Ako odstrániť plesne zo stien?

Plesne sa objavia aj tam, kde by ste ich nečakali. Odstránenie plesní Humenné

Nie je to tak dávno, čo sme mali otrasné problémy s plesňou v dome. Našťastie sa objavili len v jednej izbe, ale aj tak to bolo veľmi nepríjemné. Miestnosť nepríjemne páchla a navyše vyzerala otrasne.

Pleseň v hosťovskej izbe

Prestavali sme dom po mojich rodičoch. Vymenili sme staré okná za nové, zateplili sme piatich centimetrovým polystyrénom, ale iba z troch strán. Miestnosť, v ktorej sa pleseň objavila, je rohová, pleseň sa objavila na zateplenej stene. V tejto miestnosti sme topili veľmi málo, pretože je to izba pre hostí, ktorý sa pravidelne neobýva. Postihnutá stena bola teda v zime mokrá a plesnivá do výšky pol metra. Nemohli sme pochopiť príčinu plesne, väčšinou je to spôsobené nadmerným výskytom vodnej pary. Toto je ale hosťovská izba, ktorú nikto neobýval.

Zlé vetranie

Bola som z toho zúfalá, riešila som ako odstrániť pleseň, preto som si radšej pozvala profesionálov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Ako odstrániť plesne zo stien?Technici firmy mi vysvetlili, že plesne sa často objavujú po výmene okien a zle vykonanom zateplení. Dom nemôže „dýchať“, dobre tesniace okná neprepúšťajú vlhkosť von. Pretože som navyše málo vetrala a miestnosť nevykurovala, situáciu som len zhoršovala.

Dostala som teda za úlohu nárazovo vetrať a miestnosť vykurovať. Tým sa vlhkosť zníži. So zvyšnou vlhkosťou si potom už poradí LSG protiplesňový náter A SERVISU, ktorý vlhkosti zabráni, aby prestupovala do steny. Keď stena zostane suchá, plesne sa vytvárať nebudú.

Dôkladné odstránenie

Pred nanesením náteru bolo potrebné, aby technici dôkladne odstránili pleseň. To sa vykonávalo tak, že sa na plesne naniesla kyslá chémia a plesne sa odstraňovali kefami. Stena sa ošetrila špeciálnou dezinfekciou s dlhodobým účinkom. Pre istotu sa ešte vysali podlahy a steny a všetky plochy sa tiež vytrel dezinfekciou. Tak bola plocha pripravená na nanesenie náteru. Ten funguje presne podľa toho, ako mi pracovníci firmy sľúbili. A mám po problémoch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *