Koberce tepovanie

Milujete veterníky? Vyskúšajte si ho pripraviť aj doma

 

 vyčistenie kobercov po zásahu domácívh maznáčikov

Pripravte obľúbený veterník v takej podobe, keď to nebude taká piplačka, a napriek tomu si ho vychutnáte. Recept je síce náročnejší na suroviny a zaberie vám viac času než bežný koláč, v tomto prípade to ale rozhodne stojí za to a zároveň je to stále menej času, než keby ste  skúsili urobiť klasické veterníky.

skvrny, ze světlého koberce

Na korpus budete potrebovať 250 g masla, 250 g hladkej múky, 750 ml vody, 8 vajec a 1 lyžičku soli. Na karamelový krém 750 ml mlieka, 250 g masla, 2 karamelové pudingy a 2 lyžice práškového cukru. Na smotanový krém 500 ml smotany na šľahanie, 2 stužovače šľahačky a 1 vanilkový cukor. A na polevu 250 ml smotany na šľahanie a 200 g cukru. Hrniec s osolenou vodou privedieme do varu a necháme v ňom rozpustiť maslo. Potom pridáme múku a za stáleho miešania varíme na slabom plameni, kým sa cesto nebude lepiť. Hmotu necháme vychladnúť, a potom do nej po jednom dôkladne zašľaháme vajíčka. Cesto rozdelíme na dve časti, každú rozotrieme na plech a pečieme asi trištvrte hodiny v rúre rozohriatej na 180 stupňov. Korpusy necháme vychladnúť. Oba pudingy si uvaríme v mlieku a potom necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme s cukrom, a keď je puding vychladnutý, postupne ho zašľahávame do zmesi. Druhý krém si pripravíme prostým vyšľahaním smotany.

Koberce tepovanie

Potom jeden upečený plát potrieme najprv karamelovým krémom a potom i smotanovým krémom. Priklopíme druhým korpusom. A nakoniec poleva. Cukor vysypeme do hrnca a za občasného miešania necháme skaramelizovať. Potom prilejeme ohriatu smotanu a miešame, kým poleva nedosiahne ideálne konzistencie. Polevou polejeme vrchný plát a potom dáme vychladiť. Ovšem sa pri príprave snažte, nech sa vám nič nevyklopí na zem, pretože krémy idú z koberca naozaj zle nadol. Keby sa tak stalo, obráťte sa s čistením koberca na A SERVIS LIPKA, s. r. o., Koberce tepovanie, Trnava.

 baktérie a plesne v koberci dětské barvy na koberci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *