Ako odstrániť plesen

Plesne ako večný nepriateľ. Čistenie plesní Bratislava

Pozdravujeme ostatých bojovníkov s plesňou. Pred dvoma rokmi začal náš boj. Naše bývanie bolo aj z vonku možné ľahko rozpoznať, pretože sme mali neustále zarosené okná. Situácia sa neustále zhoršovala. Plesne sa vynárali jedna po druhej. Takmer neustále sme ich zastriekavali rôznymi sprejmi proti plesniam, ktoré ale nezaberali. Stále sme skúmali, ako odstrániť plesen.

Plesne v byte môžu spôsobiť alergie

Byt bol cítiť zatuchlinou, z plesní a ich spor sme so synom dostali alergiu, mali sme neustále nádchu a dráždil nás kašeľ. Musel som s tým niečo urobiť, opýtal som sa známych a nakoniec som objednal A SERVIS LIPKA, s.r.o. Táto firma sa špecializuje na odstraňovanie plesní a prevenciu proti nim.

Pracovníci firmy sa u nás doma najprv poobzerali a snažili sa zistiť príčinu vzniku plesní. Vysvetlili mi, že tu je nutné odstrániť ako prvé, inak žiadne iné opatrenia nebudú mať šancu. Nakoniec zistili, že je náš dom až príliš dobre utesnený novými oknami. Nemá kadiaľ unikať vlhkosť, preto sa nám rosia okná, vlhnú steny a vznikajú na nich plesne.

K zlepšeniu situácie pomôže aj vetranie

Poradili mi, aby som pravidelne vetral, tým vlhkosť o niečo znížim. Žiaduce je pravidelné vetranie, radšej po kratšiu dobu, ale s dokorán otvorenými oknami. Zvýšená frekvencia vetranie je potrebná najmä vtedy, keď v dome sušíte bielizeň či často varíte. Aby mi nenavlhli aj múry, ponúkli mi, že na ne nanesú LSG protiplesňový náter, ten zamedzí vlhkosti prenikať do ošetreného povrchu.

Najprv je potrebné plesne dôkladne odstrániť

Predtým ale bolo nutné odstrániť zo stien plesne. To sa vykonávalo na mokro po nanesení kyslej chémie. Plesne mechanicky odstránili a na stenu naniesli LSG – D dezinfekciu. Mal som obavy, či bude fungovať, ale ubezpečili ma, že ide o dlhodobo pôsobiacu a veľmi kvalitnú dezinfekciu.

Zostávalo ešte odstrániť voľné plesňové spóry z miestnosti, tie by mohli za nejakú dobu zase zamoriť izbu. Vzali na ne priemyselný vysávač a potom ešte pretreli podlahu dezinfekciou. Na stenu potom mohli naniesť LSG náter, ktorý pôsobí naozaj presne podľa popisu zamestnancov A SERVISU, steny už nie sú vlhké a plesne sa prestali vytvárať.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *