Správne držanie tela a cvičenie skutočne pomáha Vášmu chrbtu

 

Je síce pravda, že kancelárska práca je určite menej fyzicky náročná ako práca niekde v sklade a podobne, ale aj tak nie je úplne bez fyzickej záťaže. Pri tejto práci najviac trpia chrbát. Bolesti chrbta, skolióza, ale aj pokrivenie krčnej chrbtice – to sú najčastejšie zdravotné problémy sedavého zamestnania. Bolesti chrbta sú dokonca príčinou, prečo si tretina Slovákov berie nemocenskú. Pritom by stačilo, keby vedeli, ako správne pri svojom počítači sedieť. Asi najzákladnejším pravidlom správneho sedenia je sadnúť si tak, aby ste sedeli na celej ploche sedadla.

Na druhú stranu okraj sedadla vás nesmie tlačiť na podkolennej jamky. Nohy by mali byť rozkročené zhruba do šírky bokov a kolmo k podlahe a v kolenách a členkoch by mal byť pravý uhol. Ramená by mala byť uvoľnená a lakte by mali byť ideálne pri tele a krk by ste mali držať vzpriamene a príliš sa nenakláňať k stolu.Takže pomocou týchto základov môžete svojmu chrbtu uľaviť ihneď. Ale samozrejme tiež záleží na kvalite stoličiek, na ktorých sedíte. Je jasné, že v práci si veľa vymýšľať nemôžete, akú stoličku by ste potrebovali, ale bolo by dobré, keby bola aspoň nastaviteľná.

Ak strávite veľa času pri počítači doma, tak tam sa určite oplatí investovať do poriadnej kvalitnej stoličky. Monitor a klávesnica by mali byť priamo pred vami. Monitor si potom nastavte tak, aby bol vo výške vašich očí. Vďaka týmto pravidlám svojmu chrbtu rozhodne uľavíte a budete sa hneď cítiť lepšie. Nie vždy je pohyblivá práca horšia ako tá sedavá. Ovšem čo sa týka čistenia koberca pomocou obyčajných prostriedkov, tak to je naozaj namáhavé. Je lepšie to prenechať upratovacej firme, ktorá má na to špeciálne technológie a majú s tým skúsenosti. Venujú sa nielen čisteniu kobercov ale vykonávajú aj službu impregnácia podláh.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *