problémom.

Pri nižšej teplote a vysokej vlhkosti sa ľahko tvoria plesne

Prečo nám steny vlhnú a potom plesnivejú? Vlhnú a plesnivejú miesta, ktorých teplota je nižšia ako rosný bod. Plesne sa zakoreňujú tam, kde je vlhko. A čo sa s tým dá robiť? Ako odstrániť pleseň?

Pretože plesne neznášajú sucho a prúdenie vzduchu, riešením môže byť zníženie vlhkosti alebo zvýšenie teploty. Zníženie vlhkosti je ten lacnejší variant. Ďalej sa odporúča vetrať. Krátkym účinným vetraním v zime môžete ušetriť peniaze za teplo. Studený vzduch, ktorý dovnútra prichádza pri vetraní, sa zahrievaním mení na suchý. Suchý vzduch sa ohrieva rýchlejšie ako vlhký, preto sa krátke, ale poriadne vetranie oplatí oveľa viac než pozvoľné.

Čo si však počať s plesňami, ktoré sa už v byte zabývali?

Najlepšie si s nimi poradia kvalifikované firmy. Veľmi dobre sa osvedčil A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstránenie plesní v muriveOdstraňovanie a prevenciu plesní v bytoch a domoch zvláda veľmi efektívne. Technici tejto firmy sa dokážu postarať o steny napadnuté v akomkoľvek rozsahu. Nanášajú na plesne kyslý chemický roztok, ktorý zamedzí jej ďalšiemu rozširovaniu. Na mokro je možné plesne bez rizika odstraňovať. A SERVIS má prepracovaný a rokmi odskúšaný postup pri odstraňovaní plesní.

Je dôležité zlikvidovať všetky spóry

Prvým tromfom A SERVISU je LSG – D dezinfekcia, ktorá sa nanáša na postihnuté a očistené plochy. Likviduje všetky mikroorganizmy. Je veľmi účinná a pôsobí dlhodobo. Podlahy, steny aj zariadenie v miestnosti sa potom vysajú priemyselným vysávačom, aby sa odstránilo čo najviac plesňových spor rozprestretých po miestnosti. Ich dôkladnú likvidáciu zaistí opätovné použitie LSG – D dezinfekcia, ktorou sa vytrie vodorovné plôšky. Spory sú tak spoľahlivo zlikvidované.

Ďalším esom tejto firmy je vysoko účinný LSG náter. Povrch, na ktorý je tento náter nanesený, je detailne ochránený pred vlhkosťou. Vlhkosť nemá šancu do steny preniknúť. A keďže sa nevytvára vlhké pre plesne príjemné prostredie, nevznikajú ani plesne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *