Jednička v boji s nehezkými graffiti. Vyzkoušejte i vy

Přes jeden víkend se nám na základní škole na dvou stěnách vyřádil nějaký gang sprejerů. Posprejovali nám stěny opravdu řádně, samými černými barvami. nemělo to hlavu ani patu, byly to samé klikyháky a nesrozumitelná slova. Museli jsme ale hnedka graffiti odstranit. Jednak je to nevýchovné pro děti a jednak k nám na týden měla přijet jedna škola ze zahraničí. No, co by si asi pomysleli, kdyby něco takového na naší škole viděli. Naštěstí jsme ale věděli, na koho se obrátíme a ani vteřinu jsme nepochybovali.

Už několik let máme velmi dobré vztahy a zkušenosti s Plísně na fasádě Hradec Králové. Každý rok nám čistí podlahu v tělocvičně a my jsme s nimi každý rok vždy spokojení. Chválíme je, kde můžeme. A také víme, že se zabývají čištěním fasád, takže jsme jim hnedka zavolali. Paní po telefonu byla jako vždy milá domluvila nám termín bez problémů. Za dva dny už jsme měli před školou pracovníky.

Mysleli…

Mysleli jsme, že budou na fasádě pracovat několik dní, ale za jeden den bylo vše hotovo a nikdo by nepoznal, že se na fasádě vyskytovaly graffiti. Tým postupuje vždy tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetřou danou fasádní barvou. Firma říkala, že není vhodné, aby se s graffiti nic nedělalo a aby se to hned zatřelo barvou.

Pak totiž graffiti prostupuje a rozhodně to není hezké. Nechali jsem si fasádu hned natřít antigraffiti nátěrem, protože ten zajistí, že následné odstranění graffiti bude 100 % výsledkem a nebude potřeba natírat fasádu barvou jako nyní. Kdyby se náhodou něco podobného opakovalo, tak víme, že si se sprejem poradíme snadno a rychle. Stěny, které totiž nemají tento nátěr, se velmi špatně čistí.

Úspěšnost…

Úspěšnost odstranění se proto v takových případech pohybuje okolo 60 až 90 procent. Firma pracovala svižně , ale zároveň také pečlivě jako vždy, když nám čistí podlahu. Ani o nic nebylo vědět. Když odjeli, nedokázali jsme ani určit, kde se graffiti nacházely. Prostě prvotřídní práce.

Proto jsme se rozhodli, že napíšeme naši zkušenost i na internet, aby o skvělé práci firmy vědělo co nejvíce lidí. Oni si to vážně zaslouží. Nikdy s nimi nebyl problém, vždy dojedou na čas a splní, co slíbí. Nejsou to jen plané sliby, jak tomu u mnohých firem bývá. Oni jsou vážně výteční. Jejich práci, přístup i prostředky musíme hodnotit na jedničku! A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *