Co s plísni na fasádě

Mech a plíseň na zateplené fasádě. Profesionální řešení ve třech krocích

Plíseň, mech, sinice nebo bakterie jsou věci, které na fasádě domu nechce mít nikdo. A pokud je máte na fasádě nějakého podniku, pak je to ještě horší, protože vám může taková plíseň odlákat zákazníky. To se stalo i nám v kině ve městě. Začala se nám na jedné straně fasády dělat plíseň. Nejprve byla malá a pak se začala rozšiřovat a byla vidět z velké dálky. Kdo by si také nevšimnul černých skvrn a map na bílé fasádě kina. Nejprve jsme chtěli plíseň odstranit sami pomocí desinfekce. To se nám podařilo a už jsme si mysleli, že jsme vyhráli.

Za pár týdnů se ale objevila zase. Tak to už nám bylo jasné, že si sami nepomůžeme. Dohodli jsme se, že najdeme nějakou firmu, která nám plíseň odstraní účinně a napořád. Intenzivně jsme hledali postup a řešení Co s plísni na fasádě  . Vybrali jsme několik firem a přemýšleli, která bude nejlepší. Nechtěli jsme hned sahat po nejlevnější.

Potřebovali…

Potřebovali jsme kvalitní firmu, co má zkušenosti. Vítězem se tak stala firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. která sice nepatřila mezi nejlevnější, ale nám šlo především o kvalitě odvedenou práci. Za tři dny jsme už měli před kinem auto a tým pracovníků. Podívali se na fasádu a začali pracovat. Mají jasný postup, který mají ověřený již několik let a který jim i jejich zákazníkům vyhovuje nejvíce.

Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva.

Nátěr…

Nátěr je skvělý i v tom, že ho lze aplikovat nejen na fasády, ale i dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Všechny povrchy, které jsou nátěrem LSG natřené, jsou odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností.

Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Nátěr by měl vydržet 4 až 6 let, v omezené míře poté dokonce 10 let. To je skvělé, protože si nemusíme lámat hlavu s tím, že za pár týdnů nebo měsíců budeme problém s plísní v kině řešit zase. Díky firmě A SERVIS máme zase čisté kino připravené pro diváky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *