Znečistená fasáda od plesne

Najprv odstráňte vlhkosť, potom zmizne aj pleseň. Odstránenie plesní Rimavská Sobota

vytepovať koberce s dlhým vlasom

Keď sa nám v byte rozrástli plesne, rozhodli sme sa zakročiť čo najrýchlejšie a k tomu sme si pozvali technikov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Znečistená fasáda od plesne. Technici sa najprv vydali pátrať po primárnej príčine vzniku plesní, aby vedeli, ako ich trvalo zlikvidovať a ako odstrániť pleseň. Prišli s nie príliš dobrou správou

vytepovať koberce s dlhým vlasom

. Vysvetlili nám, že plesne vznikajú vo vlhkom prostredí a v našom dome je vlhkosť spôsobovaná dvoma faktormi. Máme totiž zastarané stavebné konštrukcie, to sa týkalo predovšetkým hydroizolácie. Tento problém sa našťastie dal vyriešiť aj dodatočne chemickou injektážou, ktorú sme vykonali.

Druhým faktorom, ktorý podporoval zvyšovanie vlhkosti v dome, boli nezateplené obvodové steny s nízkym tepelným odporom. Technici nám odporučili zatepliť dom materiálom, ktorý by umožnil odvádzanie vodnej pary fasádou. Do zatepľovania domu sme sa vtedy ale nechceli púšťať, preto sme prikývli na iné riešenie, ktoré by nám s vlhkosťou malo na pár rokov pomôcť. Išlo o LSG protiplesňový náter, ktorého aplikáciou sa A SERVIS zaoberá. Náter do steny neprepúšťa vlhkosť a zároveň umožňuje vlhkosti už v stene obsiahnutej, aby unikala von. Presne to sme potrebovali. Takže sme na ich ponuku bez váhania prikývli.

pomocou kefového stroja

 

Znečistená fasáda od plesne

Okrem nanášania náteru sme sa dohovorili aj na odstraňovaní plesní, pretože bez ich odstránenia by náter rovnako nemohol správne fungovať. Plesne boli odstránené veľmi starostlivo a dôsledne. Technici vykonali niekoľko opatrení, aby sa očistená stena opäť nekontaminovala. Veľký dôraz kládli na odstránenie uvoľnených spor v miestnosti. Vďaka prevedeniu injektáže a aplikácii náteru máme od plesní pokoj. Snažíme sa pravidelne vetrať, aby sme odviedli čo najviac vlhkosti z domu a aby náter mohol správne fungovať.

pravidelne čistiť a tepovať koberce a čalúnený nábytok

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *