Archiv autora: Kateřina Dudová

Díky zakonzervované podlaze vám nebude dělat žádný problém

Je jedno, jestli si vyberete do domácnosti koberec, a nebo podlahy, ale o obojí je potřeba pořádně pečovat. Je sice pravda, že s koberci je přece jen trochu méně práci než s podlahami, ale to neznamená, že se člověk o podlahy nemusí starat. A vyčistit je podlahu opravdu důkladně je poměrně těžké, protože spousta přípravků z drogerií a obchodů ji nevyčistí pořádně. A to ani nemluvím o té ztrátě času. A ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze.

Strojové čištění

A jsou i jiné metody, které jsou mnohem účinnější, například strojové čištění, kterou nabízí Umývání Brno, betonové podlahyJá se na ně spoléhám opakovaně a neměnila bych. Koupila jsem další byt a začala ho pronajímat v rámci airbnb a podlaha se mi nezdála v nejlepším stavu, tak jsme se na tuto firmu začala ohledně jejího čištění spoléhat. Přece jenom nikdy nevíte, co všechno se v tom bytě odehrává, i když mám na stránkách napsané, že večírky nepovoluji. A navíc taky by si mohl někdo stěžovat, že je podlaha špinavá a dát tak špatné hodnocení. A nejlepší je nechat si od nich podlahu ošetřit tak, abyste s jejím následným udržováním měli co nejméně práce.

Voskování podlahy

Opravdu se vyplatí nechat si podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk mám dlouhodobě osvědčený a mám s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah.

Navíc

Navíc vám udrž podlahu i déle čistou, už není potřeba ji tak často umývat, protože se na ní nečistoty již tolik neusazují. Jen musíme varovat ohledně jejich ceny. Je o něco vyšší, to je pravda, ale rozhodně se to vyplatí. Kvalita jejich služeb je opravdu vysoká a používají ty nejkvalitnější technologie, takže člověk nemůže očekávat, že to bude levné. Navíc zaměstnanci byli velice milí, zdvořilí a profesionální. K ostatním věcem v domě byli velice opatrní, aby při čištění nic nezničili nebo nezpůsobili jakoukoli škodu. Zkrátka jsem spokojená ve všech ohledech a tuto firmu moc doporučuji. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Pokud potřebujete odstranit plíseň, doporučujeme úklidovou firmu na odstraňování plísní Praha

S manželem jsme se rozhodli koupit dva byty a začít je pronajímat, protože ceny bytů jdou stále nahoru. Takže jsme se rozhodli uložit naše peníze tímto způsobem, protože peníze na účtě mají většinou čím dál menší hodnotu. Ale byty nebyly úplně v nejlepším stavu a vyžadovaly pár oprav. Nejdůležitější bylo všude odstranit plíseň. Jednalo se o nějaký malý kousek plísně, tak se mohli pokusit to očistit sami. Do tohoto se ale nechtělo ani jednomu z nás. Tak jsme kontaktovali úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Protiplísňový nátěr, aby se o to postarala.

A A SERVIS…

A A SERVIS zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Jednoduše řečeno plíseň se na takto ošetřeném povrchu nemůže udržet.

Proto jsme tento nátěr nechali dát i do míst, kde předtím plíseň nebyl, abychom nemuseli s budoucími nájemníky řešit, že se jim někde v bytě začala dělat plíseň. Těmto věcem je vždy lepší předcházet, protože to není záležitost příjemná ani na jedné straně. A od té doby se plíseň nikdy nevyskytla, alespoň to předpokládáme, protože si doposud nikdo nestěžoval. Proto bychom chtěli všem tuto firmu a její odstraňování plísní Praha všem doporučit, protože odvádí skvělou práci, do které se vyplatí investovat, i když to není zrovna jedna z nejlevnějších firem.

Generálne a hĺbkové čistenie podláh, nano impregnácia Bratislava, Voskovanie, strojové čistenie, umývanie, podláh

Od mojich najobľúbenejších topánok sa mi začala odlepovať podrážka, tak som si ju chcela prilepiť sekundovým lepidlom. Nechcela som si hneď kupovať nové, pretože tie topánky boli vážne moja srdcová záležitosť. Kým ich šlo nejako zachrániť, tak som to chcela skúsiť. Topánky sa mi síce podarilo spraviť, ale zvládla som tak poničiť niečo ďalšie a síce našu podlahu. – Čistenie podláh strojom

Pretože som si pri lepení na zem inteligentne nedala noviny, časť lepidla skončila aj na našej tmavej drevenej podlahe. Biele lepidlo na nej bolo vážne veľa vidieť a nešlo mi to dať ničím dole. Umývala som to síce všetkým možným, ale bolo to úplne zbytočné. Na odporúčanie od kolegu, ktorý si necháva čistiť podlahy u neho vo firme, som kontaktovala firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Čistenie podláh strojom. Tá zaisťuje čistenie podláh strojovou metódou vrátane voskovania podláh.

Dohodli sme sa…

 

Dohodli sme sa na danom termíne a uistili ma, že to určite pôjde dole. Zamestnanci firmy použili príslušnú chémiu a po podlahe potom jazdili strojom, ktorý má hlavicu do kruhu. Podlahu tak vyčistili perfektne, nádherne ožila, vyzerala naozaj ako nová. Stopy po lepidle samozrejme tiež zmizli. Zamestnanci boli naozaj milí a veľmi opatrní ku všetkým veciam v byte. Fakt sa snažili, aby nič neničili.

S touto skvelou skúsenosťou všetkým firmu A SERVIS LIPKA vrelo odporúčam, pretože som sa s tak kvalitnou firmou, ktorá má aj takých príjemných zamestnancov, doteraz nestretla. Cena bola tiež prijateľná vzhľadom ku kvalite, ktorú za ňu ponúka. Takže sa tá investícia do krásnych podláh určite oplatí, pretože dostanete rozhodne viac muziky, než by ste za tie peniaze čakali.

Čistenie stroja bude vyhovovať vašej podlahe, Strojové čistenie, Umývanie, podláh Bratislava

Náš kultúrny dom prešiel počas leta rekonštrukciou. Snažili sme sa, aby to bolo viac priestranné a atraktívne. Po rekonštrukcii je v oveľa elegantnejší, pripravený na všetky plánované udalosti. Posledná vec, ktorú je potrebné dokončiť, bolo celkové čistenie parkety. Po loptičkách, ktoré sa v priebehu rokov držali v dome, a iné udalosti, podlaha nebola v najlepšom stave. – Čistenie, podláh Bratislava

čistenie dlažby umývanie parkiet prípravok umývanie a leštenie podlah

V parketových podlahách sa nachádzali staré špiny, na niektorých miestach sa podlaha zmenila na čiernu. V tomto prípade by bežné čistenie nemalo väčší účinok. Potrebovali sme podrobné a hĺbkové čistenie. Najlepší stroj, ktorý nám môže ponúknuť SERVIS LIPKA, s.r.o.Čistenie, podláh Bratislava. Má dobre vybavený strojový park a využíva veľmi priateľskú a značkovú chémiu.

Bolo dôležité…

Bolo dôležité, aby sme sa uistili, že na čistenie podlahy sa používajú správne čistiace prostriedky. Nesprávne zvolený, mohol hravo zničiť podlahu alebo naopak, nemusel by robiť dosť a čistenie by bolo zbytočné. A služba SERVIS mala veľmi dobré odporúčanie, vedeli sme, že si môžeme vybrať.

Zamestnanci tejto spoločnosti sa osvedčili ako skutoční odborníci a navyše veľmi milí spoločníci v rozhovore. Mala som úlohu podrobne sa ich pýtať na ich pokrok a zabezpečiť, aby mali všetko pod kontrolou, mnohí ľudia boli nepríjemní, ale boli ochotní odpovedať na všetko, čo som požiadal.

Sledovanie ich v práci bolo veľmi zaujímavé. Využívali základnú chémiu a kefový stroj čistil podlahu, z ktorej sa začala uvoľňovať nečistota, dokonca aj tie, ktoré boli ponorené do hĺbky. Netrvalo dlho a boli hotové, podlaha bola úplne čistá, vyzeralo to, akoby ju práve položili. Bola to veľmi dobrá a čestná práca. Dôrazne odporúčam všetkým spoločnostiam.

Umývanie zimných záhrad, skleníkov, átrií, výťahov, strešných okien. Výškové práce Bratislava, Umývanie, výškové čistenie, nano impregnácia, výškové práce. Okná, fasády výklady

Ak je niečo, čo naozaj z upratovania neznášam, tak je to umývanie a leštenie okien. Ak môžem, vyhýbam sa tomu oblúkom. Pretože som ako mladšia mala brigádu ako upratovačka a pamätám si, že som to mohla drhnúť a leštiť ako dlho som chcela, tak ma správkyňa domu, kde som prácu robila, rovnako furt nadávala, že sa jej okná nezdajú dostatočne vyleštené. A to som jedno okno robila pokojne dvadsať minút!

leštenie okien v domácnosti

Od tej doby som k tomu získala neskutočný odpor. Lenže okná doma u mňa už potrebovali vážne umyť, už boli fakt hrozne špinavé. Tak som si povedala, že si na to najmem upratovaciu firmu. A mala som veľké šťastie, že som sa obrátila na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Výškové práce čistenie. Naozaj som neverila, že ide okná takto krásne vyleštiť.

Potom ako…

Potom ako možná chápem, že so mnou furt neboli spokojní. Ale zas na moju obranu, nemala som na to dostatočné prostriedky. Aspoň mi vždy kupovala tie najlacnejšie prostriedky. Na sklá mi po umytí dali impregnáciu, vďaka ktorej by som sa oknami už nemala prakticky vôbec zaoberať. S ich celkovou prácou som bola hrozne veľmi spokojná, pretože odviedli kus vynikajúcej práce a ja sa už k mojej veľkej radosti o okná nemusím starať.

umývanie skleníkov

Týmto by som chcela ich službu umývanie okien Bratislava všetkým odporučiť, pretože fakt odviedli dobrú prácu. Cena je síce o niečo drahšia, ale určite sa to oplatí a neľutujem toho. Ich referencie si môžete overiť aj na diskusiách na internete, kde nájdete veľa kladných recenzií, ku ktorým ja teraz pridávam tú svoju. Dúfam, že som aspoň trochu pomohla vo výbere ostatným, ktorí tiež niekoho na umývať okien zháňajú.

Sú grafity umenie alebo vandalizmus? Odstraňovanie grafitov a plesní Rožňava

Nie som podľa mňa ešte taká stará, aby som nemala pochopenie pre dnešnú mládež, pretože som ešte nemala tridsať, ale pozerať sa všade po meste na posprejované domy je jednoducho hnus. Najviac ma dokáže naštvať, keď tým niekto dokáže zničiť aj kultúrne pamiatky, ktoré tu stoja pokojne aj stovky rokov. A to je pre tvorenie grafitov vyhradených niekoľko legálnych plôch, kde si môžu vyčíňať, kde sa im zachce. Nie, oni jednoducho musia zničiť niečí majetok, ukázať potom všetkým v triede, ako sú desne cool, a aby si z nich všetci ostatní sadli na zadok. Proste imbecilita na medzinárodnej úrovni.

Tvor s inteligenciou prvoka

A skutočne dopálená som bola vo chvíli, keď nejaký tvor s inteligenciou prvoka posprejoval aj múr domu, kam sme sa nedávno s priateľom presťahovali. Keď som to videla, bála som sa, že to nepôjde dole. Ale náš kamarát nás uistil, že pozná firmu, ktorá si s tým určite poradí, pretože kedysi odstraňovali aj grafity z fasád jeho firmy, na ktoré sa tak vybláznil nejaký inteligent. Išlo o upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA s. r. o.

Očakávania

Vysvetlili sme im situáciu a za dva dni mi prišli grafity odstrániť. A musím povedať, že ich odstraňovanie grafitov Bratislava splnilo moje očakávania. Po tom, čo skočili, neboli po grafitoch ani pamiatky. Pre istotu sme si nechali dom potrieť aj antigrafitovým náterom, po ktorom ide novovzniknutý grafit oveľa ľahšie dole a ešte to stojí aj oveľa menej peňazí. Boli sme s nimi naozaj veľmi spokojní, a tak ich môžeme všetkým jedine odporučiť. Zamestnanci firmy sú skutoční profesionáli, ktorí vedia, čo robia, a dokážu si poradiť s každým problémom.

Pleseň je nočnou morou astmatikov, zbavte sa jej LSG protiplesňovým náterom. Čistenie plesní Trnava

Môj syn je astmatik, takže keď som v kúpelni objavila zárodky plesne, začala som mať starosti. Dobre viem, že plesne môžu spôsobovať zdravotné ťažkosti. Zdravému človeku sa môžu vytvoriť rôzne alergie alebo astma. Astmatikom sa potom môže zhoršovať prejavy ochorenia, zhoršovať dýchacie ťažkosti a podobne.

Najprv som…

Najprv som pleseň nastriekala nejakým prostriedkom proti plesni. Potom som začala študovať, ako ba sa dalo plesne zbaviť. Bolo mi jasné, že postrek môj problém nevyrieši, len trochu odsunie nutnosť jeho riešenia. Na internete bolo mnoho rád – lenže ako sa rozhodnúť, ktorá je tá najlepšia? Naviac pre mňa mnohé z nich boli fyzicky ťažko uskutočniteľná, jediná možnosť bola si na to niekoho pozvať.

Chcela som pokiaľ by bolo možné zvoliť nejaké menej invazívne riešenia, ktoré by ale fungovali. Dosť sa mi páčila možnosť nechať si naniesť náter, jeho zložky aktívne bojujú s vlhkosťou, ktorá zamedzuje prístup. A keď sa zamedzí vzniku vlhkosti, tak sa nevytvorí ani pleseň. A celé by to išlo previesť vo dvoch termínoch, žiadne niekoľkodenné práce, kto vie na čom. Jednoducho len pár hodín a máme vyriešené.

Spojila som sa s…

Spojila som sa s A SERVIS LIPKA s. r. o., , ako zatočiť s plesňou, ktorý ponúka LSG protiplesňový náter. Spoločne sme vybrali termín, ktorý sa mi najviac hodil. Zamestnanci tejto firmy k nám prišli najprv odstrániť pleseň pomocou kefy. Dali si na tom naozaj záležať, pretože pod náterom nesmú zostať žiadny plesňový zárodok. Očistenú stenu nastriekali dezinfekciou. Pretože dezinfekcia potrebovala ešte deň pôsobiť, mohli náter aplikovať až po 24 hodinách. Nanášanie náteru až ale netrvalo nijak dlho a zamestnanci A SERVISU s tým boli rýchlo hotoví. Náter mi zatiaľ funguje spoľahlivo a nepochybujem, že to bude tak aj naďalej.