Umývání výloh

Recept na to, jak nechodit domů vyřízený z práce.

Je to docela vtipné. Nebo možná pro někoho smutné. Jsem zakladatelem poměrně dobře fungující společnosti, zabývající se potiskem různých materiálů. Fungujeme již několikátý rok. Jenže dosud jsem nesehnal paní na Umývání výloh. Respektive měl jsem zde jednu brigádnici, která chodila na vysokou školu. Po škole dala vale i této, jistě pro ni neperspektivní, pozici. Pak chvíli uklízela i moje manželka, když byla na mateřské. Jenže stejně jsem věděl, že je to jen dočasná výpomoc. To bylo asi před dvěma roky. Od té doby, jako boss a zakladatel firmy, si uklízím sám. Od podlahy po strop. To je moje každodenní zábava. Tedy mimo vlastní vedení firmy a vizionářství.

Pár výhod to ale má. Jednak nemusím platit mzdu paní na úklid. A co více, udržuji takovou čistotu, že by se za ni leckteré zdravotnické středisko nemuselo stydět. V neposlední řadě pak domů chodím dostatečně protažen a fyzicky unaven. Nemohu tedy říci, jako mnozí mí známí, že mám sedavé zaměstnání. A taky se nemohu „chlubit“ křečovými žilami jako Brno. Myslím, že to oželím. Nedávno se moje situace změnila. Určitě pro mě k lepšímu. Když šla moje zaměstnankyně za ranního rozbřesku do práce, potkala mě před vchodem, jak balancuji na žebříku a čistím okna a výlohy.

Posteskla…

Posteskla si i dalším kolegyním. Prý to není možné, a hlavně dlouhodobě udržitelné, aby jejich šéf poskakoval ještě skoro za tmy s rozmývákem a leštil skla. Viděl jsem v jejich očích lítost. Tak jsem řekl: „Dobře, když mi najdete schopnou náhradu, nemám nic proti tomu, aby se o mytí oken staral někdo jiný. Ba to dokonce ocením. Sežeňte mi ty nejlepší za rozumnou cenu a odměna vás nemine!“ To jste měli vidět, jak se najednou moje zaměstnankyně předháněly, která sehnala lepší kontakt. Nakonec se rozhodly spolupracovat. Holky moje šikovné.

Shodly se, že by bylo dobré vybrat nějakou firmu, která bude mít i dobré recenze, abychom měli jistotu, že odvedená práce bude stát za to. Jedna ze zaměstnankyň měla zkušenost s úklidovou společností, která u ní doma v koupelně odstraňovala plísně. Následně zjistily, že daná firma provádí i jiné úklidové práce! Vše zařídily přes internet, kde jsme si vše potom už jen telefonicky potvrdili. Musím říci i za svoje zaměstnankyně, že od prvního pohledu bylo jasné, že se s nimi nemohu ani srovnávat.

Disponovali…

Disponovali opravdu neuvěřitelným množstvím úklidových prostředků. Okna jsou poměrně početná, takže jsem byl rád, že nám nabídli i jejich vyleštění a impregnování. Na leštění použili metodu tzv. suchého čištění. To znamená, že na leštění nepoužili žádný speciální prostředek, ale vše vyleštili pomocí bavlněných látek a za pomocí vlastní síly. Bylo vidět, že se jedná o profesionály, kteří jsou na tuto práci školení, protože na vyleštění takové plochy bylo potřeba mít opravdu velkou sílu a také bylo potřeba velké pečlivosti, neboť skla jsou různě velká.

Díky této pečlivě provedené práci je jisté, že okna zůstanou déle čistá, a navíc na nich po tomto leštění nezůstávají vůbec žádné šmouhy. Na okna také nanesli již zmiňovanou speciální nanoimpregnaci, která zajistí, že okna zůstanou déle čistá. Při dešti voda po nich pouze stéká a obecně je potom snazší okna udržovat čistá. Navíc jsou pracovníci A SERVIS LIPKA, s.r.o. odborníci proškolení na práci ve výškách, takže umyli, vyčistili a vyleštili okna v úplně celé budově, i v těch nejvyšších patrech, včetně větších oken a výloh. Pracovníci odvedli opravdu skvělou práci. Bylo hned jasné, že holky měly dobrou ruku a také, že dlouho na mytí skel ve své firmě nesáhnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *