ako zlikvidovať pleseň

Plesne sú veľmi odolné, ale je možné sa ich natrvalo zbaviť. Čistenie plesní Nitra

 

LSG náter

S kamarátom sme otvorili predajňu a snažíme sa nejako prebíjať. Nie je to jednoduché, konkurencia bojuje tvrdo a osud nám neustále hádže polená pod nohy. Stále musíme vynakladať financie na vopred ťažko predvídateľné opravy a príhody. Snažíme sa minimalizovať počet takýchto situácií, ale nie vždy je v našich silách poradiť si sami. Keď sme s predajňou trávili našu prvú spoločnú zimu, všimli sme si, že obvodová stena vlhnúť a nedarilo sa nám s tým nič robiť. Nezostalo len pri tom, stena začala časom plesnivieť. Vyzeralo to veľa zle. Hlavne naši zákazníci sa na tú stenu často pozerali a dvíhali obočie.

Zlý stav a nepekný vzhľad predajne škodí obchodu, preto sme sa úporne snažili plesne odstrániť. Skúšali sme savo a ďalšie protiplesňové prostriedky. Neboli sme ale veľmi úspešní, hlavne preto, že stena ďalej zostávala vlhká, a aj keď sa nám na chvíľku darilo a plesne na čas zmizli, vlhkosť steny znamenala predzvesť ich ďalší vznik, čo sa samozrejme stalo.

otravné plesně

Ako zlikvidovať pleseň

Takže sme premýšľali čo robiť a ako zlikvidovať pleseň. Mali sme nejakých známych, ktorí pred určitou dobou riešili podobný problém, a vtedy im pomohla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Nebolo už na čo čakať, museli sme túto možnosť vyskúšať, dohodli sme konzultáciu s technikmi firmy. Technici zistili, že by nám s plesňami malo pomôcť kvalitné zateplenie, ale na to sme v tej chvíli nemali čas ani prostriedky. Ďalšou možnosťou bolo začať poriadne vetrať, nechať si A SERVISOM mechanicky odstrániť plesne a na očistenú stenu naniesť LSG náter. Náter je unikátne riešenie vlhnutia stien. Vďaka svojmu zloženiu poskytuje stene ochranu a vlhkosť skrz neho do steny nepresiakne. Súčasne je ale nutné aspoň vetraním udržiavať vlhkosť v miestnosti na odporúčanej hranici. My sme sa naučili pravidelne vetrať a plesne už sme celú zimu nevideli.

odolné plesně protiplesňové prostriedky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *