Jak čistit špinavou fasádu

Na hasičárně řádila plíseň.

Naše hasičárna je perfektně vybavena, nedávno jsme si dokonce pořídili i novou fasádu, která vypadá krásně. Tedy vypadala krásně, do té doby, než se nám na ní začala objevovat plíseň. Moc nechápeme, jak čistit špinavou fasádu. Nejprve byla plíseň malá a nenápadná a potom se začala rozrůstat, až šla vidět i z dálky. Nemohli jsme to nechat jen tak, kluci si dělali srandu, že nás sní zaživa. Snažili jsme se jí zbavit sami. Vtipné je, že s ohněm bojovat umíme dokonale, ale nějaká hloupá plíseň nám dala zabrat. Na pár týdnů jsme ji odstranili, ale pak se zase vrátila. Bylo nám jasné, že tento boj jsme prohráli a že to jme nyní my, kteří potřebujeme pomoc od profesionálů. Známá mi povídala o jedné firmě, která jim doma čistí koberce, že prý se zabývají i odstraněním plísně. Navrhnul jsem firmu šéfovi a on souhlasil, že to bude nejlepší řešení. Vzal jsem si to na starosti a zavolal tam.

Paní…

Paní byla moc milá a za dva dny jsme už čekali tým pracovníků. Byla to milá parta chlapíků, kteří se dali hned do práce. Bylo znát, že se vyznají ve své práci a že jsou opravdu profíci. Neotáleli, pracovali svižně a pečlivě. Na čištění fasády od plísně mají jasný postup. Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Lze ho aplikovat nejen na fasády, ale i dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály.

Pro…

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Když tým skončil, tak jsme se šli všichni podívat, jak se s tím popasovali. Fasáda hasičárny vypadala jako nová. Nikdo z nás neodkázal určit, kde plíseň přesně byla. Tomu říkám precizně odvedená práce. Nátěr vydrží až 6 let, takže se nemusíme bát, že firmu budeme za týden zase potřebovat. Je výborný zachránce v nouzi a my za pomoc s plísní moc děkujeme.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *