Břeclav, čištění plísní na fasádě

Spolu s proti plísňovým nátěrem bude vaše fasáda v dokonalém stavu

Pracuji…

Pracuji na obecním úřadě a mám na starosti provoz budovy. A začaly se množit stížnosti na stav naší fasády. Pak jsme si fasádu blíže prohlídla. Pak jsem pochopila, proč si všichni stěžovali. Je totiž pravda, že byla špinavá a na pár místech byla dokonce plíseň. Tak jsem si o tom začala něco zjišťovat a zjistila jsem, že plíseň vzniká mnohem snáze, než by se mohlo zdát. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky. Mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/. To je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká.

 

Tato…

Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. A na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. No a my jsme obchod nechali před pár lety zateplit. A protože už nám bylo jasné, že se o to my jen tak nepostaráme, tak na to bylo potřeba něco jiného. A zbavil nás toho nátěr  LSG. A nabízí ho ve firmě Břeclav, čištění plísní na fasádě a samozřejmě realizuje i celkový servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. A nabízí i celou řadu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. Je tedy vidět, že mají opravdu široké pole působnosti. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *