Čištění podlah

Jak čistit, umývat betonové, průmyslové podlahy. Impregnace, voskování linolea

 

 Mnoho lidí, kteří mají moderní podlahy  doma nebo v zaměstnání na ně nedá dopustit. Odolné, praktické, trvalé, lehce udržovatelné – téměř bez starostí. S těmito názory se dá jen souhlasit a mít z nich radost. Tyto podlahy disponují skutečně řadou skvělých výhod. Proto,  oproti kobercům – jsou myšlenky spojené s jejich údržbou méně časté.

Podle „zkušeností“ většiny klientů, stačí pouze občas podlahu vysát a vytřít vlhkým mopem, případně z ní dle potřeby odstranit výraznější nečistoty. Všeobecně je běžné, že uživatelé rádi nutnost ošetření podlahy zlehčují. Je to ve své podstatě pochopitelné. Pokud majitel při výběru na kvalitě podlahy nešetřil investicemi – logicky předpokládá, že podlaha bude prakticky bezúdržbová.

Ať tak, či onak – podlahy zásadním způsobem ovlivňují prostor kolem nás, a výrazně přispívají k souznění člověka s interiérem. Jsou nositelem vkusu a životní filozofie majitele. Společně s estetickými kvalitami, svým dizajnem a celkovým charakterem, musí každá podlaha splňovat přísné materiálové a technické parametry.

 

Právě…

Právě tyto vlastnosti jsou těmi, které podlaze umožňují úspěšně zvládat všechny – nikoliv právě jednoduché nároky. Ať již se jedná o běžnou každodenní zátěž, či spolehlivé zvládnutí nárazové nebo neočekávané zátěže.

V tomto směru nabízí obchodní trh klientovi mnoho možností a řešení, které mu umožní vybrat si podlahu dle svých představ, nároků a přání. Nejrůznější druhy materiálů, velikostí, dezénů, vzorů, nepřeberné možnosti povrchových úprav nebo technických forem instalace… Vše je pouze věcí vkusu, financí a účelu.

Přes všechny tyto „dobré zprávy ze světa podlah,“ nám každý seriózní odborník znovu připomene, že nesmíme zapomínat na pravidelné ošetření a údržbu jejich povrchu. Týká se to bez výjimky každého druhu a typu podlahy. Nic na tomto faktu nezmění sebekvalitnější podlahový materiál – ani interiérový prostor, kde byla podlaha odborně položena.

 

Mezi…

Mezi odborné a profesionální firmy, které tento názor jednoznačně sdílejí a potvrzují, patří i úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění podlah Praha. Této činnosti se věnují již více jak 20 let. O jejich odborné kompetenci se nedá pochybovat.

I z jejich pohledu se – klienti poměrně často a nepříjemně mýlí – pokud předpokládají, že jejich podlaha vlastně žádnou speciální péči nepotřebuje. Slouží přece spolehlivě celé roky, takže ji stačí udržovat pouze zběžně. Díky nemalé investici při jejím pořízení, je vlastně na každodenní zátěž i necitlivé zacházení zkonstruovaná!

Řečeno mírně poeticky – tyto představy jsou mýtem, který má poměrně hluboké kořeny. To je hlavní důvod, proč se s ním tak těžko bojuje. Zkrátka, i naše podlaha vyžaduje odbornou péči a pravidelné ošetření. Nezapomínejme, že na ni klademe vysoké estetické a technické nároky. Jinak „bez obalu“ řečeno – nic není na světě zadarmo. To platí stejně tak i pro dlouhodobou kvalitu, materiálovou stálost a dokonalou funkčnost podlahy.

 

Pokud…

Pokud máme v domácnosti nebo v zaměstnání skutečně kvalitní a precizně položenou podlahu – existuje reálný předpoklad, že bude spolehlivě sloužit dlouhou dobu. Každý odborník nebo specialista – určitě jedním dechem – potvrdí svému klientovi důležitou a zásadní informaci. Pravidelné a technologicky správné čištění, jakékoliv podlaze výrazně prodlouží životnost.

Při ošetřování každé podlahy musíme dodržovat jedno neměnné a nesmírně důležité pravidlo. Je prosté. Povrch žádné podlahy se nesmí čistit neznámými a neověřenými chemickými prostředky!

Zde lze najít jeden z klíčových důvodů, proč odborníci, kteří se pohybují kolem podlah, neustále a trpělivě upozorňují své klienty na tato nebezpečí. Zásadně nedoporučují při čištění podlah zbytečně „šetřit.“  Nekupujte levné chemické prostředky, které mohou následně – při aplikaci na podlahu – velmi nepříjemně a často nevratně její povrch poškodit.

 

Pokud…

Pokud použijeme osvědčené slovní spojení, lze k dané problematice říci jediné. Šetřit na nesprávném místě je spolehlivou cestou, jak zaplatit podstatně více. Přičemž nelze očekávat kvalitní výsledek. Průběžně bychom si měli připomínat, že podlaha je svým způsobem investicí, kterou je třeba adekvátně ošetřovat, nikoliv ji vystavovat zbytečnému riziku.

Potvrzuje se skutečnost, že drtivá většina moderních podlah má v sobě zakódovanou jednu, řekněme technologickou vlastnost. V případě laického, necitlivého, nebo přímo neodborného zásahu, projevují značné sklony k mechanickému nebo chemickému poškození.

Je samozřejmě nad slunce jasnější, že podlahy vyžadují, aby se při hloubkovém čištění a ošetření – věnovala jednotlivým typům podlah speciální profesionální péče. Nejedná se pouze o využití moderních čistících metod, špičkové techniky a technologii. Jedná se zejména o zkušené, profesně zdatné odborníky, kteří své práci dokonale rozumí.

 

Úklidová…

Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění podlah Praha proto při svých zakázkách využívá služeb spolehlivého jednokotoučového stroje. Toto výkonné technické zařízení vyčistí podlahu hloubkově, ale též detailně. Každé čištění je zahájeno důkladným vydrhnutím celé podlahové plochy, vždy za vydatné pomoci účinné, přitom ale šetrné chemie.

Následuje druhá etapa tohoto technologického procesu – činnost extrémně silného, ale opět velice šetrného vysavače. Díky jeho jedinečné energii, se odborníkům společnosti A SERVIS LIPKA daří spolehlivě odstraňovat veškeré uvolněné nečistoty. Týká se to samozřejmě také úporně zašlapané špíny z nitra podlahy, včetně všudypřítomné a nepříjemné mastnoty.

Při vysávání tímto unikátním průmyslovým vysavačem je podlaha rovněž zbavena vody, která zůstala na ploše po pečlivém vydrhnutí. Tuto činnost pracovníkům Čištění podlah, A SERVIS LIPKA umožňuje vlastní technologická úprava vysavače. Flexibilní hubice s gumovými lištami prakticky do sucha odstraní vodu z jejího povrchu.

 

Po…

Po ukončení této operace má již klient podlahu, která disponuje parametry hygienicky čistého a vydezinfikovaného povrchu. Do detailu propracovaný technologický postup firmy A SERVIS LIPKA – je ale završen teprve tehdy – až odborní pracovníci ještě jednou důkladně umyjí celou podlahu, byť pouze čistou vodou. Toto umytí totiž spolehlivě zabezpečí, aby byla podlaha neutralizována – čili zbavena účinků případných zbytků po chemickém prostředku, který byl nepostradatelný při drhnutí podlahy.

Nyní se již podlaha nechá přirozenou cestou řádně vyschnout. To je vhodná chvíle, ještě jednou připomenout klientům vlastnosti jednokotoučového stroje, bez jehož činnosti by nebylo možno dosáhnout požadovaného výsledku. Společnost A SERVIS LIPKA používá při svém odborném čištění podlah kvalitní jednokotoučový stroj. Ten je v oblasti služeb chápán jako jediné zařízení, které ve špičkové kvalitě realizuje hloubkové i detailní čištění.

Jedná se o velice výkonný, přitom spolehlivý stroj s pracovní hmotností cca 50 kilogramů. Při své činnosti využívá výrazného přítlaku, který je směrován na samotný čistící kotouč o průměru 45 centimetrů. Toto zařízení účinně zvládá vyčistit celou podlahovou plochu za velmi přijatelnou dobu.

 

S tímto…

S tímto strojem dlouhodobě pracují u společnosti A SERVIS LIPKA pouze skuteční odborníci, kteří jsou velmi zkušenými profesionály. Tento proces čištění bezpodmínečně vyžaduje vysokou technologickou úroveň a mimořádnou kvalitu provedení.

Nyní několik slov k používaným chemickým prostředkům. Firma A SERVIS LIPKA ošetřuje podlahy s použitím zásadité chemie. Pokud se použije chemická látka kyselého charakteru, jedná se o čištění podlah, které byly zasaženy stavební činností. To samozřejmě vyžaduje nasazení prostředku, který má vhodné a účinné chemické složení.

Právě kyselé složení chemického prostředku se mimořádně osvědčilo při likvidaci zbytků vápna, cementu, betonu a ostatních stavebních nečistot. Je třeba mít pečlivě na paměti, aby se kyselý chemický přípravek při čištění nedostal do styku s přírodním kamenem. Existuje velmi vysoké riziko, že účinky kyselé chemie mohou kámen vážným způsobem poškodit!

 

Stejně…

Stejně přísná technologická pravidla platí při výběru čistících kotoučů a kartáčů. Vhodné typy, které jsou při čištění podlah nejen velice účinné, ale rovněž adekvátně šetrné, jsou ve společnosti A SERVIS LIPKA předmětem speciálního výběru a špičkových odborných znalostí.

Nyní několik informací z druhé strany mince…

Stále narůstající procento klientů si u naší společnosti A SERVIS LIPKA stěžuje, že jimi vybraná firma jim sice podlahu vyčistila, ale konečný výsledek vůbec neodpovídá jejich očekávání. Povrch takto vyčištěné podlahy je již na dotyk víceméně drsný, vzhled zašedlý a nevzhledný, ba dokonce je podlaha na mnohých místech mechanicky nebo chemicky poškozena.

Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění podlah Praha svým klientům garantuje zásadní skutečnost. Při použití výkonného kotoučového stroje a šetrné chemie, s kterými pracují pouze specialisté – nikdy k žádnému poškození čištěné podlahy nedochází!

 

Kvalitní…

Kvalitní a velice účinné kartáče vytváří s jednokotoučovým strojem a chemií dokonalou symbiózu funkčnosti. Krouživý a soustředěný pohyb v žádném ohledu nezatěžuje povrch podlahy, natož aby ji mohl, byť nečekaně poškodit. Je to jednoznačný důkaz toho, že čištění podlah skutečnými profesionály umí nabízet pouze výjimečnou kvalitu a precizní výsledky.

Dominantním prvkem dokonale vyčištěné podlahy je její odborné navoskování. Společnost A SERVIS LIPKA tento veledůležitý krok realizuje při procesu tzv. fluatace. Tento proces zajistí dosažení výjimečných konečných parametrů celého procesu čištění podlahy. A to včetně integrálního spojení – hloubkového ošetření s dokonale vydezinfikovanou podlahovou plochou.

Jak probíhá vlastní realizace voskování podlahy? Specialisté společnosti A SERVIS LIPKA systematicky nanášejí tento unikátní průmyslový polymer pomocí speciálního stroje. Podlaha se tímto ověřeným způsobem navoskuje velice odolným a kvalitním voskem.

 

Společnost…

Společnost A SERVIS LIPKA doporučuje tento důležitý krok všem svým klientům. Polymer zabezpečí dlouhodobou odolnost vůči zátěži a zachování čistého estetického vzhledu. Jinými slovy – odborně navoskovaná podlaha je odolná vůči znečištění a dlouhodobě si zachová svůj zářivě čistý a krásný vzhled.

Společnost A SERVIS LIPKA ošetřuje podlahy pololesklým nebo matným voskem, neboť se velmi dobře osvědčil v praxi. Jejich výhody a funkčnost trvale oceňuje většina zákazníků. Průmyslovým polymerem ošetřená podlaha si spolehlivě, a to na dlouhou dobu uchová čistotu, a svému uživateli přináší velkou bezpečnost při chůzi.

Podlahový vosk přináší klientům i mnohé další výhody. Všem podlahám zabezpečuje optimální elastičnost a účinný protiskluzový efekt. Právě díky vosku není podlaha tak snadno zranitelná. Odolává poškrábání a dalším mechanickým i chemickým atakům. Zmiňované protiskluzové vlastnosti spolehlivě zajišťují bezpečnou chůzi při každodenním používání.

 

Naše…

Naše společnost A SERVIS LIPKA aplikuje na dokonale vyčištěnou podlahu tento kvalitní vosk dvakrát až třikrát. Jednoznačným úkolem je vytvořit kompaktní a odolnou vrstvu, která svými vlastnostmi technologicky zajistí, nejen zmíněnou pružnost a protiskluzovost. Ale také spolehlivě a účinně ochrání právě dosažený estetický vzhled vyčištěné podlahy. 

Z pohledu důležitého zakonzervování čisté podlahy voskem – používáme v naší společnosti kvalitní značkový vosk německé výroby PKD. Ten představuje na úklidovém trhu odolný a progresivně fungující typ polymeru s řadou praktických výhod, které spokojení zákazníci velice oceňují.

Právě spokojení klienti kvitují, že polymerem PKD navoskovaná podlaha se mnohem lépe udržuje a leští. Navíc na povrchu podlahy nenajdete nepříjemné stopy po otiscích bosých či upocených nohou. Všichni dobře víme, jak na vyčištěné podlaze dokáží takové stopy pokazit veškerý dojem.

 

Jedna…

Jedna z nedávných zakázek byla toho opět jasným důkazem, že náš prověřený systém čištění podlah funguje mimořádně spolehlivě. I zde prokázala úklidová společnost A SERVIS LIPKA svou skutečně odbornou a profesionální úroveň.

Obrátila se na nás firma, která se věnuje výrobě a distribuci kancelářských potřeb. Dle jejich slov – mají ve své prodejně i v dílnách značně zanedbané podlahy. Nápravu této skutečnosti byli manažeři firmy nuceni poměrně dlouho odkládat, neboť kvůli velkému počtu zakázek, jim to zkrátka časový prostor neumožňoval. Také se obávali velkých finančních nákladů.

 

Navíc…

Navíc. Firma a jejich e-shop je zákazníkům k dispozici šest dní v týdnu, a to prakticky až do večera. Dát proto do pořádku podlahy za plného provozu výroby, nebo při množství klientů v prodejně, představovalo pro manažery značný problém. Rádi jsme jejich objednávku přijali a vyšli jim maximálně vstříc. Proto jsme se společně dohodli na večerním termínu v sobotu, a následně – k oboustranné spokojenosti – jsme bez problémů dojednali veškeré podmínky i finanční záležitosti.

Následující sobotu dali naši dva odborníci jejich podlahy – během několika hodin – vzorně do pořádku, takže vypadaly jako nové. Vedení kancelářské firmy bylo s výsledkem naší práce skutečně spokojeno. Nejen proto, že kvalitní vyčištění zanedbaných podlah překonalo jejich očekávání. Jejich spokojenost pramenila také ze vstřícného přístupu našich profesionálních odborníků při realizaci celé zakázky. Ano. Naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění a voskování podlah Prahaje při každé zakázce – vždy a v každém směru připravena pomoci svému klientovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *