Jak zlikvidovat plíseň na stěně Praha 5

Každá pátá domácnost bojuje s plísní! Takto se jí zbavíte natrvalo. Odstranění a prevence

Plíseň se může v domácnosti objevit na mnohých místech – jak odstranit plíseň. Její nejoblíbenější lokality jsou všude tam, kde se drží vlhkost, příznivá teplota a kde je nedostatečné větrání. K šíření plísně přispívají také rostliny v interiéru, špatné vytápění, poškozené těsnění a nedostatek slunečního světla.

Odstraňování plísní a řas ze zateplené fasády Praha 10Plíseň ale není jen estetickým problémem, má totiž negativní vliv i na naše zdraví. Způsobuje respirační obtíže, kožní infekce, bolesti hlavy, problémy se zrakem a spoustu dalších.

Lidé si na pomoc nejčastěji berou agresivní chemikálie a doufají, že jim s plísněmi nadobro pomohou. Tyto chemikálie však nedokáží vyřešit podstatu vzniku plísní, tedy ovlivnit výskyt vlhkosti. Proto se plísně po ošetření chemikáliemi jen na určitou dobu stáhnou a vytvoří se na jiném místě nebo vyraší opět tam, kde původně byly.

Mnozí také věří zázračné moci nejrůznějších prostředků vyrobených z přírodních látek. Tyto mají oproti chemikáliím výhodu toho, že alespoň nezamořují naše prostředí nebezpečnými výpary, jejich účinek se ale shoduje s účinkem chemických přípravků. Často se používají různé tinktury vyrobené z tea tree oleje, jedlé sody, octu, grapefruitových jader, vodky, peroxidu vodíku nebo třeba boraxu. Toto vše je jen krátkodobým řešením.

 

 

 

Likvidace a trvalé odstranění

 

Likvidace a trvalé odstranění plísně je mnohem komplexnější záležitostí, kterou je možné vyřešit pouze precizně provedeným a promyšleným postupem. Jak odstranit plíseň, to skvěle Odstraňování plísní a řas z povrchu fasády Praha 10zvládá A SERVIS LIPKA, s.r.o., který mi podal pomocnou ruku. Když jsem řešila výskyt plísní v mém domě a už jsem z toho byla úplně zoufalá. Vyzkoušela jsem všechno, chemikálie i přírodní látky. Až při pozorování práce techniků firmy jsem si uvědomila, že plísně se musí likvidovat mnohem systematičtěji a s využitím mnohem účinnějších látek.

Základem je LSG – D dezinfekce, která má dlouhodobý účinek, nepůsobí jen po omezenou dobu jako mnou vyzkoušené přípravky. A SERVIS využívá výhradně tuto dezinfekci a proto si v boji s plísněmi vede tak výborně.

Kromě důsledné likvidace plísní je ale také důležité se současně vypořádat s vlhkostí, protože právě ta způsobuje opakovaný výskyt plísní. Jako perfektní ochrana slouží LSG protiplísňový nátěr. Na plochách natřených tímto nátěrem je vytvořena vrstva, jejíž složení umožňuje vlhkosti z povrchu unikat ale ne do něj vstupovat. Vlhkost se tak ve stěnách nedrží a plísně nemají šanci.

 

 

 

 

Aby nátěr mohl správně fungovat…

 

Ale aby nátěr mohl správně fungovat, musí být nejprve pečlivě odstraněny plísně a jejich spory z místnosti. To je velice složitý proces, když jsem viděla, co všechno je nutné udělat, přišlo mi k smíchu, že jsem si myslela, že bych mohla plísně nadobro zlikvidovat jedním postřikem.

Plísně se musely nejprve na mokro odstranit kvalitní kyselinou, tato místa se poté vydezinfikovala. Všechny vodorovné i svislé plochy v místnosti se důkladně vysály jak odstranit plíseň Praha 1průmyslovým vysavačem, poté opět byla použita dezinfekce, tentokrát na pečlivé vydezinfikování vodorovných ploch. Až poté bylo konečně jisté, že se v místnosti už žádné plísňové zárodky nevyskytují a nátěr LSG je možné aplikovat.

Před odchodem jsem ještě od techniků dostala pár tipů, jak se vyvarovat plísní v místnostech, kde nátěr není. Měla bych pravidelně a důkladně větrat všechny prostory v bytě, prádlo sušit venku, udržovat byt v čistotě, odvětrávat koupelnu a používat digestoř při vaření.

Potěšilo mě, že projevili zájem nad rámec svých povinností. Nemuseli se se mnou přece už dále zdržovat, svoji práci odvedli a to opravdu kvalitně. Služby této firmy jsou vysoko nad běžným standardem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *