Koberce Praha 10, čištění

Zdravotní rizika alergenů, roztočů a plísní v textiliích a kobercích

Byla…

Byla mírná zima  a propukla chřipková emidemie, která mě neminula. Ulehla jsem do postele a abych nemusela pořád vstávat, nanosila jsem si na noční stolek veškeré medikamenty a bylinkový čaj. Jak jsem se natahovala pro čaj, abych zapila lék proti teplotě, podařilo se mi shodit lahvičku se sirupen proti kašli. Bohužel jsem ji při posledním užívání špatně dovřela a nyní její obsah vytekl na koberec. Kapky jsem ihned vytřela do papírových kapesníků, které jsem měla při ruce. Následně jsem koberec začala čistit saponáty , které jsem měla doma,ale bohužel na koberci  zůstala skvrna. Kvůli jedné skvrně jsem pořízení nového koberce hned zavrhla. Rozhodla jsem se koberec vyčistit. Celou záležitost jsem prodiskutovala se svým synem. Syn se nabídl, že se podívá na internet, vybere nějakou firmu a domluví mi termín tak, aby mi to vyhovovalo.

 

Vybral…

Vybral pro mě velkou  úklidovou firmu Koberce Praha 10, čištění. Nevím jak probíhala domluva, protože za mě všechno zařídil syn, ale jinak musím řícti, že jsem velice spokojená, protože opravdu přijeli v dohodnutý den a čas, bez jahékoliv meškání a bez zbytečných okolků se pustili do práce. Na koberec nanesli chemii,  nechali ji  nějakou dobu působit pro správný efekt čištění. Chemie prý také působí navíc dezinfekčně a ničí mikroorganizmy, takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů. To vše mi pracovníci vysvětlili. Po uplynutí doby působení začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Poté pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč. Odstranili mou skvrnu, koberec vypadal skvěle a byl i dezinfikován , celý byt se provoněl.

 

Od doby…

Od doby, kdy jsem nechala koberec vyčistit, nemusím vynakládat takové úsilí s úklidem, snadněji  se udržuje a pořád vypadá moc hezky, jako nový. Strojová metoda je sice finančně náročnější než ta klasická, ale stálo to zato. Jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co jsem čekala. Zaměstnanci byli navíc moc milí a ochotní , což se  v dnešní době málo vidí. Firma mi nabídla mimo čištění koberců i mytí a voskování podlah, čištění a mytí oken a také odstraění plísní a graffiti. Některé činnosti mě v domácnosti již zmáhají  tak ráda využiji jejich služby. Pro příště již nemusím obtěžovat syna s vyhledáváním další firmy, firma se mi osvědčila a můžu si je zavolat sama. Pro jejich kvalitní práci bych tak chtěla všem tuto firmu a jejich služby doporučit. Své služby nabízejí po celé České republice, dokonce přijmou i zakázku z menšího města. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *