Graffiti už strašit nebudou

Moje starožitnosti, které mám na okraji města, se před několika měsíci trápily s graffiti. Někdo mi posprejoval fasádu nehezkými nápisy a čmrkanci. To bylo něco hrozného, když jsem to ráno uviděl. Šel jsem do kolen. To ani nevím, kdy jsem naposledy měl takové trápení. Poprosil jsem syna, aby mi s tím pomohl. Našel mi na internetu firmu, která se denně pere s graffiti na fasádách, a nejen s tím. Také čistí fasády od plísně, myjí okna, čistí koberce a podlahy. Mají speciální techniku a moderní postupy, díky kterým dosahují úspěchů. Do společnosti jsme zavolali a sjednali si co nejbližší možný volný termín. Paní nebo slečna operátorka byla velice milá a za dva dny už mi před starožitnostmi stál tým pracovníků. Dohodli jsme se s nimi, že nám ze stěny graffiti nejen odstraní, ale že nám také aplikují nějakou prevenci. Tou prevencí je jedinečný nátěr antigraffiti, který zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem.

Žádná…

Žádná jiná firma se tímto nátěrem chlubit nemůže. Bez tohoto nátěru je totiž odstranění maleb z fasád domů jen 60 až 90ti procentní. Znamená to tedy, že po odstranění zůstává na některých místech stín. Tento stín ale nedokáží pracovníci bohužel ničím odstranit, ani když postup několikrát opakují. U fasád a strukturovaných omítek se pak stává bohužel jedna nepříjemná věc, a to ta, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů se může nechtěně odstranit i barva fasády. Postup je tedy takový, že graffiti pracovníci zeslabí co nejvíce a přetřou fasádní barvou, kterou si namíchají. Zamalovat graffiti hned barvou a neodstraňovat ho není rozhodně dobrý nápad, protože malby po spreji většinou prostupují a jsou vidět kontury, což samozřejmě nikdo nechce. Firma ale ví, jak postupovat a co dělat, aby byl zákazník maximálně spokojený. A věřte, že já jsem byl.

Antigraffitový…

Antigraffitový nátěr AGO je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší jenom 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést vrstev více, obvykle je číslo  6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Pak ještě natřou fasádu nátěrem Bellizoni, který zajistí, že AGO vydrží dlouho plnit svou funkci. Musím říci, že mě Špinavá fasáda, čištění Ostrava opravdu překvapil, protože tak hezkou fasádu jsem snad neměl ani před tím, než mi ji vandalové zničili.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *