Plísně na fasádě Plzeň

Pořádně účinný a odolný

Když se na naší bowlingové hale objevily graffiti, tak jsme to hnedka začali řešit, abychom nepřicházeli o naše zákazníky. Ty graffiti byly totiž opravdu sprosté a nehezké, kazilo to naprosto celý dojem z bowlingu. Věděli jsme ale, na koho se obrátíme. Známe totiž jednu firmu, která nám už několikrát čistila koberec v naší restauraci, která je součásti bowlingové haly. Byla to Plísně na fasádě Plzeň, kterou jsme si našli na internetu. Dali jsme na pozitivní recenze od jejich klientů a neudělali jsme chybu. Koberce byly naprosto čisté, a to dokonce i ta místa, kde byla špína dlouho zašlapaná. Okamžitě jsme si na ně vzpomněli i s tímto problémem a věděli jsme, že to bude nejlepší volba. Když není fasáda natřená antigraffiti nátěrem AGO, tak je odstranění mnohem těžší. Účinnost se pohybuje okolo 60 až 90 procent.

Po…

Po odstranění zůstává na některých místech stín, který se nedaří odstranit, ani když se o to snaží tým několikrát. U fasád a strukturovaných omítek proto dochází často k tomu, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů se odstraní i barva fasády. V podstatě se postupuje tak, že se graffiti pracovníci zeslabí co nejvíce to jde a pak graffiti přetřou fasádní barvou. S antigraffiti nátěrem ale už nic takového nebude potřeba, protože škaredé čmárance se odstraní snadno. Nátěr je nanášen v několika vrstvách, aby byl pořádně účinný a odolný. Počet vrstev je závislý podle struktury ošetřovaného povrchu. Pracovníci nám vysvětlili, že třeba u hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je práce těžší, protože je nutné nanést 6 až 12 vrstev.

Aplikovat…

Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nejsou pro AGO vhodné, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Na fasádu je vždy ještě nanesen tzv. jednorázový nátěr bellizoni, který docílí toho, že ta stávající ochrana je nejen zachována, ale znásobena tak, že její odolnost a funkčnost vydrží až 6 let. Musím říci, že jsme nečekali, že bude firma tak rychle hotová a že vše půjde jak po másle. Když jsme viděli konečný výsledek, tak jsme byli naprosto spokojení. Po hnusných graffiti nápisech nebyly žádné stopy a naše zeď byla zase krásná. Doufáme, že už nic podobného nebudeme muset nikdy řešit, protože jsme se vážně obávali, že nám to poškodí podnik. Ale díky profíkům z firmy jsme měli vystaráno. Moc děkujeme, že nás firma takto podpořila a pomohla nám.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *