Ako odstrániť plesne

Hľadáte účinnú zbraň proti plesni? Spoľahnite sa na LGS od „Likvidácia, sanácie, odstránenie plesne Bratislava“

Pleseň je ošemetná vec, s ktorou sa nechce stretávať nikto z nás. Ale bohužiaľ nie všetci majú to šťastie, že tento problém riešiť nemusí. U nás doma sa začala tvoriť pleseň v kúpeľni, takže si viete predstaviť, že sme z toho s manželom neboli nijako nadšení. Čistenie prostriedky, ktoré sme zakúpili v drogérii, nemali žiadny zmysel. Hľadali sme riešenie ako odstrániť plesne. Manžel si preto sadol k počítaču a hľadal, čo vlastne presne pleseň spôsobuje, ako sa jej vyvarovať a samozrejme tiež, ako sa jej zbaviť.

Čo sa týka samotného vzniku plesne, tak platí zásada, že medzi jednotlivými miestnosťami by nemal byť teplotný rozdiel vyšší, ako 4 stupne Celzia. Ak potrebujete v nejakej miestnosť krátkodobo nižšiu teplotu, je nutné do nej zavrieť dvere a zabrániť tak nárazovému vnikaniu teplého vzduchu (teplý vzduch obsahuje viac vlhkosti) do nej. Mohlo by dochádzať ku kondenzácii vzdušnej vlhkosti teplého vzduchu na chladnom povrchu v spálni.

Pleseň v dome v Bratislave - tichý zabijak

Avšak keď by nemalo ísť o nič…

Avšak keď by nemalo ísť o nič pravidelné, ​​pretože ak budete dlhodobo v jednej miestnosti udržiavať nižšiu teplotu, tak čím ďalej častejšie do nej bude vlietavať teplý vzduch z ostatných miestností, pretože otvoriť dvere do tej miestnosti musíte (nejako sa do nej potrebujete dostať). Ďalej by ste si mali zaobstarať odvlhčovač vzduchu, ak si potrpíte na veľké množstvo izbových rastlín, a alebo často sušíte doma bielizeň. Správna dlhodobá relatívna vlhkosť vzduchu vo všetkých v obývateľných miestnostiach je do hodnoty 55 %.

Krátkodobo sa môže miestnosť od miestnosti líšiť, ale naozaj iba krátkodobo. Je vhodné si zaobstarať vlhkomer a vlhkosť vo vašom dome pravidelne kontrolovať. Podľa toho spoznáte, ako často potrebujete vetrať. V domoch postavených približne do roku 1980 sa musí v chladných mesiacoch, kedy klesne vonkajšia teplota pod + 5 C, vetrať už vtedy, keď relatívna vlhkosť vzduchu presiahne 50 %, ak si chcete udržiavať správnu vlhkosť vášho domu. Ako odstrániť plesne.

Babské rady na pleseň na stene nefungujú

Udržujete v domácnosti relatívna vlhkosť vzduchu v rozmedzí 35 % až 55 % a teplotu vzduchu medzi 18 a 22 stupňami Celzia. Keď sú prekročené limitné hodnoty, tak správne vetrajte. Priebežné meranie je naozaj dôležité, hlavne u tých starých domov – slúži ako signalizácia potreby kedy a ako dlho správne vyvetrať.

Bohužiaľ ale niekedy ani tieto opatrenia…

Bohužiaľ ale niekedy ani tieto opatrenia nie sú stopercentnou istotou. Že sa vo vašom dome pleseň nevytvorí. Nemôžem to posúdiť na nás, pretože my sme tieto pravidlá predtým nedodržiavali. Ale naši známi áno a aj tak nemali úplne šťastie, aj keď ich pleseň nebola tak rozšírená ako tá naša. Jedinou pre nás stopercentné ochranou je LGS náter od upratovacej firmy A SERVIS LIPKA. Ide o náter proti plesniam, ktorý napadnuté múry tohto problému stopercentne zbaví. Ako odstrániť plesne.

Ako bojovať s plesňou v byte

A firma A SERVIS LIPKA zabezpečuje kompletný servis v odstránení plesní, rias, húb, hoci lúhom výkvetov a iných mikroorganizmov z akéhokoľvek povrchu. Ich antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálne zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutia. Na povrchu chránenom náterom proti plesniam LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky vôbec žiadnu šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný. Životnosť náteru sa pohybuje v 100 % podľa klimatické námahy 4 – 6 rokov.

V ďalšej obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Záruku táto firma na náter garantuje minimálne 2 roky.Keď sme si ich pozvali k nám domov, tak sme sa pozerali, ako pri ich práci postupovali. Na miesta, kde bola pleseň, prvýkrát dali dezinfekčný prostriedok. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia potom dali tento náter proti plesniam priamo na existujúce povrchy. Ktoré potom trvalo chráni proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias.

Ako zastaviť a zlikvidovať novotvorbu plesní v Bratislave

Po zaschnutí vytvorí umývateľný…

Po zaschnutí vytvorí umývateľný transparentný difúzne otvorený povrch odolný poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. LSG je tiež vraj aplikovateľný na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby, betóny, keramické obklady a podobné materiály. Keď sme toto zistili, nechali sme si náter dať aj na ďalšie povrchy. U ktorých hrozilo, že by sa pleseň mohla v budúcnosti vyskytnúť.

 Ako riešiť odstránenie plesne v Bratislave

Vďaka práci zamestnancom tejto firmy a ich prostriedkom sa nám konečne podarilo sa zbaviť plesne raz na vždy. Takže ak máte problémy s plesňou, určite vám odporúčam sa obrátiť na túto upratovaciu firmu. Pretože sme si istí, že vám pomôžu. Ich zamestnanci sú navyše veľmi milí a ochotní. Takže budete mať čo dočinenia len s príjemným vystupovaním. Ide o skutočných profesionálov disponujúci tak dobrým vybavením, že nám ani nevadilo priplatiť si za trochu vyššiu cenu.

Do niektorých vecí je potreba investovať, navyše tieto služby už sami o sebe nie sú úplne najlacnejšie. Ale zase svojpomocne sa plesne nikdy úplne nezbavíte. Takže nemáte veľmi na výber. Rovnako sa musíte na nejakú firmu, ktorá sa týmto zaoberá, obrátiť. Ale čo si vybrať môžete, tak to, na koho sa obrátiť. A v tomto vám radím, obráťte sa na A SERVIS LIPKA, pretože my s nimi máme tú najlepšiu skúsenosť vo všetkých ohľadoch. Ako odstrániť plesne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *