Archiv autora: Alžbětka

Jedna jízdenka umožní cestování se všemi dopravci napříč Českem

„Cestující si na nádraží koupí jízdenku a může nastoupit do prvního vlaku, který jede jeho směrem. Bez ohledu na to, jaké dopravní společnosti vlak patří.“ Tato idea z lednového programu Babišovy vlády by mohla být příští rok skutečností. Ministerstvo dopravy totiž již připravuje systém tzv. národního tarifu, který by takovou možnost otevřel.

Studené, vlhké a špinavé. Třetina dětí žije v problémových bytech

Celá třetina dětí žije v nevhodných bytech. Nedají se dostatečně vytopit, jsou vlhké či špinavé, je v nich málo místa, v okolí je nadměrný hluk nebo se objevují problémy vandalismu, drog a kriminality. Konstatuje to analýza dopadů nedostačujícího či nevhodného bydlení na školní a další problémy dětí v ČR, kterou si nechalo zpracovat ministerstvo práce a sociálních věcí u společnosti Median.

Likvidovat graffiti na domech nebo nechat sprejery dělat si co se jim zachce?

Náš dům byl posprejován…

spolehlivé odstraňování graffitiGraffiti ve městě najdete skoro na každém rohu. Sprejeři se nevyhýbají ani historickým památkám. Nemají k nim žádnou úctu. A když jim nevadí ničit takové krásné budovy, proč by jim pak mělo záležet na běžných cihlových domech. Nebo jiných budovách. Náš dům byl také posprejován. Nikomu z jeho obyvatel se to nelíbilo. Tomu se není co divit. Udivující však bylo, jak chtěli jednotliví obyvatelé graffiti na domě řešit. Nebo spíš neřešit. Mnozí se totiž při představě, že budou muset něco zaplatit, začali smiřovat s trvalou přítomností graffiti. Odstraňování graffiti Praha.

My ostatní jsme ale byli proti a jednoznačně jsme se chtěli graffiti zbavit. Nechtěli jsme, aby v takových podmínkách naše děti vyrůstaly. Zvyknou si, že takto je to normální a v dospělosti se taky spokojí s čímkoli, nebudou bojovat za lepší podmínky. Potřebovali jsme jim dát lepší příklad. Nakonec jsme se shodli, že se graffiti může odstranit. Pokud budou současně přijata i opatření, která nám zajistí, že nebudeme stejné situaci vystaveni zase příště. To byl velice rozumný požadavek, na kterém jsme se kolektivně shodli. Kdo odstraní graffiti v Praze

Odstraňování graffiti…

likvidace graffiti tagůPo zdlouhavějším pátrání jsme se shodli na firmě A SERVIS LIPKA, sr.o., odstraňování graffiti Praha a na antigraffitovém nátěru, který nabízí. Podmínky, které firma předkládá, nám nejlépe vyhovovaly. Největší výhoda pro všechny obyvatele byla ta, že se platilo jednorázově. Dál už jsme mohli být všichni v klidu, po každém dalším sprejerském útoku už situaci řešila firma sama. Odstraňovala graffiti rychle a pokaždé posílila vrstvy antigraffitového nátěru, aby mohl stěnu chránit i příště. Našim dětem jsme dávali ten nejlepší příklad. Viděly tak, že každý problém se dá vyřešit a bojovat se dá i s neúnavným nepřítelem.

Jak odnaučit sprejera, aby sprejoval na vaši zeď?

Všechna graffiti odstraním…

chemické odstraňování graffitiČlověk, od kterého jsme koupili dům na okraji města, byl blázen do graffiti. Sám sprejoval po vlastním domě a měl k tomu účelu postavenou i zeď na zahradě, na kterou si sprejoval. Zvykli si k němu chodit i další sprejeři a společně sprejovali o sto šest. Já graffiti nemám rád. A dům jsem kupoval s tím záměrem, že všechna graffiti odstraním a zlikviduju i graffiti stěnu na zahradě. Předpokládal jsem, že to nebude nic složitého, ale zjistil jsem, že zbavování se graffiti až tak jednoduché není. Snažil jsem se ho přetřít novým nátěrem, ale prosvítalo. Nakonec jsem omítku sdíral a udělal nový nátěr. Byla to úmorná práce, znovu už jsem to absolvovat nechtěl. Jenomže jsem nevěděl, že si sprejeři z okolí dům oblíbili a nehodlali na něj přestat sprejovat. Očištěný dům sprejery rychle přilákal. Odstraňování graffiti Praha. rychlé odstraňování graffiti

Odstraňování graffiti Praha…

Manželka z toho byla na nervy a chtěla mít graffiti pryč co nejdřív. Já jsem ale odmítl znovu nátěr sdírat. Nakonec jsme se shodli na tom, že necháme specialisty, aby graffiti odstranili, a poradíme se i o možnostech opatření. Rozhodli jsme se pro firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování graffiti Praha, které se podařilo graffiti odstranit téměř dokonale. Nebylo nutné sdírat nátěr, jen se na některých místech musel opravit. Ale to bylo nic proti sdírání omítky celého domu.
Protože se dalo předpokládat, že se sprejeři opět vrátí. Nechali jsme si nanést antigraffitový nátěr, který už zajistí, že se graffiti bude odstraňovat jednoduše a bez narušení omítky.

antigraffiti ochrana Praha cenaOd té chvíle to funguje tak, že nám A SERVIS během pár dní každé nové graffiti odstraní. Je to rychlé a bez starostí. Navíc to vypadá, že sprejery už přestalo bavit vytvářet něco s životností jen pár dní, téměř se u nás neobjevují. Asi si našli místo, kde jejich výtvory neodstraňují s takovou vytrvalostí a rychlostí.