po výmaľbe

Farba na sklo? Aj to vieme vyčistiť!

Nedávno sme doma mali naozaj vtipnú situáciu. Naše deti si maľovali farbami na sklo a bohužiaľ sa im podarilo od farieb zašpiniť aj podlahu. A my s manželkou sme na to prišli až to viacmenej začalo zasychať. Chyba bola, že sme to začali čistiť, pretože sme to akurát viac rozmazali. Možno sme to mali nechať uschnúť a potom olúpať. Lenže potom, čo sme s tým urobili my, to potom už tak dobre nešlo. V niektorých záhyboch to bolo stále vidieť a úprimne, nám sa to už znovu čistiť nechcelo, keď to potom, čo sme skúsili, dopadlo blbo. Tak sme si povedali, že bude najlepšie, keď na to najmeme nejakú upratovaciu firmu. Pátral som po internetových vyhľadávačoch a diskusiách po iných firmách, ktoré by mi zaistili skutočne kvalitné vyčistenie podlahy, aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze. Narazil som na firmu a ihneď ich kontaktoval. Povedal som im svoje požiadavky a spýtal sa, kedy je možný najbližší termín. Bol som naozaj milo prekvapený, pretože mohli prísť hneď za dva dni. Hneď ako prišli, na nič nečakali a pustili sa do čistenia.

 

Podlahu najskôr kvalitne vydrhli pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykefovaný, nasledovalo odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysoko výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz namočili čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a nechali ju doschnúť. A škvrny po farbách na sklo nadobro zmizli. Vďaka bohu. Ďalej sme sa od nich dozvedeli, že kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívajú, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy.

Tento jednokotúčový stroj o váhe 50 kg s prítlakom na kotúč s priemerom cca 45 cm, využívajú na čistenie podláh, ako sú dlažby, linolea, marmolea, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy alebo kameninové podlahy. Bolo na nich aj vidieť, že pracovníci sú riadne preškolení a profesionáli, ktorí k svojej práci používajú vždy kvalitné prípravky a pomôcky. Tiež nám bolo odporučené, aby sme ju nechali čistiť takto dôkladne aspoň raz za rok. Z výsledku ich práce sme boli všetci naozaj veľmi nadšení. Takže ak dopytujete čistenie podláh, tak táto firma je vari najlepšou možnosťou, akú si môžete vybrať. A svoje služby realizujú nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a Rakúsku. A ponúka celý rad ďalších služieb, napríklad umývanie dlažby, takže sme sa na nich rozhodne neobrátili naposledy. Pre viac informácií o ich servise vám odporúčam, aby ste sa pozreli na ich webové stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *