Nikdy nepodceňujte dostatečné větrání místností. My jsme totiž větrání bytu hodně zanedbávali, navíc jsme ho důkladně zateplili a vyměnili okna, takže už se nedalo mluvit ani o nějakém přirozeném větrání, kdy by vzduch proudil alespoň spárami, špatně utěsněnými okny nebo dveřmi. Místo přirozeného proudění vzduchu se nám v bytě hromadila vlhkost způsobená naším dýcháním, vařením, sušením prádla a tak dále. Kde je vysoká vlhkost, tam se zanedlouho objeví i plísně. To byl také případ naší kuchyně. V tu chvíli jsme do boje povolali techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., a hledali s nimi řešení jak odstranit plíseň. Ti nám udělali přednášku a nutnosti větrání.

Čím se zbavit plísní na fasádě?

Vysvětlili nám také, že…

Vysvětlili nám také, že větrání závisí na způsobu využívání bytu, vlhkosti v místnostech, druhu místnosti, počtu obyvatel atd. Zkráceně je možné říct, že jsme měli intenzivně větrat hlavně v kuchyni, protože právě tam z vaření vzniká největší vlhkost. Jenomže my jsme to neudělali a tak se vlhkost hromadila a hromadila, až se u nás zabydlely plísně. Technici A SERVISU si s tím naštěstí vědí rady. Poučili nás, jak správně větrat. Odstranili nám mechanicky za mokra plísně, toto místo vydezinfikovali, vysavačem vysáli i volné spory ze všech povrchů v místnosti a vodorovné plochy znovu vydezinfikovali.

Kdo nám pomůže zbavit se plísní?

Takto se už plíseň nemohla šířit ze svých spor, ale pořád tady byla hrozba jejich vzniku z důvodu kondenzační vlhkosti, kterou jsme způsobovali. Větrání samo o sobě sice hodně pomůže, ale ne vždy stačí, proto nám technici nanesli na stěnu LSG ochranný nátěr. Ten zajistil, že vlhkost, kterou se z místnosti nepodaří odvětrat, nepronikne do stěn. Toto geniální řešení funguje úplně bezvadně. S plísněmi už si nemusíme dělat starosti, protože jsme se jich nadobro zbavili. Jak odstranit plíseň.

Vliv plísní na naše zdraví?Nátěr proti plísni

Leave a Reply

  • (not be published)