Čištění fasád

Aj s hĺbokým znečistením si vieme poradiť

Pomáhal som svokrovi s novou podlahou u nich v dome. Staré linoleum už vyzeralo hrozne a bolo na niekoľkých miestach poničené. Svokor so svokrou teraz chceli radšej drevenú podlahu. Myslím, že sa nám podarila. Drevené podlahy dokážu byt zútulniť, na rozdiel od linolea, ktoré pôsobilo chladne.

 

Nedávno, asi pol roka po tom, čo sme položili novú podlahu, si   svokrovci vzali k sebe svokrinu mamičku, ktorá sa už nevládala o seba a svoj byt sama starať. Zle chodí a máva závraty. Je lepšie, keď nebýva sama. Ukázalo sa ale, že podlaha, na ktorej sme sa toľko nadreli, teraz pôsobila babičke problémy. Kĺzalo jej to na nej a už niekoľkokrát skoro spadla. Podlahu bolo treba navoskovať, aby sme babičku uchránili pred úrazom.

Svokor ma požiadal, aby som vybral firmu, ktorá sa o to postará. Pozval som k nim pracovníkov, tí sa na podlahu pozreli pozorne a povedali, že pred navoskovaním bude potrebné podlahu ešte detailne vyčistiť, inak by pod voskom zostávala špina. Inak robia aj čistenie liatych podláh. To nás prekvapilo, bolo to ešte len pol roka, čo sme podlahu položili a svokra podlahu pravidelne vytiera. Ale súhlasili sme a dohodli si termín prác.

Ďalšie prekvapenie prišlo po tom, čo bola podlaha vyčistená kotúčovým strojom a značkovou chémiou. Rozdiel bol znateľný, ani si nikto nevšimol, koľko špiny sa do podlahy zašliapala, a tiež, že sa odtieň podlahy nepatrne nečistotami zmenil. Klasické vytieranie mopom očividne nie je dostačujúce.

Nanášanie vosku prebehlo v poriadku, podlaha je teraz chránená pred hlbším usadzovaním nečistôt, i jej vytieranie a udržiavanie bude oveľa jednoduchšie a predovšetkým získala protisklz, ktorý snáď zabráni babičke v páde.

S vykonanými prácami sme boli veľmi spokojní a poďakovali sme za starostlivú a dôkladnú prácu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *