Archiv autora: Martina

Farba na sklo? Aj to vieme vyčistiť!

Nedávno sme doma mali naozaj vtipnú situáciu. Naše deti si maľovali farbami na sklo a bohužiaľ sa im podarilo od farieb zašpiniť aj podlahu. A my s manželkou sme na to prišli až to viacmenej začalo zasychať. Chyba bola, že sme to začali čistiť, pretože sme to akurát viac rozmazali. Možno sme to mali nechať uschnúť a potom olúpať. Lenže potom, čo sme s tým urobili my, to potom už tak dobre nešlo. V niektorých záhyboch to bolo stále vidieť a úprimne, nám sa to už znovu čistiť nechcelo, keď to potom, čo sme skúsili, dopadlo blbo. Tak sme si povedali, že bude najlepšie, keď na to najmeme nejakú upratovaciu firmu. Pátral som po internetových vyhľadávačoch a diskusiách po iných firmách, ktoré by mi zaistili skutočne kvalitné vyčistenie podlahy, aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze. Narazil som na firmu a ihneď ich kontaktoval. Povedal som im svoje požiadavky a spýtal sa, kedy je možný najbližší termín. Bol som naozaj milo prekvapený, pretože mohli prísť hneď za dva dni. Hneď ako prišli, na nič nečakali a pustili sa do čistenia.

 

Podlahu najskôr kvalitne vydrhli pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykefovaný, nasledovalo odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysoko výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz namočili čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a nechali ju doschnúť. A škvrny po farbách na sklo nadobro zmizli. Vďaka bohu. Ďalej sme sa od nich dozvedeli, že kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívajú, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy.

Tento jednokotúčový stroj o váhe 50 kg s prítlakom na kotúč s priemerom cca 45 cm, využívajú na čistenie podláh, ako sú dlažby, linolea, marmolea, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy alebo kameninové podlahy. Bolo na nich aj vidieť, že pracovníci sú riadne preškolení a profesionáli, ktorí k svojej práci používajú vždy kvalitné prípravky a pomôcky. Tiež nám bolo odporučené, aby sme ju nechali čistiť takto dôkladne aspoň raz za rok. Z výsledku ich práce sme boli všetci naozaj veľmi nadšení. Takže ak dopytujete čistenie podláh, tak táto firma je vari najlepšou možnosťou, akú si môžete vybrať. A svoje služby realizujú nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a Rakúsku. A ponúka celý rad ďalších služieb, napríklad umývanie dlažby, takže sme sa na nich rozhodne neobrátili naposledy. Pre viac informácií o ich servise vám odporúčam, aby ste sa pozreli na ich webové stránky.

Metódou strojového čistenia sa Vaša podlaha bude lesknúť

Naša upratovacia firma ponúka širokú škálu upratovacích služieb, ako je čistenie kobercov a podláh, odstraňovanie plesne a grafitov a umývanie okien a výkladov. Dnes by sme sa chceli viac zamerať na naše čistenie podláh, ktoré realizujeme strojovou metódou. K úspešnému strojovému čisteniu podláh používame kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Vo väčšine prípadov používame nasledujúci postup. Najskôr podlahu kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Vo väčšine prípadov našich zákaziek pracujeme so šetrnou zásaditou chémiou, pokiaľ nejde o čistenie podláh v priestoroch, kde prebiehali stavebné rekonštrukcie a je znečistená cementom a podobnými materiálmi, ktoré vyžadujú na odstránenie už kyslú chémiu.

Akonáhle je povrch dôkladne vykefovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysoko výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz vyčistíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Po vyčistení podlahy je dobré podlahu nechať zakonzervovať voskom. Túto službu tiež ponúkame a odporúčame ju všetkým našim zákazníkom. Voskovanie podláh je naša špecialita. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu drevenej podlahy. Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk, tento vosk máme dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk musíme na podlahu naniesť dvakrát ž trikrát, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protišmyk.

Na konzervovanie podláh používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD. Ide o odolný polymér s dobrou životnosťou. Medzi výhody tohto polymérov patrí napríklad to, že na podlahách nie sú vidieť toľko stopy, má protišmykový efekt, podlaha sa vďaka nemu oveľa lepšie udržuje a veľmi výrazne predĺži životnosť podláh. Pracujeme s nimi dlhodobo a sme s ním spokojní nielen my, ale aj mnoho našich zákazníkov. Naposledy sme čistili podlahy v jednej veľkej čistiarni odevov, kde už s podlahami neboli úplne spokojní, tak sa rozhodli využiť naše služby. A pre nás to nebol žiadny problém. Podlahy neboli nejako extrémne znečistené, takže sa nám podarilo ich vyčistiť bez väčších ťažkostí. A to tak, aby opäť vyzerala ako nová. Sme veľmi radi, že boli s našou prácou spokojní a stali sa našimi pravidelnými zákazníkmi. A ak aj vy dopytujete čistenie podláh a neviete na koho sa obrátiť, neváhajte a kontaktuje nás. Sme tu pre vás.

Správne držanie tela a cvičenie skutočne pomáha Vášmu chrbtu

 

Je síce pravda, že kancelárska práca je určite menej fyzicky náročná ako práca niekde v sklade a podobne, ale aj tak nie je úplne bez fyzickej záťaže. Pri tejto práci najviac trpia chrbát. Bolesti chrbta, skolióza, ale aj pokrivenie krčnej chrbtice – to sú najčastejšie zdravotné problémy sedavého zamestnania. Bolesti chrbta sú dokonca príčinou, prečo si tretina Slovákov berie nemocenskú. Pritom by stačilo, keby vedeli, ako správne pri svojom počítači sedieť. Asi najzákladnejším pravidlom správneho sedenia je sadnúť si tak, aby ste sedeli na celej ploche sedadla.

Na druhú stranu okraj sedadla vás nesmie tlačiť na podkolennej jamky. Nohy by mali byť rozkročené zhruba do šírky bokov a kolmo k podlahe a v kolenách a členkoch by mal byť pravý uhol. Ramená by mala byť uvoľnená a lakte by mali byť ideálne pri tele a krk by ste mali držať vzpriamene a príliš sa nenakláňať k stolu.Takže pomocou týchto základov môžete svojmu chrbtu uľaviť ihneď. Ale samozrejme tiež záleží na kvalite stoličiek, na ktorých sedíte. Je jasné, že v práci si veľa vymýšľať nemôžete, akú stoličku by ste potrebovali, ale bolo by dobré, keby bola aspoň nastaviteľná.

Ak strávite veľa času pri počítači doma, tak tam sa určite oplatí investovať do poriadnej kvalitnej stoličky. Monitor a klávesnica by mali byť priamo pred vami. Monitor si potom nastavte tak, aby bol vo výške vašich očí. Vďaka týmto pravidlám svojmu chrbtu rozhodne uľavíte a budete sa hneď cítiť lepšie. Nie vždy je pohyblivá práca horšia ako tá sedavá. Ovšem čo sa týka čistenia koberca pomocou obyčajných prostriedkov, tak to je naozaj namáhavé. Je lepšie to prenechať upratovacej firme, ktorá má na to špeciálne technológie a majú s tým skúsenosti. Venujú sa nielen čisteniu kobercov ale vykonávajú aj službu impregnácia podláh.