čistenie kobercov Bratislava

S fľakmi na koberci žiť nemusíte

hl´bkové čistenie kobercov BratislavaLeží v obývačke už celé roky…

 

Viem, asi to bude znieť pochabo, ale máme to u nás proste tak. Zrejme tomu sotva uveríte, ale náš koberec sa pre nás stal akýmsi členom rodiny a svedkom, ba aktérom poniektorých domácich príbehov. Leží v obývačke už celé roky a sprevádza nás v dobrom aj v zlom. Dôležitým faktom je, že spolu s veľkým jedálenským stolom tvorí srdce miestnosti, takže naša veľká rodina ho má na očiach denno-denne. Koberec sme ako mladomanželia dostali od starých rodičov. Už pri jeho prevoze do nášho domu náhoda ukázala, čím sa v rodine stane. Na svetlách do nás ťuklo iné auto, no vďaka kobercu, ktorý riadne prečnieval na obe strany sa plechom obom áut nič nestalo.

O pár mesiacov mi naň v obývačke spadla cenná váza, ktorá sa na koberci ani len nepoškodila. A v ten istý rok sa – priamo na koberci, pod stolom – narodili šťenatá nášho psa. Skrátka, stalo sa z neho magické miesto nášho domu. S príchodom detí to začalo byť ešte zaujímavejšie a veselšie. Musím upesniť, že naši traja potomkovia zbožňovali stolovanie spolu s dospelými už od prvých mesiacov. Postupne sa na koberci batolili, ležali aj hrali, a keďže sme na seba veľmi dobre videli, bolo nás tu vždy plno a široký jedálenský stôl bol prvým a posledným miestom v celom dome. Čistenie kobercov Bratislava. starostlivosť o koberce Bratislava

 

pravidelne čistiť koberec je nutnosťKoberec som poctivo a priebežne čistila…

 

Snáď na tomto mieste vynechám farbisté podrobnosti, ale na koberci sa postupne vystriedali fľaky od nešťastne skĺznutých detských plienok, cez mláčky od sunaru, kakaa, škvrny po pribináčikoch, jogurtoch alebo džúsoch. Pochopiteľne nerátam kadejaké stopy rodinných osláv, priateľských posedení alebo rodinných Vianoc, či silvestrovských večerov. Ak teraz nechcem na seba vrhnúť svetlo neporiadnej gazdinej a hala-bala matky, pridávam dôležitú poznámku.

Koberec som poctivo a priebežne čistila, občas s výdatnou pomocou manželových silnejších ramien, a preto predstava príšernej domácnosti s hrozivým kobercom kdesi v obývačke, nijako neobstojí. Na druhej strane je smutnou pravdou, že usilovná snaha zbaviť sa fľakov a škvŕn býva často len nevydareným kozmetickým pokusom. Fľak zjemnie, zoslabne a vy máte pocit, že ste plochu úspešne vyčistili. Ak sa však ale človek trochu viac sústredí, obrysy a línie po škvrnách zostali, pričom im často na božie svetlo pomôže aj obyčajné vysávanie. Vlákna sa vtedy akosi inak poprepletajú, napnú, či prekrížia a fľaky máte pred očami opäť. dezinfekčne čistenie kobercov

 

tepovanie kobercov aj sedačiekČistenie kobercov Bratislava…

 

Nedávno sa potom stalo to, čo sa stať muselo. Sedela som za stolom, miešala kávu, pozerala na muža, potom na koberec, zase na muža a zahlásila, že už jedine vyhodiť. Manžel sa začal smiať, vraj pokojne. Zbalí si len časť domu, dajké deti, celého psa a ide. Samozrejme, že ma úplne pochopil, ale nesúhlasil. Môj návrh s novou plávajúcou podlahou sa mu zvlášť nepáčil a nový koberec vraj deti chcieť nebudú. Mali by sme radšej nájsť odborníkov, ktorí nám koberec šikovne oživia a hotovo. Myšlienka sa mi zapáčila hneď dvakrát. Nebudem sa musieť zase nad kobercom drieť, a ak to zhodou náhod nevyjde, bude po ruke pádny argument na hľadanie iného riešenia. Som rozhodná žena, takže som vzala do rúk mobil a obvolala zopár kamošiek, nech mi poradia.

Dlho to netrvalo a mala som kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava, ktorá dokonca sedí v Bratislave. Dobrá priateľka mi ich vynachválila, keďže s nimi mala – údajne – výbornú skúsenosť vo vlastnom byte. Počas jej tradične dlhého telefonátu ešte stihla doplniť, že táto firma používa na čistenie strojovú metódu, ktorá je podstatne lepšia a šetrnejšia ako iné systémy čistenia. Cenový rozdiel oproti ostatným metódam pritom nie je vôbec veľký a vraj to naozaj stojí za každý jeden cent. Skrátka, robia fakt na jednotku. Takže tak, nebolo už ďalej na čo čakať a vytočila som číslo na A SERVIS LIPKA. pravidelne čistenie kobercov je nutnosť

 

profesionalne čistenie kobercovPrvý kontakt bol príjemný…

 

Prvý kontakt bol príjemný a na úrovni. Slušná, milá slečna mi ponúkla termín, čas a prísľub, že s prácou upratovacej firmy A SERVIS LIPKA budeme naisto spokojní. Dohodli sme sa teda expresne a tiež výhodne. Zamestnanci boli presní a pridlho sa rečami nezdržiavali. Prišli k nám vyzbrojení úžasným, pre mňa príliš komplikovaným strojom, ktorý už pri prvom pohľade vzbudzoval rešpekt. Na sekundu ma dokonca prešiel čudný pocit, či tá mašina kobercu neublíži.

Stačilo ale pár minút a bolo vidno, že muži z A SERVIS majú svoju prácu v krvi. Išlo im to jedna radosť. Nechala som síce vyčistiť celý koberec, ale aj tak – pridlho to netrvalo. Nikdy nemám vo zvyku používať silné alebo nabubrelé slová, ale pohľad na ten čistučký, voňavý koberec ma doslova nadchol. S trochou hanby musím tiež priznať, že jeho pôvodný vzhľad a farby sa mi z pamäte postupne vytrácal, no ten prvý, prekvapujúci kontakt mi všetko náhle vrátil späť. Až teraz mi došlo, čo by som asi spôsobila, keby sme ho v mojej slabej chvíli vyhodili. Šťastím vtedy bolo, že manžel sa postavil proti.

 

kvalitne čistenie kobercovKeby ste mali podobné problémy…

 

Ten koberec bol jednoducho nádherný. Decentné, pôsobivé farby, jemné a krehké línie ornamentov a nezvyčajne nápadité detaily. Nedalo sa proste zakrývať, že je to skutočne dôstojný reprezentant umenia a remesiel Orientu. Navyše, teraz mal v sebe uloženú bezmála celú pamäť našej rodiny, takže jeho hodnota sa len zvýšila. Samozrejme, nezabudnem ani na to najpodstatnejšie. Všetky škvrny, fľaky, mapy a odkazy minulých detských príbehov boli navždy preč, čím koberec opäť získal dôstojný vzhľad a obývacia izba sa odrazu krásne premenila. V tej chvíli som bola firme A SERVIS LIPKA naozaj vďačná, že svoju prácu zvládajú na tak vysokej a profesionálnej úrovni.

Moju dôveru nielenže nesklamali, ale dali mi výborný dôvod, počítať s ich pomocou aj inokedy. Večer sme s manželom spokojne konštatovali, že tento nádherný koberec prežije nás oboch, odolá každej plávajúcej podlahe a bude radosťou a ozdobou našej domácnosti. Už len malá poznámka. Keby ste mali podobné problémy, ako som vám teraz práve popísala, myslím, že firma A SERVIS LIPKA sa ich rada zhostí a vyrieši k vašej plnej spokojnosti. Môžete mi pokojne veriť, lebo pre mňa sa v upratovaní stali absolútnou jednotkou. přečo pravidelne tepovať kobercov?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *