vlhkost a plísně

Rok jsem nebyla ve svém bytu, a tak se tam rozmohly plísně, odborník mi s tím pomohl

Pracuju v nadnárodní firmě a před rokem se mi naskytla možnost odjet pracovně na rok do Ameriky. Firma chtěla, abych tam zaučila tým v nově vzniklé pobočce. A Američani ocenili, že se naše česká pobočka tak ohromně vyšvihla v docela krátkém čase. Proto požádali, zda bychom nešli školit přímo my z Česka. Měla jsem jet já s kolegou, ten měl však těhotnou partnerku, kterou tu nechtěl nechat samotnou, tak jsem odjela sama. Čehož jsem se zprvu dost bála, protože jsem si ani nemyslela, že mám v sobě povahu dobrodruha.

Ale nakonec jsem vše zvládla, a dokonce jsem si od amerického šéfa vysloužila pochvalu. Přestože jsem v Americe viděla úžasné věci, objevila spoustu nových míst a skamarádila se s několika supr lidmi, kteří mi už teď chybí, neskutečně jsem se těšila domů. Chyběla mi rodina a kamarádi, ale i můj starý byt, který je tak útulný a hned u parku, což mi v Americe chybělo. Vyběhnout si jen tak z domu a být všude za chvíli. Byt jsem nechala rok bezprizorně, nebo ne úplně bezprizorně, měla jsem ho samozřejmě zabezpečený jak proti zlodějům, tak proti nějakým přírodním katastrofám.

Nejsem…

Nejsem moc takový ten člověk, co má plný byt květin a všechno se mu tam zelená a kvete. Mně se nikdy nedařilo udržet nějakou rostlinu na živu. Přesto jsem asi tři květináče opravdu vlastnila. A bylo mi blbý kvůli zalívání těch tří chudinek někoho obtěžovat, tak jsem je odvezla k mamce a tím pádem do mého bytu rok nikdo nešel. Když jsem po té době otevřela poprvé byt, bylo mi jasné, že musím hned vyvětrat. Bylo cítit takový zatuchlý vlhký puch. Což jsem hned zjistila, že mělo i následky jako jsou vlhkost a plísně.

Na stropech se mi objevily obří mapy zelené až načernalé plísně. Ono to větrání k něčemu je, plácla jsem se do čela. Ale teď to už nemělo smysl řešit. Na internetu jsem našla seriózní společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se specializuje právě na boj s plísněmi. Neváhala jsem a rovnou tam zavolala a domluvila si termín. Abych měla byteček znovu krásný. V A SERVISU mi vyhověli s brzkým termínem, takže jsem měla brzo od plísní pokoj.

 

Když…

Když pracovníci A SERVISU přijeli, tak v první řadě se vrhli na biologické nečistoty, které se mechanicky odstranily. Použili na to kartáč, ale říkali mi, že v případě plísní na venkovních plochách se používá vysokotlaký čisticí přístroj. Odstranění biologických nečistot zdůrazňovali tito odborníci jako velmi důležitý. Protože aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru se zásadně nesmí realizovat na zbytky sebemenších nečistot.

Následně se povrch nechal vyschnout a poté se na něj aplikoval dezinfekční přípravek. Pak se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. V dalším kroku jsem se s pracovníky domluvila na sjednocení malbou. Ale říkali, že to často není vůbec potřeba. Posledním krokem je nátěr v podobě průmyslového polymeru, takzvaného LSG. Na každém povrchu, který je ošetřen a chráněn nátěrem LSG nemají plísně, řasy, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *