čistenie kobercov Bratislava

Pozor na extrakčnú metódu! Profesionálne čistenie sedačiek a kobercov Bratislava

ako vyčistit koberec?Nič proti nemu nenarobíme. Niektoré staré pravdy proste platia vo všetkom a všade. Iste, môžeme sa sami pred sebou tváriť, že v našom modernom svete sú už dávno prekonané a vďaka technológiám na ne netreba brať žiadne ohľady, ale ony sa nám pripomenú práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Niečo v tomto duchu som zažil na vlastnej koži. Sme mladá rodina, deti ešte nemáme, a tak si postupne dávame dokopy bývanie a domov brúsime do krásy.

Zájdené staršie koberce…

Byt je síce starší, nie práve najväčší, ale stojí v celkom dobrej lokalite. Pri pohľade z okna máte navyše pocit, že žijete takmer v rodinnom dome, keďže je vo zvýšenom prvom podlaží a vidíte priamo do parku. V byte kedysi bývala milá stará pani, ale rodina si ju vzala k sebe a byt predala. Niektoré kusy nábytku a zariadenia nám preto zostali. Najprv sme ich chceli vyhodiť, ale manželka ma presvedčila, že kým neprekážajú, netreba ich zniesť zo sveta. Aj kvôli tomu v izbách ležali dva zaujímavé, aj keď trochu zájdené staršie koberce.

S poniektorými kusmi nábytku sme časom predsa len rozlúčili, ale tým dvom kobercom sa od nás odísť nechcelo. Paradoxne k tomu prispela aj oslava mojich okrúhlych narodenín. Zišlo sa nás v byte fakt požehnane, a preto nebolo prekvapením, keď sme po odchode hostí našli na kobercoch niekoľko nepekných fľakov a škvŕn. Prihásil som sa dobrovoľne, že obidva koberce vyčistím a dám do poriadku, ale žena ma zastavila. Vraj bude oveľa lepšie, keď zavoláme dajakú upratovaciu firmu. Aj tak si tie koberce pýtajú ruky už dávno. extrakčná metóda je pro koberec to najhoršie

spol'ahlivá firma na čistenie kobercov BratislavaKeď budú čisté…

Keď budú čisté ľahšie zvážime, čo s nimi ďalej. Praktický nápad sa mi celkom zapáčil. A tak sme na webe našli zopár upratovacích firem a spoločne jednu z nich vybrali. Pozvaná firma prišla podľa dohody a koberce vyčistila extrakčnou metódou. Asi pochopíte, že sme boli až detsky zvedaví v akom svetle sa nám ošetrené koberce ukážu. Žiaľ, ostali sme poriadne rozladení a značne sklamaní. Ani pri najlepšej vôli sa totiž o kobercoch nedalo tvrdiť, že sú čisté, nebodaj vrátené do života.

Na každom z nich trónili nevzhľadné, čudesné fľaky. Koberce sa mi dokonca zdali byť na tom ešte horšie, ako keď ich firma začala čistiť. Vtedy boli síce vzhľadovo unavené, zájdené, bez nálady a farieb. Teraz však na mňa pôsobili ako kus nepeknej handry, ktorú nám ktosi natiahol do izieb a snaží sa nás presvedčiť, že opäť máme dva parádne kusy bytového textilu. Prirodzenou reakciou bol telefonát do upratovacej firmy a reklamácia odvedenej práce. Pán na telefóne sa však dosť vehemente bránil argumentom, že urobili len to, čo sme si zmluvne objednali. Obidva naše koberce sú vyčistené extrakčnou metódou podľa štandardného technologického postupu. Nič viac, nič menej. Zdôraznil, že ak sú plné fľakov a nepekných škvŕn nie je ich profesná chyba. Roky sa o koberce nikto adekvátne nestaral. Materiál teda zostarol, vlákna postupne zdegenerovali a bla, bla, bla. Samé prázdne reči a nič neriešiace kľučky. pravidelné čistenie kobercov je nutnosť

desinfekčné čistenie kobercovHrozba právnikom dejstvo ukončila, ale kobercom to nepomohlo. Následne sme sa dozvedeli, že extrakčná metóda čistenia má kopec nedostatkov. Hlavným je fakt, že pred čistením sa – na krátky čas – do koberca nastrieka chemický roztok a následne sa čistí. Roztok ale nepreniká do hĺbky dostatočne, takže nečistoty sa von nedostanú. Pri mechanickom čistení potom prenikajú na povrch a po uschnutí sú smutným výsledkom fľaky a škvrny.

Firma, ktorá čistí strojovou kotúčovou metódou…

Ok, povedali sme si, vieme čo sa stalo, ale čo ďalej? Koberce takto ostať predsa nemôžu. Zachránil nás kolega, ktorý sa mihol na kávu. Stačil mu jeden pohľad na koberec v obývačke a pochopil. Stalo sa mu vraj niečo podobné a odvtedy nechce extrakčnú metódu ani vidieť. Mali by sme si nájsť firmu, ktorá čistí strojovou kotúčovou metódou a bude po probléme. Na webe bolo takých firiem viac, ale iba jedna mala cenné skúsenosti, odporúčania, kladné recenzie a ďakovné slová rôznych klientov v takej miere, že ma na hneď na prvý moment dostatočne presvedčili. profesionálové na čistenie kobercov, na ktoré sa možete spol'ahnúť

Čištenie kobercov Bratislava…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava, už roky používa výlučne strojovú kotoučovú metódu a vďaka nej dosahuje výborné výsledky. Išli sme do toho, lebo stratiť už nebolo čo. Dobrým signálom bol už prvý telefonát. Na moje zvedavé otázky ohľadom extrakčnej a strojovej metódy odpovedali jednoducho, jasne a s poznaním veci. Vysvetlili mi podstatu ich technológie, ako bude ich práca prebiehať a poskytli rad detailov a upresnení. Na konci telefonátu som mal nielen dostatok potrebných informácií, ale najmä výborný pocit, že som sa dohodol so sktutočnými profesionálmi. Zvyšok už mal podobu formálnej dohody. Dostali sme termín, ktorý nám vyhovoval a súhlasili s financiami, ktoré boli primerané. Predovšetkým tu ale bola nádej, že koberce budú konečne dokonale čisté a zbavené pozostatkov neslávneho čistenia pomocou rozšírenej extrakčnej metódy.

Zamestnanci A SERVIS LIPKA k nám dorazili podľa plánu, navyše v dobrej nálade a so želaním pekného dňa. Po ruke mali nielen náradie a všetko vybavenie, ale hlavne veľký kotúčový stroj, ktorý v laikovi vzbudzoval náležitý rešpekt. Mužom dlho netrvalo, kým si všetko pripravili a dali sa do práce. Pomocou stroja začali na koberce nanášať špeciálne namiešaný chemický roztok, ktorý sa vďaka energii a konštrukcii stroja, postupne dostával do najhlbších štruktúr koberca, kde mohol pôsobiť oveľa účinnejšie ako len na povrchu. Chemické látky potom nechali istý čas voľne pracovať, aby sa tak mohli uvoľniť všetky nečistoty, rokmi zašliapané až na úroveň samotnej podsady koberca. Následne plochy starostlivo vykartáčovali, čím zo štruktúry koberca odstránili špinu, prach, mikroogranizmy a nevábne roztoče. Nasledovala finálna dezinfekcia a bolo hotovo. bezkonkurenčné čistenie kobercov

hl'bkové čistenie kobercov strojovou metódouRozdiel bol neskutočný…

Poviem vám, že ten rozdiel bol neskutočný. Obidva naše koberce získali naspäť nielen svoju jednoliatu plochu bez príšerných fľakov a škvŕn, ale všetky ich farby a vzory akoby opäť ožili a miestnostiam dodali nový šarm a pôvab. Bola to dokonalá premena. Stál som na prahu obývačky, hľadel ako zamestnanci A SERVIS balia a uvedomoval si starú pravdu, ktorú som spomenul v úvode. Platilo a platí, že ak dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. V tomto prípade sa ukázalo, že oba výkony delili svetelné roky profesionality, skúsenosti, kvality a precíznosti.

S manželkou sme ešte v ten večer zmenili na naše obidva staré koberce názor, lebo sa jasne ukázalo ako dva kusy oživenej textílie, dokážu bytu vrátiť stratenú atmosféru a eleganciu. A pritom ich len stačilo odborne vyčistiť. Jediné, čo sme ešte urobili, bola prostá výmena koberca z obývačky s kobercom v spálni, keďže sa nám to zdalo takto krajšie.

V prípade, že sa chystáte vaše koberce nechať vyčistiť extrakčnou metódou, skúste si ten plán ešte premyslieť. Na vašom mieste by sme zvolili strojovú metódu, ktorá je síce o niečo drahšia, ale jej výsledky sú neporovnateľné. Ušetríte tak nielen na nákladoch, no hlavne na vlastných nervoch a drahocennom čase.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA nás presvedčila, že strojové čistenie je progresívnejšie a účinnejšie. V kombinácii s pocitvým, profesným prístupom skúsených ľudí, tak nemôže nikoho sklamať. Overte si tieto slová na webu a sami sa presvedčíte, že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. kvalitné a účinné čistenie kobercov Bratislava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *