Čím se zbavit plísně? Brno Žabovřesky

Pokojové rostliny jako původci plísní

Nechali jsme si zateplit dům a vyměnili okna. Tyhle práce proběhly na jaře a v zimě jsem si od kolegy z práce půjčil termokameru, abych se podíval, jak tato opatření fungují. A případně jsem chtěl zjistit, jestli se v domě jak odstranit plíseň Brno Medlánkynenacházejí tepelné mosty. Výsledek mě hodně překvapil. Termokamera sice neukázala nic zvláštního, ale když jsem v obývacím pokoji odsouval nábytek, abych za ním mohl stěnu proměřit, objevil jsem na stěně příšerné plísňové povlaky – jak odstranit plíseň.

Nemohl jsem pochopit, jak k tomu mohlo dojít. Protože jsem na to sám nedokázal přijít, domluvil jsem si návštěvu pracovníků firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., kteří mi poskytli odbornou radu jak odstranit plíseň a plísně odstranili.

 

Pánové mi vysvětlili,

 

že příčin vzniku plísní v mém obývacím pokoji je několik. Tím největším problémem je právě zateplení a nová okna, která dokázala dům utěsnit tak dokonale, že teď nemůže přirozeně dýchat, je proto zapotřebí mnohem intenzivněji větrat. V místnosti mám navíc velké množství pokojových rostlin, které jsou původcem vysoké vlhkosti v pokoji. Spojením velké vlhkosti a nemožnosti jejího odvětrání umožnilo vznik plísní.

Pracovníci firmy se dali do likvidace plísně. Nepoužívali žádné nesmyslné přípravky, ale pustili se do toho pěkně ručně. Sdírali plíseň ze stěny kartáčem, všechno se to dělalo na mokro, aby nehrozilo riziko, že se plísně rozšíří dál. Stěna se vydezinfikovala a podlahy i předměty v místnosti se očistily a ošetřily, aby bylo jisté, že neobsahují další plísňové spory.

O pár dní později mi na stěnu nanesli LSG nátěr, jenž zabraňuje tomu, aby vlhkost pronikala do zdi. Teď už ji pěkně odvětrávám, stěny nemají možnost ji pohlcovat a plísně se od té doby u mě netvoří. Kdo nám odstraní plísně v domácnosti? Brno BystrcJeště, že jsem plísně včas objevil a A SERVIS dokázal účinně zakročit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *