Jak odstranit plíseň v bytě Praha 2

Jak a čím odstranit a zlikvidovat plísně v bytě

Dezinfekční odstranění plísně Praha 3Výskyt plísní na stěně je častým problémem v bytech. Nedávno jsem si to taky zažila. Plíseň se mi postupně rozšířila také na dřevo a do spár mezi kachličkami. Protože plíseň je nežádoucím jevem jak z estetického tak i ze zdravotního hlediska, chtěla jsem se jí každopádně zbavit.

Když jsem hledala na internetu rady, jak na ni a jak odstranit plíseň, přečetla jsem si také, že růst plísní mohou podporovat některé faktory jako je například přítomnost organických látek, které se občas nacházejí třeba v barvách, potom především vysoká vlhkost, ta může být způsobena vodními parami třeba při vaření, sušení prádla, sprchování, atd. Proto se plíseň nejčastěji tvoří v takových místnostech jako je kuchyň, koupelna, prádelna a sušárna. Přesně tak je to i u mě, zamořená je kuchyň a koupelna.

Uvažovala jsem o použití sava na plísně nebo nějakého doma připraveného přípravku třeba z octu, ale dočetla jsem se, že takové řešení je jen krátkodobé. Plíseň sice z takto ošetřeného povrchu zmizí, vroste do omítky a prorůstá zase zpět k povrchu, poškodí vrchní vrstvu barvy, film popraská a plíseň se objeví znovu, na povrchu se objeví ošklivé černé, hnědé nebo jinak zbarvené skvrny, to závisí na druhu plísně. Proto je zapotřebí stěnu dezinfikovat účinnými prostředky. Skvělé výsledky má dezinfekce LSG – D, což je velice kvalitní a profesionální dezinfekce s dlouhodobým účinkem. Společně s ochranným protiplísňovým LSG nátěrem ji nabízí firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. O plísně jsem opravdu nestála, takže jsem si vyžádala služby této společnosti.

Technik firmy mi vysvětlil…

Kvalitní odstranění plísně Praha 10Technik firmy mi vysvětlil, že nejčastější příčinou výskytu plísní, což je i můj případ, je kondenzační vlhkost (způsobená vodními parami z vaření apod.). V tomto případě funguje LSG nátěr stoprocentně spolehlivě. Horší je to v případě vlhkosti ve stavebních konstrukcích, která se dá LSG nátěrem vyřešit jen částečně. Nutné je pokusit se odstranit hlavní příčinu výskytu plísní v bytě, a tedy špatnou tepelnou izolaci – v důsledku toho dochází na chladných površích ke vzniku kondenzátu.

Byla jsem ráda, že u mě se dá problém s plísněmi vyřešit LSG nátěrem, který zamezí vznikání vlhkosti a tak se plísně odstraní trvale. Protože nepříznivý vliv plísní na zdraví mě vystrašil. Technik firmy mi řekl, že plísňové spory. Plísňové spory které létají ve vzduchu, se při vdechnutí mohou shromažďovat v nose nebo proniknout do plic. U citlivějších lidí mohou způsobit zdravotní problémy a můj syn je náchylnější na alergie.

Postup A SERVISU při odstraňování plísní nebyl nijak snadný, sama bych se do toho určitě nepouštěla. Plísně se musely nejprve na mokro odstranit, a to mechanicky s pomocí kyselé chemie. Na vyčištěnou plochu, ze které byly plísně odstraněny, se nanesla dezinfekce LSG – D. Aby se plísně dále nerozšiřovaly a byly zlikvidovány i volné spory vysály se průmyslovým vysavačem s HEPA filtrem pečlivě veškeré stěny a podlahy. Opět se použila dezinfekce, kterou se vytřely všechny vodorovné plochy. Pro ten den jsme mohli ukončit práce a nechat dezinfekci působit. Na závěr, asi po 24 hodinách působení, se začalo s nanášení LSG nátěru. Nátěr působí spolehlivě, plíseň se už nevrátila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *