Odstranění plísní, fasády Brno

Špička v čištění fasád. Nátěr proti plísní pro zateplené fasády

Pracuji v čokoládovně a už nějakou dobu se u nás mluvilo, že by nebylo od věci si nechat vyčistit naši fasádu. Ale pořád jsme to odkládali. A to jsme neměli dělat, protože se na ní udělala i plíseň. Takže jsme to museli vyčistit. Ale taky jsme věděli, že nikdo z nás to bez odborné ruky nevyčistí. Se savem už jsem měla sama od sebe dost blbé zkušenosti, takže mi vylo jasné, že to pomocí toho nevyčistím. A to ani kdybych se hodně snažila. Tak jsem si sedla k internetu a začala pátrat po nějakém řešení.

A našla jsem příčinu, proč se tam ta plíseň vlastně udělala. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Naštěstí se o vše postarala firma  Odstranění plísní, fasády Brno, kterou jsem taky našla na internetu.

Po…

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet.

Nátěr…

Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.  Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme.

Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Až budu opět něco potřebovat, tak se určitě obrátím hlavně na ně, protože to budu mít se zárukou kvality. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *