koberce tepování

Pomocí strojové metody vyčistíte prakticky jakýkoli koberec

Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy. Tak vám doporučuju, abyste se vyhnuli extrakční metodě čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli, takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. Alespoň taková byla naše zkušenost v našem nákupním středisku. Nemáme sice koberce po celé ploše, ale jsou v některých obchodem a občas i uprostřed, kde jsou pohovky a tak podobně.

A jednu jsme si právě najali a dopadlo to katastrofou. Používali totiž extrakční metodu čištění, a to pokaždé dopadlo špatně. Takže bylo potřeba najít někoho, kdo by to opravdu dokázala vyčistit. Takže jsem si sedl k počítači a hledal takovou firmu, která by měla dobré reference. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma koberce tepování, protože měla opravdu dobré ohlasy. Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to bude vše v pořádku a koberce budou konečně pořádně vyčištěné. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců.

Tak…

Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví na postup jejich práce. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh.

Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne, takže koberce potom vypadaly opravdu skvěle. A proto jsme se začali obracet pouze na ně. A skvělé je, že firma nabízí i spoustu dalších úklidových služeb. Patří k nim čištění podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *