Černé plísně

Jak čistit a likvidovat zelenou řasu a černou plíseň ze zateplené fasády

Pracuji… 

Pracuji v půjčovně klavírů a pianin a naše fasáda už na tom byla opravdu špatně. Nejenom že byla špinavá, ale kousek od vchodu se na levé straně udělala i plíseň. Takže bylo potřeba najít nějakou úklidovou firmu, která by se o to postarala. Bylo totiž jasné, že mi s tím nic nezmůžeme. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny ani z kolegů neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na zajímavou firmu mytí oken, čištění fasád  Výškové práce, která měla vážně vynikající reference v sekci Černé plísně. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

 

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu. Takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

 

I velmi…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Od té doby s plísní problémy nemám a jsem té firmě opravdu vděčná, proto jsem se rozhodla napsat tento článek. S plísní má problémy určitě spousta dalších lid. Tak snad jsem jim tímto pomohla. Tato služba dále nabízí i čištění podlah a koberců, odstraňování graffiti a mytí oken. Takže ať už potřebujete cokoli, tak neváhejte a kontaktujte je. A skvělé je, že všechny jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *