Mytí zimních zahrad

Šmuhy po leštení okien? Firma to vyrieši.

Slovo prokrastinácia je v poslednom období veľkým hitom. Nie som si istá, či to nie je len označenie pre lenivcov. Každopádne znie vždycky lepšie, keď o sebe poviete, že prokrastinujete, než že ste leniví niečo robiť. Takže som sa v rámci prokrastinácie rozhodla napísať o svojej lenivosti.

Som lenivá robiť domáce práce. Vždycky som bola vždy asi aj budem. Moja mama to nikdy nemohla pochopiť. Naháňala ma do upratovania a nakoniec z toho bola len hádka. Teraz už som sa ale osamostatnila, bývam sama a zarábam. Mama občas jazdí na návštevy a prvou témou jej monológu je, ako je možné, že takto môže niekto žiť. Naposledy sa so mnou lúčila slovami: „Aspoň okná by si si mohla umyť.“

Rozhodla som sa, že jej aspoň raz vyhoviem. Teda nie úplne. Dohodla som sa s firmou, výškové umývanie okien, že to ich zamestnanci urobia za mňa. Nechcela som mame priznať, že som sa do upratovania nepustila sama, takže som nemala inú možnosť, než byť otravný   zákazník, pozorovať pracovníkov pri upratovaní a na všetko sa vypytovať, aby som mohla čeliť prípadnému krížovému výsluchu mamy.

Zamestnanci boli prekvapivo veľmi ochotní si so mnou pri práci porozprávať. Zasvätili ma do tajov umývania okien. Starostlivo umyli všetky parapety aj rámy v byte, saponátom vyčistili sklenené plochy a za sucha okná vyleštili. Pýtala som sa ich, prečo na leštenie nepoužívajú nejaký prípravok, povedali mi, že s tým nemali veľmi dobrú skúsenosť, nechával šmuhy. Niekedy dokonca po nejakej dobe vystúpili zbytky starého leštidla a na oknách ostali nepekné mapy po leštení.

Nabitá novými vedomosťami som pripravená na maminu návštevu, len neviem, či mi uverí, že som okná umyla tak dobre.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *