Čištění Liberec, fasády, plísně

Fasáda paneláku byla znečištěná a pokrytá plísní. Odborné čištění a náprava

Po letech…

Po letech, co došlo k nějaké renovaci na našem paneláku, jsme se rozhodli podniknout další krok. Tou poslední zmiňovanou renovací bylo zateplení paneláku. Od té doby k nějakému většímu zákroku na domě nedošlo. Fasáda je ale už špinavá a potřebuje nějakým způsobem očistit. Jsou na ní nánosy špíny, zejména ze smogu a z prachu. Fasádu ale trápí také rozsáhlé plísně. V místech jsou plísně tak hustě rozlezlé, že není poznat co je na fasádě za barvu. To je ale pouze estetická stránka, která není tou nejpodstatnější. Daleko závažnější je, že nájemníkům přes větrací mřížky pronikají plísně do spíží. Rozmnožovací orgány plísní spory nejsou okem vidět a šíří se všude, kde je cesta. Proto jsme se shodli, že je potřeba tuto nastalou situaci řešit. A u obou našich problémů – tedy jak estetická stránka věci, tak vyloženě funkční odstranění plísní – jsme našli spojence v rámci jedné firmy. Takže to nám ušetří spoustu času a také financí, když to vezmou při jednom. Jedná se konkrétně o Čištění Liberec, fasády, plísně, která je na českém trhu už téměř čtvrtstoletí.

 

Jedná se…

Jedná se tak o spolehlivého zavedeného partnera, na kterého se člověk může bez obav obrátit. A my to z našich zkušeností můžeme potvrdit. Protože výsledek před jejich zásahem a po je absolutně diametrálně odlišný. Fasáda po jejich přičinění totiž vypadá téměř jako nová. Celá září, opět je jasně patrná původní fasádní barva. A hlavně, máme pokoj od plísní. Takže se už nemusíme obávat o své zdraví. Jen se ve zkratce vrátím k tomu, jak vlastně k tomu skvělému výsledku došlo. Odborníci z A SERVISU nám vysvětlili, že tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka přibližně 2,5 milimetru silná, a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí slunce v takové míře a omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky která má cca 2-3 centimetry.

 

Pokud…

Pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A SERVIS má na tuto problematiku originální techniku, jak se plísní na fasádě zbavit, zastavit je a především nedovolit jejich novou tvorbu. A SERVIS LIPKA, s. r. o. říká, že ačkoliv neumí odstranit vlhkost, s LSG umí plísně zastavit. Na což dávají záruku klasicky dva roky, ale deklarují životnost tohoto nátěru cca 6 více let. Cca do 10 let nebudeme muset problém plísně na fasádě řešit.  Tento zákrok odstranění nečistot a plísní funguje ve třech krocích. Nejprve došlo k mechanickému a chemickému čištění fasády tlakovou vodou s čisticí chemií. A v druhém kroku proběhl chemický nástřik, tedy profesionální dezinfekce fasády chemií, která se nechá 24 hodin působit. Závěrečný krok bylo potom chemické ošetření fasád nástřikem a protiplísňovým nátěrem LSG.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *