mytí oken Praha 1

Babičky se svých koberců nevzdávají

jak vyčistit koberecPřed několika dny jsme měli zvláštní zakázku s kolegy. Objednala si nás jedna mladá slečna se svým přítelem a snažili se vysvětlit situaci. Neměli nikdy předtím žádnou zkušenost s podobnou firmou, a tak se obávali, zda vůbec bude jejich přání v našich silách. Situace byla taková, že babičce přivezli jako dárek nový koberec. Ta ho však odmítla se slovy, že její starý jí stačí. Zároveň ale na něj pravidelně nadávala, jak je špinavý. Nakonec se tedy usnesli na tom, že koberec zkusí vyčistit. Jak už to bývá, s nulovou znalostí o čištění koberců se dvojice mladého páru rozhodla čistit koberec, zatímco babička tomu přihlížela a jen poroučela, kde, co mají udělat tak či onak. Samozřejmě koberec měla paní několik desítek let a nikdy jej prý nečistila. Přesto ale k němu měla velmi hluboký vztah a nechtěla se jej za každou cenu vzdát.

Přijeli jsme tedy na místo ve smluvený čas. Zákazníci nám ukázali koberec a nám se malinko zatmělo před očima. Taková spoušť. Koberec vypadal opravu tragicky. S kolegy jsme si počítali, co to zabere práce a na kolik to přijde finančně. Částku jsme pak pošeptali mladému páru do ucha, jelikož jsme se obávali, že kdyby to slyšela jejich babička, možná by to s ní na místě seklo. Pár nám však odpověděl, že to má babička jako dárek, a že pokud svou práci odvedeme pořádně, nevadí jim si za kvalitu připlatit. Ano, kvalita, to je jedna z našich hodnot, přitakali jsme. I pustili jsme se do práce. Nejprve jsme si ji rozvrhli.

Byli…

čím vyčistit koberecByli jsme ale velmi rádi, že zákazníci se nakonec obrátili na nás, a ne na nějakou jinou firmu, která čistí dnes už zastaralou technologií extrakčního čištění.Pokud by se taková firma pokusila tento koberec vyčistit pomocí této staré metody, pravděpodobně by zůstal koberec v takovém stavu v jakém je. Naše firma mytí oken Praha 1 však naštěstí jde s dobou a používá nejmodernější technologie na trhu čisticích firem. Nejprve se provede hloubkové zapravení chemické látky. Které máme od značky Bosch RTS, do struktury koberce pomocí velmi výkonného kotoučového stroje s rotačními kartáči.

Tato speciální, a přitom velice šetrná kosmetika dokáže spolehlivě, i v hloubce struktury koberce nabalit do z čištění vzniklé pěny všechny nečistoty, i právě takové lety zašlé, jako měla naše paní zákaznice, a navíc také alergeny, roztoče, a ještě k tomu celý koberec i vydezinfikuje. Ve druhé a závěrečné fázi se koberec vysaje pomocí velmi silného tří motorového vysavače, který zajistí odsání všech nečistot. Koberec se nám nakonec podařilo vyčistit, tak že vypadal jako nový, sama babička nám to řekla. Zákazníci s námi byli velmi spokojení, především proto, že jsme jim zachránili kus rodinné historie a prý v budoucnu našich služeb jistě využijí. Naši firmu chtějí jen doporučit a tomu jsme nejvíc rádi. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *