Archiv autora: Andrea Gabrielová

Hĺbkové čistenie a impregnácia veľkoplošnej dlažby

Som majiteľom menšieho obchodu a pri vstupe mám položený záťažový koberec. Zachytáva tak veľa prachu a nečistôt hneď v priestore dverí. Ale aj napriek tomu je dlažba, ktorá je vo zvyšku obchode, neustále špinavá. Je ju potrebné denne čistiť. Najhoršie je to v zime. Aj keď mám o vchodu spomínaný koberec, zmes snehu a špiny je skoro roznosená po celom priestore. Aj napriek starostlivosti, ktorú dlažbu každý deň venujem, začalo byť pomaly vidieť, že je miestami pošliapaná.

Jedného dňa…

Jedného dňa ma napadlo, že nechám upratovanie na profíkov. Kamarátka mi poradila firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Bratislava podlahy, čistenie. Na webe bola práca tejto firmy hodnotená najlepšími  recenziami. Najmä pokiaľ ide o strojové čistenie a voskovanie podláh. Nebolo na čo čakať a obratom som im zavolal. Upozornil som ich však, že obchod mávam otvorený od rána do večera, vždy od pondelka do piatku. Nemali ale najmenší problém prísť ku mne cez víkned. To bolo prvé prekvapenie. Druhé sa týkalo rýchlej prípravy finančnej kalkulácie. A keďže nájsť v dnešných časoch spoľahlivú a rýchlo konajúcu firmu nie je ľahké, už od samého začiatku som tak mal z firmy A SERVIS dobrý pocit. Dohodli sme sa na budúcu sobotu.

Podlahu vyčistili…

Podlahu vyčistili perfektne. Neostala na nej jediná škvrna, ani žiadna pamiatka po špine, ktorá bola do nej takmer vrastená. Nakoniec som si nechal na dlažbu ešte naniesť vosk. Ten nielen že podlahu chráni pred poškriabaním, ale aj pred ďalšími nečistotami. Tie sa na ňu toľko neusádzajú a bežné umývanie je tak jednoduchšie. Skrátka povedané, vďaka vosku vydrží podlaha dlhšie čistá. Navyše je vďaka vosku podlaha protišmyková, čo som tiež ocenil. Nikto nestojí o to, aby v mokrom počasí nejaký zákazník pošmykol a spadol na zem.

Práca a chovanie…

Práca a chovanie zamestnancov tejto spoločnosti predbehli všetky mojej očakávania. Musím ich teda len a len pochváliť a doporučiť ju aj vám ostatným. Upratovacích firiem je dnes veľké množstvo a nájsť medzi nimi takú, ktoré pracuje kvalitne a človek je s ňou spokojný, nie je nič jednoduché. Takže, ak hľadáte spoľahlivosť, cenovú dostupnosť, a najmä kopu dobrej práce bez zbytočných rečí, niet prečo váhať. Bonusom je tiež milé a profesionálne chovanie a ochota zodpovedať všetky zvedavé otázky laika.

Spoľahlivé upratovanie aj v obtiažnych situáciách. Čistenie, kryštalizácia, impregnácia podláh Žilina

Som detská lekárka a mám v prenájme ordináciu, ku ktorej patrí aj čakáreň. Pred pár mesiacmi sme robili menšie stavebné úpravy, nastal však problém. Nešikovní remeslníci nám dlažbu pošpinili cementom. Sami sme nemali odvahu sa do čistenia púšťať. A tak nám nezostalo nič iného, ako požiadať o pomoc upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., Žilina mytie podlahy, ktorá nám čas od času umýva okná.

Obrátili sme sa na osvedčenú firmu

Táto firma používa strojové čistenie a voskovanie podláh kotúčovým strojom. Pri čistení okien sme s ňou nikdy nemali problém, preto sme verili postupom pracovníkov aj teraz. Nemali sme strach, že by nám podlahu snáď nejako poničili. Postupovali veľmi profesionálne a zohrane. Zbytky cementu sice nebolo len tak jednoduché odstrániť, ale zamestnanci firmy  s veľkou istotou a chuťou  pracovali. Nakoniec sa im podarilo všetky nečistoty odstrániť. Podlahu sme si nechali naviac zakonzervovať ochranným voskom, ktorý dlažbu ošetrí a udrží ju ďalej čistú.

Okrem vyčistenia podlhu aj navoskovali

Navoskovanie podlahy bol výborný nápad. Na dlažbe už nie je vidieť toľko stôp, je protišmyková, a tiež sa aj dobre udržuje. Veľkou výhodou ešte je, že sa predĺží životnosť dlažby. Zamestnanci nás uistili, že vosk určite 1 rok takto vydrží. Potom bude ale treba vosk odstrániť a naniesť nový. Dlažba je po ich ošetrení krásne oživená a lesklá. Táto technika umožňuje aj svetlým spárám, že neztmavnú.

So službami tejto firmy sme veľmi spokojni. Zamestnávajú skutočných odborníkov, ktorých práca aj baví. Sme radi, že sme s touto firmou nadviazali spoluprácu.

Impregnácia, kryštalizácia, umývanie, voskovanie, čistenie linolea a betónových podláh Bratislava

Společnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., Bratislava mytie podlahy prevádza po stavebné úpravy a hĺbkové strojové čistenie podláh a voskovanie podláh. Čiže takzvanú  fluatáciu, ktorá je realizovaná priemyslovým polymerem. K čisteniu používáme niekoľko druhov zásaditých chémií. Vždy začínáme čistenie tou nejslabšou, pretože niekedy nie je treba okamžitě nanášať agresivnejšiu chémiu. Všetko následne vykartáčujeme kotúčovým strojom, ktorý váži cca 40 kíl. Dokáže tak vyvinúť tlak na podlahu, ktorý je dôležitý k vyčisteniu nečistôt zo štruktúry podlahy.

Podlahy čistíme pomocou kotúčového stroja

Kotúčový stroj má tiež dva nástavce. Tzv. držiak “padu“ a silonový kartáč. Po vydrhnutí podlahy všetko následne odsajeme vysoko výkonným vysávačom AS59 o výkone 1600 W. Aby sme ale chémiu deaktivovali, použijeme ešte čistú vodu a znova všetko vysajeme. K čisteniu podláh, ktoré mají na sebe vápenaté a cementové závoje, používame kyselý chemický prostriedek vyrobený firmou Boesch, alebo veľmi kvalitnú HDC AR. Tento prostriedok spoľahlivo tieto závoje zlikviduje.

Voskovaním podláh sa predlžuje ich životnosť

Doporučujeme všetkým zákazníkom našej firmy, aby nechali podlahu zakonzervovať pomocou fluatácie priemyslového polyméru. Čiže navoskováním podlahy. Takto zaistíme, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy. Používáme mätný alebo pololesklý vosk. Polymer, ktorý používá naša spoločnosť, je výhodný v tom, že na podlahách ne sú toľko viditeľné stopy. Tým sa podlahy ďaleko lepšie udržujú. Tiež je mierne protišmykový a predžuje  životnosť podlahy. Životnosť priemyslového polyméru je zhruba 1 rok. Po roku polyméry a  vosky odstráníme a aplikujeme znovu nový.

Zvládneme akýkoľvek povrch

Firma A SERVIS LIPKA Vám zaistí impregnáciu, kryštalizáciu, voskovanie, odprašovanie, odmasťovanie, umývanie, čistenie betónových, liatých, epoxidových, elektrostatických, stierkových, drátko betónových, priemyslových, plávajúcích, drevených podláh. Aj esd stierok, PVC, vinylových podláh, marmolea, linolea, reliéfné dlažby, zámkové dlažby, prírodných kamenných podláh, mramorov, pieskovcových podláh a teraca. Prevádzáme čistenie podláh v priemysle, v kuchyniach, hoteloch, bufetoch. Tiež v pohostinských zariadeniach,  reštauráciách, školách, úradoch, firmách, nemocniciach, v chemickom a potravinárskom priemysle, v skladoch, halách, v obchodných, v logistických a priemyslových centrách.

Mytie výkladov Martin. Strhnutie a odstraňovanie polepov, fólií a celo polepov. Výškové umývanie okien,  čistenie fasád

Naša predejňa si od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Martin výškové umývanie okien nechává umývať sklenené výklady už  dlouho. Možno šesť rokov? Za tú dobu sa tu vymenilo už niekoľko vedúcích, avšak som rada, že spolupráca s touto firmou napriek tomu  trvá po celú tú dobu. Umývanie výkladov máme nastavené po vzájemnej dohode na jedenkrát mesačne. A to vonkajšia aj vnútorná strana. Ich firma sa o nich stará dobre. Vlastne nie len jeden krát mesačne. Niekedy potrebujeme aj častejšie a  keď je to akútne. Napríklad  keď čakáme kontrolu vedenie. Ale stačí zavolať a firma A Servis Lipka se nám snaží maximálne vyhovieť.

Funguje to bezchybne

Vlastné umývanie výkladov potom prebíeha skoro vždy rovnako. Dohovoríme sa na konkrétný deň a hodinu, obvykle na ôsmou hodinu rannú pred oteváracou dobou. Pán z ich firmy prídea ide umyť vnútornú stranu. Vonkajšiu stranu má snáď vždy už umytú predom, čo je fajn. A my mu predtým odpraceme preč figuríny a daľšie veci od výkladov, aby mal na to víac priestoru. Vnútri je na umývanie výkladov podstatne menej miesta. Totiž mu ten vnútrajšok predajne zaberie viacej času.

Nemenili by sme

Já osobne by som tie výklady tak dobre ako oni určite nedokázala umyť. Som rada, že výsledek je dobrý a že snáď vždy to do oteváracej doby stihneme. Sme spokojní. Nepotrebujeme meniť a ani by sme nechceli. Ďalej nám firma poskytuje službu odstránenia, strhávania a strhnutia polepov, fólií a celých polepov z výkladov.

 

Umývanie okien a nano impregnácie

Krásne umyté a lesklé okná sú pýchou každej domácnosti. Bohužiaľ ich čistota nevydrží dlho a po prvom daždi je potrebné okná premyť, lebo na nich zaschli dažďové kvapky. Tento problém môže vyriešiť GLS nástrek. Táto hydrofóbna impregnácia je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou alebo okná vo výškach. Ale samozrejme aj pre toho, komu sa umývanie okien z duše protiví.

Nano impregnácie

GLS odporúčame na administratívne budovy, hotely, reštaurácie, banky a obchodné centrá. Nanotechnológia funguje na princípe lotosového efektu, kedy sa špina a voda spájajú do malých guličiek. Tie sú odpudzované zo sklenenej plochy. Zjednodušene možno povedať, že vám okná umýva dážď, vietor a gravitácia. Nanotechnologický nástrek je funkčný zhruba 5 rokov, ale v obmedzenej miere funguje dlhšie. Počas tejto doby nie je nutné vonkajšie okná vôbec umývať. GLS Vám zaručí samočistiacu funkciu Vašich okien.

Osvedčený postup

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., Bratislava okná, čistenie, Vám okná nielen kvalitne umyje, ale zaistí tiež náter GLS. Umývame bežne znečistené okná, ako aj okná silne znečistené stavebnými prácami, rekonštrukciou alebo po maľovaní. Úspešné umývanie okien má jednoduchý postup. Najprv sa okná a rámy umyjú nepeniacim saponátovým roztokom a pomocou rozmyváku sa dôkladne vyčistia. Potom sa voda zotrie gumovou stierkou a na záver sa sklenená plocha vyleští suchou bavlnenou plienkou. Zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. nepoužívajú žiadne leštiace prostriedky, po ktorých vznikajú viditeľné kruhy pre leštenie.

Suché leštenie

Ak sú okná naozaj dôkladne umyté, nie je v podstate, čo leštiť. Trik suchého leštenia je vyskúšaný. Po čase aj ľahko špinavé a zaprášené okná vyzerajú slušne, pretože sa na nich prach usadzuje rovnomerne. Zatiaľ čo v prípade použitia leštiaceho spreja, sa prach drží pri ťahoch po leštení. Upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vám zaistí jednorazové umývanie okien i výkladov, alebo si môžete zvoliť pravidelné umývanie podľa zvoleného cyklu. Túto službu využívajú prevažne obchody a kaviarne v obchodných centrách.

Hľadáte firmu na odstránenie plesne? Odporúčam upratovaciu firmu A Servis LIPKA. Odstránenie plesní Košice

Ak vás sužujú problémy s plesňou, tak vám vrelo odporúčam upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., u ktorej sme využili jej službu likvidáciu plesní. V našej firme sme s ňou mali celkom problémy. Naše priestory sú už staršieho charakteru, takže sa tu veľmi držala vlhkosť. A poznáte to, kde sa drží vlhkosť, tam sa robí aj pleseň. Náš upratovací personál sa to snažil vyčistiť, ale bolo to márne. A to aj keď sme im obstarali špeciálne čistiace prostriedky. Pleseň sa múrov držala ako kliešť.

Zavolali sme si na pomoc odborníkov

Tak sme došli k záveru, že bude najlepšie to prenechať nejakej upratovacej firme. Také, ktorá vo svojom servise ponúka i odstraňovanie plesne. A jeden z kolegov nám odporučil firmu A SERVIS LIPKA, ako zlikvidovať pleseň. Mal s ňou výborné skúsenosti, pretože mu vraj už odstraňovali pleseň doma a odviedli perfektnú prácu. Tak sme im zavolali a dohovorili sa na termíne. A musím potvrdiť, že odvádzajú naozaj perfektnú prácu. Pleseň sa im podarilo bez problémov vyčistiť a všetko potom natreli ochranným náterom LSG. Ten nám zabezpečil, že sa pleseň už znovu neobjavila.

Všetko prebehlo k našej spokojnosti

Všetko prebehlo perfektne podľa dohody a nedošlo k žiadnym komplikáciám. Takže toľko k tejto firme, naozaj ju môžem len odporučiť. Zamestnanci boli navyše veľmi milí a príjemní, takže bola radosť s nimi spolupracovať. Táto firma okrem odstraňovania plesní ponúka aj veľa ďalších služieb. Vrátane čistenia kobercov a podláh, čo to u nich tiež určite v blízkej dobe vyskúšame, pretože naše podlahy už dosť dlho volajú po vyčistení, pretože aj keď sa o ne naše upratovačky starajú starostlivo, tak skrátka nedisponujú takými prostriedkami ako takto firma.

Jak na plísně? Důkladným větráním a LSG nátěrem! Odstranění plísní v Ústí nad Labem.

Když jsme se s manželem stěhovali do nového bytu, jeho předchozí vlastníci nás varovali, ať si dáme pozor na plísně. Že je v zimě mnohokrát potrápily. Nechápali jsme, proč z toho dělají takovou vědu. Přece existuje široká nabídka nejrůznějších postřiků na plísně. Takže proč by měly být plísně problém. Pomysleli jsme si, že někteří lidé jsou neschopní vyřešit i takové primitivní problémy a už jsme se tím nezabývali.

Problém s plísní

Jenomže v zimě jsme to řešit museli. Nejprve se na stěnách a oknech objevil kondenzát a potom i plísně. Jenomže to nebyl nějaký malý shluk černých tečiček, ale strašidelný velký černý povlak. Ani protiplísňové postřiky na to nezabíraly, jak jsme si původně bláhově mysleli. Zkoušeli jsme všechno možné, ale trvalého výsledku jsme nedocílili. Neměli jsme na co čekat a museli řešit jak čistit plíseň. Zlepšovat se to samo nemohlo, museli jsme požádat o pomoc odborníky. Vybrali jsme si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Větrat se musí i v zimě

Technici firmy rychle objevili příčinu vzniku plísní a kondenzátu – máme dobře těsnící plastová okna, a protože je v bytě zima, okna jsme vůbec neotevírali, abychom neztráceli teplo. Jenomže takhle se nám do bytu nedostal čerstvý vzduch, který by cirkuloval. Ale technici nám vysvětlovali, že naše obavy ohledně ztrát tepla jsou úplně zbytečné. Zjistili jsme, že když se udělá průvan, provětrá se byt velice rychle a tepelné ztráty nejsou skoro žádné. Je to mnohem lepší, než větrání na ventilačku, kdy nedojde k dostatečné výměně vzduchu a teplota v bytě se takto opravdu sníží.

V tom, jak správně větrat, jsme tedy měli jasno. Zbývalo ještě vyřešit, co s plísněmi, které jsme už v bytě měli. Technici se s tím nepárali a odstranili je mechanicky. Aby zajistili, že stěny nebudou pohlcovat vlhkost, nanesli na ně LSG nátěr. Musím uznat, že tohle funguje bezvadně. Komplikace s plísněmi už se nás netýkají.

Plánujete dovolenku do Grécka? Navštívte nádherné Santorini

Grécko je jednoducho nádherné a jeho bohaté antické dedictvo vylepšené balkánskym šarmom mu už nikto nikdy nevezme. A jedno z miest, ktoré rozhodne stojí za navštívenie je Santorini. Santorini či Santorin, je skupina ostrovov v Grécku s hlavným ostrovom rovnakého mena. Ide vlastne o do mora prepadnutú sopku, ktorá sa pýši svojou gréckou bielou architektúrou. Tá je v prípade Santorini priamo ikonická. Určite ste videli stoustu obrázkov tohto malebného mestečka.

Príjemná zmena

V miestnych tavernách môžete ochutnať mnoho gréckych špecialít a v noci vás tu nadchnú rytmy tradičnej gréckej folkovej hudby. Santorini má bohatú vinársku históriu, nachádza sa tu Múzeum vína, ktoré mapuje posledné tri  tisíc rokov. V hlavnom meste Fira potom nájdete galériu výtvarného umenia Mati s mnohými kontroverznými dielami inšpirovaných prírodou a človekom. Takže pokiaľ zvažujete dovolenku do Grécka, nech už ste túto krajinu navštívili alebo nie, tak toto miesto rozhodne stojí za navštívenie. Ide o príjemnú zmenu, čo sa týka typických piesčitých pláží. A rozhodne túto zmenu nebudete ľutovať.

Niečo nové

Sami by ste sa divili, ako môže byť prerušenie rutiny prospešné. Ste z tých čo každý pol rok nasadia gumové rukavice a pustia sa do čistenia koberca? V tom prípade máme pre vás omnoho lepšie riešenie. Tým je hĺbkové čistenie od upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Koberce čistenie Košice, ktorá ponúka tie najkvalitnejšie služby, a to za dostupné ceny. Ich hĺbkové čistenie kobercov zahŕňa strojovú metódu, takže sa nemusíte báť škvŕn na svojom koberci. Skrátka je to to najlepšie, čo svojmu obľúbenému kobercu môžete dopriať, pretože ho vyčistia tak, že bude vyzerať ako nový.

Upečte si čokoládovú pochúťku

Ako povedal osol v Shreku, skoro každý má rád koláče. A krásna na nich je ich variabilita. Môžu byť ovocné, lekvárové, makové, tvarohové, alebo napríklad čokoládové. Ak ste fanúšikom zrovna posledného spomínaného, máme tu niečo pre vás: Čo namiesto kúpenej vyskúšať domácu pochúťku? Upiecť výborný koláč nie je zas tak zložité.  Tento recept je veľmi jednoduchý, takže každý to zvládne.

Jednoduchá pochúťka

Budete naň potrebovať 115 g horkej čokolády, 175 g zmäknutého masla, 150 – 200 g krupicového cukru – to už záleží na vás, ako sladký tortu chcete, 3 vajcia, 150 g bieleho jogurtu, 150 g hladkej múky, ½ prášku do pečiva a jeden vanilkový cukor. Po prvé, rozpustite čokoládu v pohári a medzitým utrite maslo cukrom a vanilkovým cukrom. Pridajte vajcia a potom pridajte rozpustenú čokoládu a jogurt. Postupne pridajte do zmesi posypanú múku s práškom do pečiva. Nalejte hmotu korpusu do vymazanej formy, ktorá má na dne papier na pečenie. Vložte do vyhrievanej pece zohriatej na 190 ° C. Pečte asi 30 minút.

Čokoládová poleva

Po vybratí rúry nechajte koláč vychladnúť. Počas chladenia pripravte polevu. Potrebujete 100 gramov horkej čokolády, 75 mililitrov šľahačky a 25 gramov masla. Znovu rozpustite čokoládu a pridajte zostávajúce prísady. Vylejte polevu na koláč a rozotrite ho na celý koláč. Až poleva začne tuhnúť, vyklopte stuhnutú čokoládu, ktorú ste si pripravili na zdobenie a škrabkou na zemiaky vytvorte krásne hoblinky. Vytváraním koláča bez krému je oveľa menej náročné a netrvá toľko času.

Pozor na nehody

Vidíte, až tak zložité to nebolo. Len si musíte dať pozor na to, aby čokoláda miesta na torte neskončila na koberci. Jednak by to bola škoda čokolády – koberec si na nej dozaista tak nepochutná ako vy. A navyše, čo teraz s tým? Obrovská hnedá škvrna. To nie je len tak. Našťastie nemusíte smútiť a nový koberec taky kupovať nemusíte. Stačí kontaktovať firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Tepovanie kobercov Nitra. Jejich stroj na čistenie kobercov dokáže vyčistiť ako koberec, tak čokoládu.

Páči sa vám ciabatta? Pečieme ju doma

Ak chcete urobiť tento lahodný taliansky chlieb, nie je to nič zložité, uvidíte to sami. A čo potrebujete? 500 g hladkej múky, 20 g čerstvého droždia, 300 ml vlažnej vody, 4 lyžice panenského olivového oleja, soli a olív.

Pečieme taliansky chleba

Nasypte hladkú múku do misy, do nej vložte droždie, pridajte štipku soli, oleja a začnite cesto hniesť. Postupne pridajte vlažnú vodu. Cesto musíte poriadne miešať. Bude veľmi nadýchané. Potom ho nechajte kysnúť aspoň pol hodiny. Otočte cesto na opuchnutý bubon a rozdeľte ho na štyri kúsky. Vždy spracujte každý z nich a nastavte prstami na požadovanú veľkosť. Prejdite na tanier a ponechajte pár minút na odpočinok. Potom umiestnite do predhriatej rúry na 220 ° C a pečte 20 minút.

Pečenie je lepšia ako upratovanie

Ciabatta je naozaj skvelá a naozaj to nie je ťažké. Takže ak neviete, čo s voľnou nedeľou, určite skúste tento recept. Je to určite lepší spôsob, ako tráviť čas, než upratovanie. Ponechajme to čistiacej spoločnosti SERVIS LIPKA, s.r.o., Strojové tepovanie, čistenie Rožňava, ktorá má moderné technológie a vykonáva čistenie pomocou diskového zariadenia, ktoré dokáže spracovať naozaj akýkoľvek koberec. A za cenu, ktorú si každý môže dovoliť.

Čistenie kobercov nechajte profesionálom

Nemordujte sa s kobercami sami a nechajte ich skúseným zamestnancom, pretože domáce upratovanie by takéto výsledky nedosiahlo. Ponúkajú tiež mnoho ďalších služieb, takže ak potrebujete čistenie okien, máte tiež správnu adresu, pretože ponúkajú najvyššiu kvalitu.

Koledníci se u nás nedočkali pomlázky. Tak to schytala alespoň naše okna. Mytí oken Pardubice

Já a ani moje dcera Velikonoce nijak zvlášť neprožíváme. Vlastně je nesnášíme. Když jsme ještě jezdívaly na chatu, chodili k nám chlapci a jejich tatínci z celé vesnice. Jelikož jsme byli často jednou z jejich posledních zastávek na štrece, dospělí bývali často pod parou a nebyli zrovna pro své děti dobrým příkladem. S alkoholem se zvyšovala i míra agrese a nepřiměřenost vyplácení. Bolelo to jako čert. Dcera uronila i nějakou tu slzu. Později se začala i schovávat. Když ji nenašli, zbili mě dvojnásob, i za ni.

Nešťastné Velikonoce

Už mnohokrát jsem se s tatínky hádala na toto téma, ale bez výsledku. Když přišli opilí, zapomněli na dobré způsoby. Při posledním pobytu na chatě o Velikonocích se manžel s jedním otcem popral. Museli je od sebe odtrhávat. Loni jsme se proto rozhodli, že poprvé o Velikonocích na chatu nepojedeme. Právě z výše uvedeného důvodu. U nás na vesnici mužové totiž tento svátek úplně překroutili a snažili se ženám vrátit všechna příkoří, která jim byla kdy způsobena.

Pomsta koledníků

Dočkali jsme se však odplaty. Uvědomili jsme si tehdy naplno, s jakými lidmi máme tu čest. Když jsme na chatu po měsíci od události zavítali, zůstali jsme stát jako opaření. Okna byla „zkrášlena“ vaječným monolitem. Zlost je prostě nesmrtelná. Když zjistili, že nejsme doma, několik anonymů se nám rozhodlo pomstít. Vzali ze spíže syrová vejce a všechna je nám naházeli do oken. Když už byly ty Velikonoce, že. Byl to neskutečný zápach. Člověku se zvedal žaludek. A co víc, jedna okenní tabule byla rozbitá. Nikdo se nepřiznal. Rozebírali jsme to i se starostou, ale žádné kompenzace jsme se dosud nedočkali. Ani blbé omluvy.

Velikonoční nadílka

Museli jsme se o nápravu situace postarat sami. Co nám taky zbylo. Manžel na internetu našel úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., která měla kladné ohlasy a reference. I po finanční stránce to nebylo špatné. A to i oproti konkurenci, manžel vše našel a hodnotil ve vyhledávání Ceník mytí oken, Pardubice. Oslovili jsme tedy jmenovanou společnost, která nám vytrhla trn z paty. I když na trhu fungují více než dvě desítky let, řekli nám, že s takovým hulvátstvím se už dlouho nesetkali. Přitom sami třeba odstraňují z fasád graffiti apod. Když skončili, byla to pro mě velmi dojemná chvíle. Nevěřila jsem, že by se jim podařil během relativně krátké chvíle takový majstrštyk. Jsem jim neskonale vděčná. Tato firma si zaslouží uznání.

Plesne sa objavia aj tam, kde by ste ich nečakali. Odstránenie plesní Humenné

Nie je to tak dávno, čo sme mali otrasné problémy s plesňou v dome. Našťastie sa objavili len v jednej izbe, ale aj tak to bolo veľmi nepríjemné. Miestnosť nepríjemne páchla a navyše vyzerala otrasne.

Pleseň v hosťovskej izbe

Prestavali sme dom po mojich rodičoch. Vymenili sme staré okná za nové, zateplili sme piatich centimetrovým polystyrénom, ale iba z troch strán. Miestnosť, v ktorej sa pleseň objavila, je rohová, pleseň sa objavila na zateplenej stene. V tejto miestnosti sme topili veľmi málo, pretože je to izba pre hostí, ktorý sa pravidelne neobýva. Postihnutá stena bola teda v zime mokrá a plesnivá do výšky pol metra. Nemohli sme pochopiť príčinu plesne, väčšinou je to spôsobené nadmerným výskytom vodnej pary. Toto je ale hosťovská izba, ktorú nikto neobýval.

Zlé vetranie

Bola som z toho zúfalá, riešila som ako odstrániť pleseň, preto som si radšej pozvala profesionálov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Ako odstrániť plesne zo stien?Technici firmy mi vysvetlili, že plesne sa často objavujú po výmene okien a zle vykonanom zateplení. Dom nemôže „dýchať“, dobre tesniace okná neprepúšťajú vlhkosť von. Pretože som navyše málo vetrala a miestnosť nevykurovala, situáciu som len zhoršovala.

Dostala som teda za úlohu nárazovo vetrať a miestnosť vykurovať. Tým sa vlhkosť zníži. So zvyšnou vlhkosťou si potom už poradí LSG protiplesňový náter A SERVISU, ktorý vlhkosti zabráni, aby prestupovala do steny. Keď stena zostane suchá, plesne sa vytvárať nebudú.

Dôkladné odstránenie

Pred nanesením náteru bolo potrebné, aby technici dôkladne odstránili pleseň. To sa vykonávalo tak, že sa na plesne naniesla kyslá chémia a plesne sa odstraňovali kefami. Stena sa ošetrila špeciálnou dezinfekciou s dlhodobým účinkom. Pre istotu sa ešte vysali podlahy a steny a všetky plochy sa tiež vytrel dezinfekciou. Tak bola plocha pripravená na nanesenie náteru. Ten funguje presne podľa toho, ako mi pracovníci firmy sľúbili. A mám po problémoch.

Plesne ako večný nepriateľ. Čistenie plesní Bratislava

Pozdravujeme ostatých bojovníkov s plesňou. Pred dvoma rokmi začal náš boj. Naše bývanie bolo aj z vonku možné ľahko rozpoznať, pretože sme mali neustále zarosené okná. Situácia sa neustále zhoršovala. Plesne sa vynárali jedna po druhej. Takmer neustále sme ich zastriekavali rôznymi sprejmi proti plesniam, ktoré ale nezaberali. Stále sme skúmali, ako odstrániť plesen.

Plesne v byte môžu spôsobiť alergie

Byt bol cítiť zatuchlinou, z plesní a ich spor sme so synom dostali alergiu, mali sme neustále nádchu a dráždil nás kašeľ. Musel som s tým niečo urobiť, opýtal som sa známych a nakoniec som objednal A SERVIS LIPKA, s.r.o. Táto firma sa špecializuje na odstraňovanie plesní a prevenciu proti nim.

Pracovníci firmy sa u nás doma najprv poobzerali a snažili sa zistiť príčinu vzniku plesní. Vysvetlili mi, že tu je nutné odstrániť ako prvé, inak žiadne iné opatrenia nebudú mať šancu. Nakoniec zistili, že je náš dom až príliš dobre utesnený novými oknami. Nemá kadiaľ unikať vlhkosť, preto sa nám rosia okná, vlhnú steny a vznikajú na nich plesne.

K zlepšeniu situácie pomôže aj vetranie

Poradili mi, aby som pravidelne vetral, tým vlhkosť o niečo znížim. Žiaduce je pravidelné vetranie, radšej po kratšiu dobu, ale s dokorán otvorenými oknami. Zvýšená frekvencia vetranie je potrebná najmä vtedy, keď v dome sušíte bielizeň či často varíte. Aby mi nenavlhli aj múry, ponúkli mi, že na ne nanesú LSG protiplesňový náter, ten zamedzí vlhkosti prenikať do ošetreného povrchu.

Najprv je potrebné plesne dôkladne odstrániť

Predtým ale bolo nutné odstrániť zo stien plesne. To sa vykonávalo na mokro po nanesení kyslej chémie. Plesne mechanicky odstránili a na stenu naniesli LSG – D dezinfekciu. Mal som obavy, či bude fungovať, ale ubezpečili ma, že ide o dlhodobo pôsobiacu a veľmi kvalitnú dezinfekciu.

Zostávalo ešte odstrániť voľné plesňové spóry z miestnosti, tie by mohli za nejakú dobu zase zamoriť izbu. Vzali na ne priemyselný vysávač a potom ešte pretreli podlahu dezinfekciou. Na stenu potom mohli naniesť LSG náter, ktorý pôsobí naozaj presne podľa popisu zamestnancov A SERVISU, steny už nie sú vlhké a plesne sa prestali vytvárať.

Ako je to s teplotou, vlhkosťou a plesňou a ich odstránenie a prevencia. Čistenie plesní Trebišov

Aby ste sa doma cítili príjemne, nemôžete mať v byte vysokú ani nízku vlhkosť. Najvhodnejšia teplota izby je 18 – 21 ° C. Najvhodnejšie relatívna vlhkosť vzduchu je 45 – 55 %. Vlhkosť nad 60 % podporuje množenie zárodkov plesní a mikroorganizmov, ktoré dokážu vyvolať alergie, astmu alebo tiež infekcie dýchacích ciest. Oproti tomu veľmi suchý vzduch (pod 35 %) spôsobuje vysušenie očí a slizníc, neskôr dráždivé reakcie až zahlienenie, bolenie hlavy a krku. Vlhký vzduch sa horšie zahrieva, studený vzduch zvonku sa pri zahriatí stáva suchým a spotrebuje na ohriatie menej tepla ako vlhký vzduch. Teplý vzduch pohlcuje oveľa viac vody ako studený.

Zateplenie urobí dom nepriedušným

Zateplili ste, máte plastové okná a zle sa vám dýcha? Je to práve tým, že ste zateplili, byt je preto nepriedušný. Staré steny mohli „dýchať“, sálali vlhkosť zo vzduchu v miestnostiach. Vlhkosť sa vsiakla do stien a vietor ju ďalej odfúkol z povrchu von, samozrejme za cenu tepelných strát. Staré drevené okná prefukovalo, vzduch cirkuloval. Ak ste zatepľovali nedávno, nezabúdajte na to, že byt môže vlhnúť alebo tiež plesnivieť, ak ste zabudli na vetranie!

Každý človek do svojho okolia vydychuje okrem ďalšieho aj vodnú paru a oxid uhličitý, je nutné tieto látky z obytných miestností odstraňovať. Za deň človek vypotí a vydýcha 1 až 2 litre vody. Keď je vzduch ochladzovaný, tak relatívna vlhkosť časom dosiahne svoje maximum 100 %. Ak sa vzduch ochladzuje aj ďalej, tak vodná para nahromadená vo vzduchu začne kondenzovať a vytvárať mokré plochy na chladnejších miestach. Pri teplote vzduchu 20 ° C a relatívnej vlhkosti 65 % začne vzduch kondenzovať a vytvárajú sa kvapky vody na strope a stenách, ktoré sú chladnejšie. To môže viesť k tvorbe plesní a následným zdravotným problémom.

Pri nižšej teplote a vysokej vlhkosti sa ľahko tvoria plesne

Prečo nám steny vlhnú a potom plesnivejú? Vlhnú a plesnivejú miesta, ktorých teplota je nižšia ako rosný bod. Plesne sa zakoreňujú tam, kde je vlhko. A čo sa s tým dá robiť? Ako odstrániť pleseň?

Pretože plesne neznášajú sucho a prúdenie vzduchu, riešením môže byť zníženie vlhkosti alebo zvýšenie teploty. Zníženie vlhkosti je ten lacnejší variant. Ďalej sa odporúča vetrať. Krátkym účinným vetraním v zime môžete ušetriť peniaze za teplo. Studený vzduch, ktorý dovnútra prichádza pri vetraní, sa zahrievaním mení na suchý. Suchý vzduch sa ohrieva rýchlejšie ako vlhký, preto sa krátke, ale poriadne vetranie oplatí oveľa viac než pozvoľné.

Čo si však počať s plesňami, ktoré sa už v byte zabývali?

Najlepšie si s nimi poradia kvalifikované firmy. Veľmi dobre sa osvedčil A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstránenie plesní v muriveOdstraňovanie a prevenciu plesní v bytoch a domoch zvláda veľmi efektívne. Technici tejto firmy sa dokážu postarať o steny napadnuté v akomkoľvek rozsahu. Nanášajú na plesne kyslý chemický roztok, ktorý zamedzí jej ďalšiemu rozširovaniu. Na mokro je možné plesne bez rizika odstraňovať. A SERVIS má prepracovaný a rokmi odskúšaný postup pri odstraňovaní plesní.

Je dôležité zlikvidovať všetky spóry

Prvým tromfom A SERVISU je LSG – D dezinfekcia, ktorá sa nanáša na postihnuté a očistené plochy. Likviduje všetky mikroorganizmy. Je veľmi účinná a pôsobí dlhodobo. Podlahy, steny aj zariadenie v miestnosti sa potom vysajú priemyselným vysávačom, aby sa odstránilo čo najviac plesňových spor rozprestretých po miestnosti. Ich dôkladnú likvidáciu zaistí opätovné použitie LSG – D dezinfekcia, ktorou sa vytrie vodorovné plôšky. Spory sú tak spoľahlivo zlikvidované.

Ďalším esom tejto firmy je vysoko účinný LSG náter. Povrch, na ktorý je tento náter nanesený, je detailne ochránený pred vlhkosťou. Vlhkosť nemá šancu do steny preniknúť. A keďže sa nevytvára vlhké pre plesne príjemné prostredie, nevznikajú ani plesne.