Praha čištění graffiti

Pro uličníky u nás není místo. Jak ochránit fasádu, proti grafitům v Praze

Mít ubytovnu není lehké a má to svá negativa. Asi jako všechno v životě. Ale u ubytovny je to někdy obzvláště náročné. Kolikrát bych s tím nejraději sekla. Jenže vím, že někteří lidé jsou na mě bohužel existenčně závislí.

Lidé, kteří pracují…

AGO na všechny povrchyLidé, kteří pracují například jako pokladní. Ti jsou na tom hrozně. Nebo námezdní dělníci či studenti. Ti jsou tu z převážné části stálými hosty. Pokud bych tu ubytovnu se svým mužem neměla, neměli by kam složit hlavu. Občas je mi jich líto. Ti jsou na tom podle mě totiž fakt nejhůř. Znám případy, které div nemají syndrom vyhoření. Jejich rodiče jim už nic neposílají, protože je považují za dospělé. Dospělí sice jsou, ale rozhodně nemají pevně stanovený příjem. Jsou na tom podle mě nejhůře. Protože musí zvládat studovat i si zajistit nějaký příjem.

Nesnáším proto názory,…rady jak odstranit graffiti

Nesnáším proto názory, že studenti jsou líní budižkničemové. Ne to tedy nejsou! Někteří z nich dřou tvrději než my všichni dohromady pomalu. Jen si to představte. Studujete, tedy každý den strávíte okolo osmi hodin ve škole. Někdy i déle. A pak, místo, abyste si odpočli jdete ještě na jednu směnu. Do práce, kde většinou pracují za ne moc velké peníze. Přece jen je to jen částečný úvazek. Takže studenti nemají šanci zajistit si nějaký slušný příjem. Ovšem tím to ale nekončí. Zpravidla většina z nich musí pracovat ještě na úkolech a různých esejích do školy.

Ntipy jak odstranit graffitio jen si to představte…

No jen si to představte po nocích ještě něco vytvářet? Znám i dívku, která studuje dvě školy a do toho má tři práce. Pravda, je trochu blázen. Občas vůbec nespí. Mívám o ní obavy. Po tom, co jsem si uvědomila, co někteří jsou nuceni snášet, jsem se rozhodla jim poskytnout slevu na ubytování. To samozřejmě popudilo spoustu lidí. Nechápu, kde se v nich bere ta nenávist. Ano, také jsou na tom jistě špatně někteří. Ovšem nikdo na tom není tak hrozně jako studenti.  V tom mi opravdu věřte. Jsou to věční dříči. Ráda bych jim pomohla ještě více.

Ale vše není…jak se bránit proti vandalům

Ale vše není jen v mých silách. Bohužel. Každopádně ta závistivost v někom asi postupně začala klíčit. Asi někoho vážně muselo naštvat, že dávám slevy studentům. Chtěli také slevy. Na což jsem jim ale opáčila, že levněji už to nejde, že musím platit také za energie a musím z něčeho žít. A živit rodinu. Jenže někteří dále nechápali. A jak v nich klíčila nenávist, rozhodli se mi pomstít. Bohužel pro to nemám žádné důkazy. Jsou to jen podezření. Nicméně před pár týdny se stalo, že ubytovnu někdo posprejoval. A to jsem jen odjela na víkend pryč. A člověk se hned nestačí divit, co se začne dít za věci. Když jsme se vrátili, byli jsme v opravdovém šoku! Naštěstí jedna studentka mi řekla, že už vyhledala skvělou společnost a cenově dostupnou. Vidíte to, jací jsou studenti?! Našla společnost A SERVIS LIPKA. Ti přijeli a dali se do práce. Za pár hodin bylo „veledílo“ odstraněné. A fasáda vypadala jako že ji nikdo nikdy neposkvrnil. Takže za nás mohu Praha čištění graffiti určitě doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *