jak čistit plíseň

Jak na plísně? Důkladným větráním a LSG nátěrem! Odstranění plísní v Ústí nad Labem.

Když jsme se s manželem stěhovali do nového bytu, jeho předchozí vlastníci nás varovali, ať si dáme pozor na plísně. Že je v zimě mnohokrát potrápily. Nechápali jsme, proč z toho dělají takovou vědu. Přece existuje široká nabídka nejrůznějších postřiků na plísně. Takže proč by měly být plísně problém. Pomysleli jsme si, že někteří lidé jsou neschopní vyřešit i takové primitivní problémy a už jsme se tím nezabývali.

Problém s plísní

Jenomže v zimě jsme to řešit museli. Nejprve se na stěnách a oknech objevil kondenzát a potom i plísně. Jenomže to nebyl nějaký malý shluk černých tečiček, ale strašidelný velký černý povlak. Ani protiplísňové postřiky na to nezabíraly, jak jsme si původně bláhově mysleli. Zkoušeli jsme všechno možné, ale trvalého výsledku jsme nedocílili. Neměli jsme na co čekat a museli řešit jak čistit plíseň. Zlepšovat se to samo nemohlo, museli jsme požádat o pomoc odborníky. Vybrali jsme si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Větrat se musí i v zimě

Technici firmy rychle objevili příčinu vzniku plísní a kondenzátu – máme dobře těsnící plastová okna, a protože je v bytě zima, okna jsme vůbec neotevírali, abychom neztráceli teplo. Jenomže takhle se nám do bytu nedostal čerstvý vzduch, který by cirkuloval. Ale technici nám vysvětlovali, že naše obavy ohledně ztrát tepla jsou úplně zbytečné. Zjistili jsme, že když se udělá průvan, provětrá se byt velice rychle a tepelné ztráty nejsou skoro žádné. Je to mnohem lepší, než větrání na ventilačku, kdy nedojde k dostatečné výměně vzduchu a teplota v bytě se takto opravdu sníží.

V tom, jak správně větrat, jsme tedy měli jasno. Zbývalo ještě vyřešit, co s plísněmi, které jsme už v bytě měli. Technici se s tím nepárali a odstranili je mechanicky. Aby zajistili, že stěny nebudou pohlcovat vlhkost, nanesli na ně LSG nátěr. Musím uznat, že tohle funguje bezvadně. Komplikace s plísněmi už se nás netýkají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *