čistenie kobercov Bratislava

Ako odstrániť mastné škvrny z koberca? Čistenie čalúnenia a kobercov Bratislava

S manželom žijeme už niekoľko rokov sami, keďže deti sa nám poženili, povydávali a odišli za svojim vlastnými životmi. Ako žena a matka som to sprvu znášala dosť ťažko, lebo sa odrazu mnoho vecí skončilo, domácnosť sa mi akosi scvrkla a bežných povinností výrazne ubudlo. Na druhej strane máme obaja viac času pre seba.

Čistenie kobercov - Hĺbkové tepovanie v Bratislave‎

Aspoň raz v týždni trávime spoločný večer v kine, divadle alebo v dajakej malej, útulnej reštaurácii, prípadne sa len túlame uličkami starého mesta, a podľa ročných oddobí ochutnávame zmrzlinu alebo voňavé gaštany.

Pochopiteľne, ak sa k nám ohlásia vnúčence, treba všetky plány ihneď preprogramovať a naladiť sa na detské záujmy. Myslím si však, že v oboch prípadoch je to úplne skvelé a určite by som nemenila.

ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOV

Život manželskej dvojice…

Život manželskej dvojice, ktorá už svoje rodičovské povinnosti plní len úlohe babičky a dedka, má však aj iné, menej romantizujúce podoby.

Napríklad, ako navzájom zladiť tie dávno zabudnuté návyky, či odložené záľuby, ktoré sa bez prítomnosti detí vynoria zo zabudnutia a opäť žiadajú o vašu pozornosť.

Ja som napríklad veľmi rada šila alebo štrikovala. Šijací stroj bol síce v pohotovosti aj pri deťoch, ale hasila som len tie najhoršie domáce karamboly. Na nič iné sa tom v každodennom rodinnom zhone ani veľmi pomýšľať nedalo.

A tak moje dávne, žensky veľkolepé sny o večerných róbach, kostýmoch alebo šik modeloch pre mňa, či priateľky, nebodaj dajaké to šitie za honorár, padli na oltár šťastnej rodiny.

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Manžel zase zbožňoval čas strávený pri jeho modeloch, najmä tých leteckých. To viete, chlapi sú chlapi, a tak sa jedného dňa – kým naše potomstvo vyrástlo – zapovedal, že s deťmi a zároveň s modelmi sa hrať skrátka nedá.

Náradie, kadejaký materiál aj všetky plány odložil kamsi do vstavanej skrine a venoval sa iba svojej práci, deťom a rodine. Možno to práve teraz vyznie príliš knižne, ale svojim spôsobom som mu za toto gesto vďačná.

hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

V poslednom čase…

V poslednom čase sme sa tak mohli obaja vrátiť k svojim dávnym záľubám a koníčkom. Nedávno som však na koberci v obývačke zaregistrovala pomerne veľkú, ale dosť neidentifikovateľnú škvrnu.

Medzi prstami pôsobila mastným dojmom, čo ma v prvom okamihu celkom zmiatlo.

Kto a čo by mohlo do našej obývacej izby zavliecť mastnotu? Rýchla rekapitulácia mi odpoveď nedala. Ja som to nebola, vnúčence sa zväčša hrajú v bývalej detskej izbe nášho syna a posledná návšteva, ktorá v obývacej izbe sedela, boli moje dve priateľky, ktorým stačí dobrá káva a čajové pečivo.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Napokon mi vylučovacou metódou zostal v hľadáčiku manžel. Udrela som na neho, či o tom niečo nevie, ale reakcia bola typicky ostrá a predvídateľná – nemá sa tým nič.

Napokon sa však vykľulo šidlo z vreca. O pár dní sedel v obývačke za našim veľkým jedálenským stolom a skladal časti lietadla. V ruke mal olejničku a ladil dajaký vrčiaci motorček. Stačilo len zopár viet, pokoj v hlase a bolo po všetkom. Vinník bol na svete.

Dobre, ale čo ďalej?

Dobre, ale čo ďalej? Mastné škvrny sú pohroma, zvlášť na koberci. Keby bol ten fľak niekde v kúte miestnosti, skryjem ju načas po kvetináč, ale v strede izby, a rovno vedľa stola? A tak manžel priložil ruku k dielu a večer sme na webe hľadali dajakú upratovaciu firmu, ktorá nebude predražená, bude ochotná venovať sa jednému odolnému fľaku, ponúkne kladné referencie a nájde si na nás čas vtedy, kedy to vyhovuje nám.

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Mali sme šťastie. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava, bola tou správnou voľbou, a to v každom smere. Dozvedeli sme sa, že spoločnosť používa pri čistení strojovú metódu namiesto bežnej extrakčnej. Veľmi sme síce tomu rozdielu nerozumeli, ale podľa množstva dobrých hodnotení a kladných recenzií, bol práve on kľúčom k úspechom spoločnosti na trhu.

Zavolali sme…

Zavolali sme, objednali si a čakali. Po troch dňoch k nám zavítali usmiaty mladý muž, ktorý sa pustil do práce. Stroj i muž boli perfektne zohratí, takže netrvalo dlho a so škvrnou na koberci nadobro skončili. Stalo sa, to čo sme vlastne očakávali.

Mastné fľaky zmizli a ostal krásne čistý koberec. Uľavilo sa mne, ale viditeľne i manželovi. Nakoniec, človeka vždy poteší, ak neriešiteľný problém za neho rozlúskne skutočný odborník.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanie

Verte mi, ten pocit je skvelý. Poznať a mať po ruke niekoho, kto vám garantuje vyriešenie starostí s upratovaním v domácnsoti, pričom stačí len zodvihnúť telefón a zavolať.

Pokojne mi môžete veriť. Firmu A SERVIS LIPKA vám naozaj rada doporučujem. Oveľa viac nájdete na web stránke a-servislipka.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *