čištění sedaček, koberců Brno

Porovnal jsem extrakční a strojové čištění. Strojové je jednoznačně lepší!

Už jsem velice nutně potřeboval vyčistit koberce. Podle rady prodejce se o ně snažím pečlivě starat. A kromě pravidelné údržby jako je vysávání prachu se snažím v pravidelných intervalech také zajistit jejich čištění. Aby mi vydržely co nejdéle a udržely si pestrost svých barev – čištění sedaček, koberců Brno.

Hloubkové čištění koberců a sedaček

Prozatím jsem koberce nechával čistit dvakrát ročně, čištění u mě prováděla úklidová firma, která koberce čistí extrakčně. První dva roky jsem u této firmy zůstal, ale u posledního čistění vyplynulo, že se asi nejedná o příliš účinnou metodu, jelikož rozdíl před a po čištění nebyl téměř žádný. U předchozích čištění v uplynulých dvou letech to nebylo tak znát, protože koberce byly ještě nové a nebyly natolik znečištěné a zaprášené, aby vyžadovaly kvalitní a pořádné čištění. Ale nyní už přece jen vyžadovaly větší péči, kterou extrakční čištění nemohlo zvládnout.

Profesionální čištění koberců

Dostal jsem tip…

Dostal jsem tip na strojové čištění, které jsem se rozhodl vyzkoušet, proto jsem si k sobě pozval firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček, koberců Brno. Pracovníci této firmy mě uvedli do problematiky, seznámili mě s jejich metodou a vysvětlili mi její výhody. O účinnosti tohoto čištění mě plně přesvědčila názorná ukázka. Práce kotoučového stroje s přispěním značkové chemie byla velice působivá. Rozdíl před a po byl krásně viditelný, trošku mě zarazilo, že mé koberce byly znečištěné až v takové míře, přičítám to nedostatečnému čištění z předchozích let.

Strojové čištění se pěkně osvědčilo. Jeho lehce vyšší cena oproti extrakčnímu je dostatečně vykompenzovaná vynikajícím výsledkem. Pokud máte zájem o krásně čisté koberce a o jejich dostatečnou údržbu, která zajistí jejich delší živostnost, určitě byste neměli na čištění koberců šetřit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *